آمادگی قبل از انجام جراحی زیبایی بینی

قبل از جراحی رینوپلاستی

آمادگی قبل از جراحی زیبایی بینی | در ملاقات قبل از عمل شما با ما، پرستار ما راهنمایی های لازم را به شما می کند تا اقدامات لازم را قبل و بعد از عمل انجام دهید. در یک روز به عمل مانده به ما زنگ بزنید تا قرار عمل را تأیید کنیم. در روز عمل، با پرستار صحبت خواهید کرد (کسیکه شما را بیهوش می کند). و قبل از رفتن به اتاق عمل با دکتر خود ملاقات خواهید نمود. عمل جراحی بینی باتوجه به ساختار زیرپوستی و میزان بافت اضافه حدود 2 ساعت طول می کشد.

اگر غیر از عمل بینی، عمل دیگری نیز داشته باشید، بالطبع این مدت بیشتر طول خواهدکشید. به هوش آمدن از حالت بیهوشی حدود یک ساعت طول می کشد و اکثر بیماران بعد از 5 ـ 4 ساعت پس از پذیرش مرخص می شوند.

جراح بینی اصفهان | شکستگی بینی

آمادگی قبل از جراحی بینی

با تشکیل پرونده و مشخص شدن زمان جراحی ، منشی مطب برخی از مراقبت های قبل از جراحی را به بیمار اعلام خواهد کرد که برخی از این موارد را در ذیل توضیح خواهیم داد :

 1. عدم مصرف داروهای التهاب زا و یا اسپرین
 2. عدم استعمال سیگار و دخانیات تا حداقل 2 هفته قبل جراحی
 3. وجود یک همراه بیمار قبل از جراحی ،چرا که در روز عمل امکان رانندگی برای شما وجود ندارد و همراه میتواند مراحل اداری و تهیه دارو و نسخه را پیگیری نماید.
 4. داروها و آمپول های تجویز شده پزشک را در زمان مشخص و توصیه شده تزریق و مصرف نمایید.
 5. صبح روز قبل از جراحی حتما حمام کنید چرا که بعد از جراحی تا 3 الی 4 روز نباید حمام کرد تا گچ بینی تا روز برداشتن خیس نشود و بهترین نحو فرم بینی حفظ شود.
 6. پیشنهاد میشود قبل از جراحی کیسه های یخ تهیه نمایید تا بعد از جراحی استفاده نمایید.
 7. قبل از جراحی تمرین کنید با دهان نفس بکشید تا با گرفتگی سوراخ های بینی در روزهای ابتدایی بعد از جراحی ،تنفس برای شما مشکل نباشد.
 8. قبل از عمل بینی سعی کنید تمرین کنید که مستقیم بخوابید توصیه می شود بعد از جراحی به پهلو و روی صورت نخوابید.استفاده از بالشتک در کنار سر خود میتوانید سر خود را مستقیم و ثابت در هنگام خواب
 9. حفظ نمایید.
 10. قبل از جراحی لباس گشاد و دکمه دار بپوشید تا بعد از جراحی و ترخیص با تعویض لباس به بینی ضربه ای وارد نشود.
 11. لطفا ما را در جریان داروهایی که مصرف می کنید و سابقه پزشکی خود قرار دهید. شما باید داروهای روتین خود را مصرف کنید مگر اینکه پزشک از شما بخواهد. در قرار ملاقات قبل از عمل پرستار شما را در جریان داروهایی که باید در روز عمل با یک جرعه آب مصرف کنید، قرار می دهد.
 12. در قرار ملاقات پیش از عملتان به شما نسخه ای داده می شود که باید پس از عمل آنرا مصرف کنید، این نسخه شامل یک آنتی بیوتیک خوراکی، داروهای ضد درد و تورم است. لطفا این داروها و نسخه را پیش از عمل تهیه کنید تا پس از عمل آنها را بصورت آماده در اختیار داشته باشید و پس از اتمام عمل مصرفشان کنید.
 13. نباید از بعد از نیمه شب روز قبل از عمل چیزی بخورید یا بیاشامید. مگر اینکه پزشک خلاف این را برای شما تجویز نماید. بهتر است پیش از عمل دندانهایتان را بشوئید.

جراح بینی اصفهان | تاثیر کاهش وزن بر جراحی زیبایی بینی

باید های قبل از جراحی زیبایی بینی

نکته: قبل از روند، مقداری غذا از قبل آماده کنید تا بتوانید زمان استراحت در طول ریکاوری را به حداکثر برسانید.

خوشبختانه اگر امکانات لازم برای سپری کردن دوره ریکاوری را از قبل آماده کرده باشید، کار زیادی برای انجام دادن ندارید. سلامت و آرامش شما، مهم ترین فاکتورها برای شروع ریکاوری هستند. حتماً در طول هفته منتهی به جراحی خود این موارد را که جز موارد مهم آمادگی قبل از جراحی بینی است، انجام دهید:

 • از یکی از دوستان یا نزدیکان خود بخواهید تا در روز جراحی بعد از تکمیل روند، شما را به منزل بازگرداند.
 • تمهیداتی بیاندیشید تا در طول حداقل روز اول بعد از جراحی، شخصی از شما مراقبت کند و در آماده کردن غذا، مصرف داروها، و نیازهای دیگر، به شما یاری رساند. صرفنظر از اینکه این فرد یکی از اعضای خانواده شما یا یک دوست است، از قبل، آموزش های لازم در خصوص روند را در اختیار او نیز قرار دهید تا او به طور کامل در جریان باشد که در طول این دوره، شما دقیقاً به چه میزان کمک نیاز دارید.
 • در طول شب، حداقل 8 ساعت بخوابید. در طول روز نیز در صورت امکان، چرت بزنید. به بدن و ذهن خود اجازه بدهید تا به استراحت کردن در طول روز عادت کنند چون شما باید فعالیت خود را در حداقل سطح ممکن نگه دارید.
 • دوبار در روز صورت تان را با یک تمیز کننده ملایم بشویید و از یک لایه بردار ملایم برای برداشتن پوست های مرده هر یک روز در میان استفاده کنید. سپس از یک مرطوب کننده ملایم استفاده کنید. شستشوی صورت در هفته اول بعد از جراحی، باید با ملاحظات ویژه ای انجام شود. بینی شما گچ گرفته شده است بنابراین نمی توانید همان روال عادی که هر روز صورت تان را قبلاً می شستید، دنبال کنید.
 • دوبار در روز به طور کامل مسواک بزنید. چون در طول دوره ریکاوری برای مسواک زدن دندان ها در طول هفته اول بعد از جراحی، نباید دهان خود را زیاد باز نکنید. در طول دوره ریکاوری، بهداشت دهان خود را با به استعمال محصولاتی از قبیل دهان شویه، رعایت کنید.
 • تنقلات سالم از قبیل میوه یا آجیل در میان وعده های خود بگنجانید. سعی کنید آنها را پنج وعده در روز میل کنید. بعد از جراحی در برخی از بیماران، کاهش اشتها رخ می دهد. بنابراین شاید در طول روز بعد از جراحی، میل به خوردن هیچ غذایی نداشته باشید. پس قبل از جراحی غذاهای مقوی و سالم بخورید.
 • . در چند روز اول هفته منتهی به روز جراحی، ورزش کنید و چند روز باقی مانده تا جراحی را به خود استراحت بدهید. ورزش کردن باعث می شود که احساس عصبی و مضطرب بودن نسبت به روند جراحی، در شما فروکش کند. با توجه به اینکه در طول یک ماه بعد از روند جراحی، مجاز به ورزش کردن نمی باشید، بنابراین قبل از روند، برای ایجاد شرایط بهتر در بدن خود، از فرصت استفاده کرده و ورزش کنید.

جراح فک اصفهان | جراحی بینی فانتزی مردانه

نباید های قبل از جراحی بینی

 1. یک هفته قبل از روند، الکل ننوشید.
 2. سیگار نکشید.
 3. آسپرینن مصرف نکنید.
 4. حداقل 4 روز قبل از جراحی از استعمال کرم بر روی پوست صورت خود خودداری کنید.
 5. برای مدت زمان طولانی در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 6. بعد از نیمه شب روز قبل از جراحی چیزی نخورید و ننوشید.
 7. نگذارید اضطراب به شما غلبه کند.

مقالات خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *