آشنایی با عمل جراحی برای درشت کردن چشم

برای آفریدن چشم‌هایی زیبا مطابق با اصول زیبایی‌شناسی، باید سایز و شکل چشم‌ها متناسب باشد. در بعضی موارد نمی‌توان چشم‌ها را با برداشتن پوست اضافه پلک یا اضافه کردن چین روی پلک درشت کرد. این تصوری غلط است که درشت کردن چشم با جراحی زیبایی پلک به‌راحتی قابل حصول است. جراحی زیبایی چشم در واقع عملی است که می‌تواند شما را به سایز دلخواهتان برای زیبایی چشم‌ها برساند. هرچند گاهی برای تکمیل این جراحی از بلفاروپلاستی یا جراحی پلک‌ها نیز استفاده می‌شود.

اثرات جانبی احتمالی

قرمز شدن گوشه داخلی چشم، شایع‌ترین عارضه در دوران بهبود پس از عمل زیبایی درشت کردن چشم است. باقی ماندن جای بخیه (اسکار) نیز غیرمعمول نیست، اما می‌تواند با تزریق استروئیدها بهبود یابد. قرمزی ملتحمه در گوشه بیرونی چشم از اثرات احتمالی دیگر پس از عمل جراحی است.

دوران بهبودی

التهاب ظرف مدت یک ماه بهبود می‌یابد اما اسکارهای قرمز مدت زمان بیشتری باقی می‌ماند. قرمزی ملتحمه در  نیمه بیرونی -در صورت بروز- تا دو هفته از بین می‌رود و ظاهر طبیعی پس از یک تا دو ماه دیده خواهد شد.

نتیجه

جراحی زیبایی چشم علاوه بر افزایش سایز چشم و بهبود تناسب صورت، چشمانی زیبا، بشاش و پرانرژی خواهد ساخت. اگر چشمانی جذاب و طراحی‌شده بخواهید باید عمل‌های ترکیبی انجام دهید.

مزایای امروزی و مدرن

درگذشته عمل کانتا پلاستی فقط برای باز کردن گوشه بیرونی چشم و بزرگ‌تر به نظر آمدن چشم انجام می‌شد. امروزه در عمل کانتا پلاستی علاوه بر بزرگ و پهن کردن گوشه‌های کناری چشم، انحنای اطراف چشم را هم تغییر می‌دهند. همچنین در کانتا پلاستی‌های سنتی، بازگشت پلک‌ها به حالت اولیه به وفور اتفاق می‌افتد. در روش سنتی قسمت دوم پلک برش ساده‌ای داده و باز گذاشته می‌شد تا بهبود یابد. چون زخم‌ها باز گذاشته می‌شد زخم به‌صورت طبیعی بسته شده و بهبود می‌یافت. برای مقابله با این واکنش بدن تکنیک‌های پیشرفته‌تر کانتا پلاستی جانبی شامل بازسازی قسمت بیرونی چشم با استفاده از بازسازی لبه‌ها به‌کاربرده می‌شود، بنابراین امکان بازگشت به حالت اولیه وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *