استرس دلیل جوش های بعد از عمل بینی

اضطراب و استرس دلیل جوش های بعد از عمل بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی است که گاهی اوقات با عوارضی مانند جوش زدن همراه است. بنابر برخی مطالعات، اضطراب منجر به ظهور یا تشدید این عارضه جانبی بعد از رینوپلاستی می شود. همانطور که از یافته ها پیداست، اضطراب می تواند عامل اصلی تحریک یا تشدید جوش زدن بعد از عمل بینی باشد.

در کنار اضطراب شایع ترین اختلالات عصبی روانی در بیماران مبتلا به جوش دیده شده شامل افسردگی، عصبانیت و مواردی از این دست نیز هست. وجود این اختلالات همبستگی مثبت بین جوش زدن و دلایل روانی را اثبات کرده است.

استرس دلیل جوش های بعد از عمل بینی | جراح بینی اصفهان

راه پیشگیری از جوش زدن بعد از عمل بینی به دلیل اضطراب:

ارزیابی سلامت روان قبل از عمل، انتخاب بهترین دکتر جراحی بینی که دارای تبحر و مهارت کافی باشد. ارائه پشتیبانی روانشناختی، عدم سابقه پزشکی به ویژه جوش زدن زیاد از قبل می توانند منجر به کاهش شیوع ضایعات آکنه بعد از عمل زیبایی شوند.

نکته مهمتر اینکه فرد بداند عوارض همیشگی نیستند و با دیدن جوش زدن و آکنه استرس نگیرند و هیچ نگرانی به دل خود راه ندهند.

سخن پایانی

جراحی زیبایی بینی یکی از متداول ترین و جالب ترین روشهای جراحی زیبایی در جهان است. که به منظور بهبود ظاهر صورت انجام می شود. گرایش فزاینده ای به این عمل زیبایی در دختران نوجوان و جوانان به ویژه در ایران وجود دارد.

با این حال، جراح باید از انگیزه و انتظارات بیماران آگاهی داشته و افرادی هم که برای عمل بینی اقدام می کنند. باید از عوارض مرتبط با آن قبل از عمل جراحی آگاه شوند، عوارضی نظیر جوش زدن، التهاب، تورم و غیره.

نکته انتهایی هم اینکه عوارض در هر عملی بخشی طبیعی از دوران نقاهت هستند. این عوارض را باید به دید پدیده ای گذرا و زودگذر نگاه کرد و دچار اضطراب نشد. همچنین یک زندگی سالم به دور از مصرف دخانیات، مصرف غذاهای سالم و غیره در این راه نیز به فردی که در دوران بهبودی عمل بینی یا رینوپلاستی قرار دارد، بسیار کمک خواهد کرد و موثر واقع می شود.

| صفحه اینستاگرام دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان|


مطالب پیشنهادی :

مزایا و عوارض جراحی بینی در سن بالا

گلو درد بعد از عمل بینی و دلایل آن

پیشگیری و درمان شکستگی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *