آیا با وجود بیماری آسم میتوان جراحی بینی انجام داد ؟

آسم و عمل بینی

عمل بینی برای افرادی که به آسم مبتلا می باشند ، در آمریکایی شمالی، بیش از ۱۷٫۱ میلیون بزرگسال می باشند که مبتلا به بیماری آسم در سال ۲۰۱۳ گزارش شدند. بیش از ۲۱۷۰۰۰ نفر هم رینوپلاستی یا عمل بینی انجام داده بودند. داشتن آسم باعث نمی شود که فرد را از عمل بینی منصرف کند. یا اینکه هر جراحی عمومی دیگری. چون امکان کنترل آن یا اقداماتی برای شرایط حمله آسمی می باشد. حتی قبل از آن!

پیشگیری از آلرژی ها و نظارت روی سلامت عمومی فرد

انواع متفاوتی از بیماری آسم می باشند، از جمله :

 1. آسم ناشی از آلرژی
 2. آسم ناشی از ورزش
 3. آسم شبانه

آسم ناشی از آلرژی باید روی استفاده از تجهیزات دقت شود. و البته متریالی که قرار است در طی جراحی استفاده شود، چون ممکن است دارای آلرژن باشند. تا باعث بروز و تحریک عکس العملی نشوند. خصوصا، پزشکان باید در رابطه با آلرژی به لاتکس یا مواد بیهوشی کاملا آگاه و مراقب باشند. با اینکه به لحاظ آماری خیلی نادر می باشد.

جراح بینی اصفهان | بیماری آسم و جراحی بینی

مثل هر بیماری دیگری، آسم هم می تواند با عادت های خوب کنترل شود، شامل :

 • واکنش به یکسری علائم که دیده می شود.
 • جلوگیری از تحریک کننده های آسم
 • هیچ گونه واکنشی به داروهای بدون نسخه داشتن که باعث بهبود سریع علائم آسم می شوند.

در هفته های بعد از جراحی، شما و پزشک تان می توانید ببینید چقدر خوب علائم و نشانه های آن مدیریت شده است. و آن هایی که به خوبی پیش رفته باشند، تحت خطر کمتری در جراحی مربوطه قرار دارند.

تست های عملکردی ریوی چیست؟

علاوه بر اینکه عادت های فرد بررسی می شود، راه های دیگری برای بررسی اینکه چقدر ریه های بیمار خوب کار می کنند، می باشد. این تست موارد زیر را بررسی می کند :

 1. حجم ذخیره بازدم
 2. ظرفیت ریه
 3. ظرفیت انتشار به مونوکسیدکربن
 4. اوج جریان بازدم
 5. استروئیدهای پیش از جراحی به التهاب می توانند کمک کنند!
 6. التهاب یک واکنش از جانب سیستم ایمنی بدن می باشد.

جراح بینی اصفهان | بیماری آسم و عمل بینی

بخشی از پروسه التهاب نیز می تواند سلول های با عملکرد ضعیف یا بدون عملکرد را تخریب کند، و همین به شکل های مختلف دیده می شود. مانند بالا رفتن دمای بدن. در همان زمان عملکردهای ترمیمی بدن تحریک می شوند، متاسفانه التهاب آزاردهنده بوده می تواند راه هوایی را ببندد.

استروئیدها یا کورتیکواستروئیدها خصوصا، میزان التهاب ناشی از مواد شیمیایی را کاهش می دهند. برای کاهش تورم های بعد از جراحی هم بسیاری از جراحان، موقع انجام جراحی از استروئیدها قبل از جراحی استفاده می کنند. که همین می تواند بعنوان یک شبکه قدرتمند و ایمن دوبرابر عمل کرده.

روز جراحی، معمولا داروهایی که برای درمان بیماری‌آسم داده شده بود، باید اورده شود. اما نیازی به استفاده از داروهای استنشاقی قبل از بیهوشی عمومی نیست. آسم هم یک بیماریست که نیاز به هماهنگی های خاص بین دکتر خانوادگی بیمار و جراح بینی دارد. پس باید همه این قبل از جراحی روشن شود، وقتی هم که همه چیز مشخص شد، دیگر نیازی به نگرانی نیست.

 

جراح بینی اصفهان 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *