چگونگی آرایش کردن بعد از جراحی بینی

آرایش کردن بعد از عمل بینی ؛ یک چالش پردردسر برای خانم ها!

آرایش کردن بعد از جراحی بینی | رینوپلاستی یا عمل بینی یک جراحی پلاستیکی‌ست که تغییری در شکل بینی را به همراه دارد. قبلا هم گفتیم که با این عمل مشکلات تنفسی، و نیز ظاهر بینی بسیار تغییر می‌کنند.

اما بعداز عمل بینی چالش‌های بسیاری برای خانم ها پیش می‌آید. یکی از چالش ها و سوال ها، “میتونم بعد از رینوپلاستی یا جراحی بینی آرایش کنم؟” یا ” چه مدت بعداز عمل بینی میتونم آرایش کنم؟” و یا ” بعد پاز عمل بینی چطوری آرایش کنم؟” . جواب همه سوال های شما رو در این مقاله داده ایم. اگر سوالای شما هم هست، پس با ما همراه شوید.

 چه مدت بعد از عمل بینی میشه آرایش کرد؟

طول دوره ای که باید صبر کنید برای آرایش کردن، بستگی به چندین عامل دارد. مهمترین آن نوع رینوپلاستی است. بنابراین به این دسته ها تقسیم می‌شوند :

  • آرایش بعد از عمل closed rhinoplasty :

درطی دوره درمان closed rhinoplasty، جراح برش هایی داخل بینی داده. همین منجر به زخم های بیرونی نمی شود، تورمش کمتر و دوره ریکاوریش کوتاه تر است. اگر چنین جراحی انجام دادید، ممکنه بتونین چند روز بعد از عمل بینی آرایش کنید. فقط یادتان باشد که یک cast روی بینی تان گذاشته می شود باید صبرکنید تا آن خشک شود.

  • میکاپ بعداز open rhinoplasty :

دوره این جراحی بیشتر از حدمعمول است. برخی جراحان توصیه می کنند که باید ۲ماه صبر کنید و بعد بروید سراغ آرایش. با این حال بسیاری از متخصصین می‌گویند که می‌توان بعد از کشیدن بخیه ها آرایش کرد. فقط حواستان باشد که روی جای جراحی مواد آرایشی نزنید.

جراح بینی اصفهان | آرایش کردن بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی زیبایی بینی چطور آرایش کنید؟

  • باز هم ارایش کردن با این شرایط نیاز به مراقبت دارد. چون پوست بعد از جراحی حساس تر شده.
  • موقع استفاده از لوازم‌آرایش مراقب پوست باشید و به آرامی بکشید. نباید فشار اضافه به صورت وارد شود. چون زخم ها حساسند و اینجوری دوره‌درمان طولانی می شود.
  • لوازم آرایشی استفاده کنید که منافذپوست را نبندند. باید این مساله را مدنظر قرار دهید. بخاطر اینکه برخی از آنها منافذ پوست را می‌بندند.
  • روی محل جراحی را ارایش نکنید. مراقب باشید. چون ممکن است موادآرایشی جای برشها را تحریک کند و منجربه عفونت شود.

جراح بینی اصفهان


مطالب مرتبط : 

 

ارتباط با پزشک 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *