نحوه جراحی استخوان بینی در رینوپلاستی

 آیا همیشه در جراحی زیبایی بینی استخوان‌ شکسته می‌شود ؟

بر خلاف باور عموم، استخوان بینی همیشه در جراحی زیبایی بینی شکسته نمی‌شود. اگر جراح پلاستیک بخواهد فقط قوز بینی بیمار را بردارد، نیازی به شکستن یا بریدن استخوان نخواهد بود. البته اگر بینی برای زیبایی یا بازسازی ساختار به باریک شدن نیاز داشته باشد، جراح بینی اصفهان باید شکاف‌های داخلی کوچکی روی استخوان بینی ایجاد کند و جای آن را کمی تغییر دهد. اگر در جراحی زیبایی بینی شکستن استخوان ضروری باشد . تاثیر زیادی روی نتایج جراحی زیبایی بینی خواهد گذاشت. هر چند ممکن است به ورم و کبودی زیر چشم منجر شود . در بعضی موارد برای رسیدن به نتایج دلخواه بیمار، شکستن استخوان بینی ضروری است.

هم‌چنین باید بدانید که شکستن بینی در فرایند جراحی زیبایی بینی مثل شکستن بینی با چوب بیسبال نیست. جراح بینی اصفهان با استفاده ابزار بسیار تیز و کوچک تغییراتی در استخوان بینی ایجاد می‌کند . که باعث می‌شوند بینی باریک‌تر شود. این کار بیشتر روی بینی‌هایی که قسمت بالایی‌شان عرض زیادی دارد . یا برای ترمیم شکل بینی پس از برداشتن قوز انجام می‌شود. اگر قسمت بالایی بینی عرض مناسبی داشته باشد یا قوز نداشته باشد . نیازی به باریک کردن استخوان بینی نخواهد بود.

جراح بینی اصفهان | بروز آفت دهان بعد از عمل بینی

اندازه‌ی قوزی که از بینی برداشته می‌شود هم در این مسئله نقش اساسی دارد. اگر اندازه‌ی قوز کوچک باشد نیازی به شکستن استخوان بینی نخواهد بود. اما اگر قوز بزرگ باشد برداشتن آن باعث می‌شود . شکل بینی از حالت طبیعی خارج شود و برای بازسازی شکل آن، به شکاندن استخوان بینی نیاز خواهد بود. هم‌چنین اگر بینی شکسته باشد و شدیدا کج باشد، ممکن است . جراح پلاستیک مجبور شود برای صاف کردن آن استخوان بینی را بشکند.

قبل از جراحی زیبایی بینی باید تمام خواسته‌های خود را با جراح پلاستیک در میان بگذارید. او به شما کمک خواهد کرد در خصوص این‌که چطور باید به خواسته‌های‌تان برسید تصمیم‌گیری کنید. شکسته شدن یا نشدن استخوان بینی در طول مدت دوران نقاهت تاثیر بسزایی دارد. اگر استخوان بینی شکسته نشود دوران نقاهت بسیار ساده و راحت خواهد بود . اما اگر شکسته شود کبودی و ورم زیر چشم اجتناب‌ناپذیر است. البته اگر آناتومی بینی طوری باشد که جراح پلاستیک برای رسیدن به نتایج دلخواه شما مجبور به شکستن استخوان آن شود . چاره‌ای جز این نخواهید داشت.


آشنایی با سایر مطالب مفید و خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :

جراح بینی اصفهان | فرو رفتگی پره های بینی.

مدت زمان واقعی جراحی زیبایی بینی چقدر است ؟

بیمارانی که برای جراحی ترمیمی نزد پزشک می‌روند، داستان‌های عجیبی تعریف می‌کنند. در واقع، جلسات مشاوره با آن‌ها می‌تواند برای جراحان پلاستیک آموزنده باشد و نشان می‌دهد که جراحی زیبایی بینی این روزها دچار مشکلاتی شده است. تعداد زیادی از بیماران که برای جراحی دوم نزد جراحان پلاستیک می‌آیند، می‌گویند که عمل جراحی زیبایی بینی‌شان سه، چهار و حتی پنج ساعت طول کشیده است. این به هیچ وجه قابل قبول نیست، مخصوصا وقتی نتایج جراحی هم خوب نبوده است.

اگر در جراحی زیبایی بینی پیوند بافت و غضروف انجام گیرد، مدت زمانش افزایش خواهد داشت. البته در بعضی موارد چنین شرایطی اجتناب‌ناپذیر است و برای ترمیم ساختار بینی ضروری است.  با پیوند بافت و غضروف داخلی بینی که خود به اندازه‌ی کافی بافت دارد، اما با این کار هزینه‌های جراحی افزایش پیدا می‌کند. در واقع می‌توان بافت پیوند را از یک جا برداشت و دوباره به همان جا پیوند زد.

معمولا جراحان پلاستیک از غضروف و استخوان تیغه‌ی بینی استفاده می‌کنند، چون این ساختار به هر حال برای برطرف کردن انحراف بینی برداشته خواهد شد. فقط در مواردی خاص جراحان سراغ غضروف گوش می‌روند. این هم به مدت زمان مورد نیاز برای جراحی اضافه می‌کند، چون باید روی قسمتی دیگر از بدن هم جراحی انجام داد و آن را باز و سپس بخیه کرد.

جراح فک اصفهان | جراحی بینی دراز و پهن.

عوامل دیگری که می‌توانند روی مدت زمان جراحی موثر باشند شامل رویکرد جراحی می‌شوند.  تجربه و توانایی جراح پلاستیک هم در مدت زمان جراحی موثر است. هر چه تجربه‌ی او بیشتر باشد از زمان به صورت بهینه‌تری استفاده می‌کند.

در نهایت این‌که مدت زمان جراحی زیبایی بینی می‌تواند متغییر باشد، اما در حالت عادی بین 1 تا 2 ساعت طول می‌کشد و داستان‌هایی که از جراحی‌های 4 یا 5 ساعته می‌شنویم باعث می‌شوند به توانایی‌ها و وجدان کاری جراح پلاستیک مورد نظر شک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *