اصلاح شاخک های بینی در رینوپلاستی

اصلاح مشکلات شاخک های بینی در رینوپلاستی

شاخک های بینی ساختارهایی در دیواره کناری داخل بینی تان هستند و بصورت برجستگی هایی درداخل راه هوایی بینی دیده می شوند . شاخک ها باعث گرم و مرطوب کردن هوایی که از بینی می گذرد می شوند ولی اگر شاخک های تحتانی بزرگ شوند، می توانند باعث انسداد راه هوایی شوند.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی و آموزنده دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان –  جراح فک اصفهان  :


جراح بینی اصفهان | جراح فک اصفهان | جراحی کوچک کردن شاخک بینی

تشخیص بزرگی شاخک های بینی

تشخیص یک شاخک بزرگ شده می تواند بوسیله پزشک تان داده شود.پزشک تان شرح حال دقیقی از علائم تان می گیرد و سپس معاینه کاملی از داخل بینی تان بعمل می آورد. شما ممکن است تحت ارزیابی با وسیله ای بنام آندوسکوپ بینی برای تشخیص علت انسداد بینی تان در مطب قرار بگیرید. یک شاخک بینی بزرگ شده را همچنین می توان در CT اسکن تشخیص داد هر چند که معمولا” با شرح حال و معاینه دقیق نیازی به آن در اکثز موارد نیست.

پس از تایید تشخیص ، جراح تان گزینه های درمانی را برای تان شرح می دهد. اگر شاخک های بینی تان متورم باشد جراح ممکن است در ابتدا درمان دارویی برایتان تجویز نماید.در بسیاری از بیماران درمان دارویی می تواند موجب کاهش اندازه شاخک ها و بهبود علائم انسداد بینی شود. اگر علایم آزار دهنده ای در اثر بزرگی شاخک های بینی دارید که با درمان دارویی برطرف نشده است، ممکن است که کاندیدای مناسبی برای جراحی کوچک کردن اندازه آن باشید

2 thoughts on “اصلاح شاخک های بینی در رینوپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *