نحوه استفاده از عینک بعد از رینوپلاستی

استفاده از عینک بعد از عمل بینی

اکنون در این مقاله به چند سوال پرتکرار پاسخ داده می شود و راه حل هایی برای استفاده از عینک بعد از جراحی زیبایی بینی ارائه میگردد تا آسیبی به بینی و فرم بینی وارد نشود. در روز های اولیه بعد ازجراحی بینی که هنوز آتل بروی بینی قرار دارد استفاده از عینک مانعی ندارد و عینک را می توان بروی آتل قرار داد اما بعد از زدن چسب بروی بینی به هیچ عنوان نباید از عینک استفاده شود زیرا بافت نرم بینی و استخوان های بینی بطور کامل ترمیم نشده اند و ممکن است بدلیل استفاده از عینک فرم بینی تغییر پیدا کند

بعد از گذشت یک ماه از جراحی بینی استخوان هایی بینی کاملا سفت شده است و می توان از عینک استفاده کرد. اما توصیه می شود عجله نکنید و تا 6 هفته صبر نمایید تا ترمیم بطور کامل صورت گیرد. و پس از آن می توان از عینک استفاده نمود .

بهترین پیشنهاد در دورانی که نمی توان بعد از جراحی بینی از عینک استفاده کرد، استفاده از لنز است . توصیه میگردد که به جای استفاده از عینک برای 6 تا 8 هفته بعد از جراحی زیبایی بینی از لنز استفاده نمایید. در صورتی که تمایلی به استفاده از لنز پس از جراحی بینی ندارید . پس از برداشتن اسپلینت بینی می توانید عینک را به پیشانیتان بچسبانید .

و همچنین توصیه می شود در افرادی که عینکی هستند ابتدا عمل چشم صورت گیرد و بعد از آن اقدام به جراحی زیبایی بینی نمایند در این حالت باید 1 تا 2 ماه قبل از جراحی زیبایی بینی اقدام به جراحی چشم نمایید.

جراح بینی اصفهان | نحوه استفاده از عینک بعد از رینوپلاستی.

برای استفاده از عینک بعد از جراحی بینی باید مدتی صبر نمایید.تا بینی از استحکام کافی برخوردار شود . و استخوان ها و غضروف های بینی سفت شده شوند. تا با زدن عینک فشاری بر بینی وارد نشود و فرم بینی تغییر پیدا نکند. بعد از جراحی بینی بروی جلوگیری از بروز عوارض احتمالی حتما برای استفاده از عینک با جراح بینی خود مشورت نمایید .

 

دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *