اقدامات لازم برای جلوگیری از چین و چروک دور چشم

گام ۱

از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. بسیاری از چین‌وچروک‌های صورت ناشی از اشعه ماوراءبنفش مضر خورشید هستند. از یک ضدآفتاب با SPF حداقل ۱۵ در مقابل نور خورشید استفاده کنید. برای جلوگیری از ایجاد چین‌وچروک در اطراف چشم‌ها در هر بار بیرون آمدن از ضد آفتاب استفاده کنید.

گام ۲

از عینک آفتابی استفاده کنید. دوبینی در هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌تواند باعث ایجاد چین‌وچروک اطراف چشم شما شود. یک عینک آفتابی مسدودکننده نور ماوراءبنفش تهیه کنید و در هر بار بیرون آمدن و قرار گرفتن در معرض خورشید استفاده کنید.

گام ۳

از مرطوب‌کننده استفاده کنید. استفاده از مرطوب‌کننده دور چشم‌ها پوست شمارا از اشعه‌های خورشید محافظت می‌کند. با افزایش سن، پوست شما سبوم کمتری تولید می‌کند. سبوم به‌عنوان یک مرطوب‌کننده طبیعی و محافظ خورشید عمل می‌کند. با جایگزین کردن سبوم با ژل چشم سبک، شما می‌توانید خواص محافظتی سبوم را فراهم کرده و از ایجاد چین‌وچروک اطراف چشم ممانعت کنید.

گام ۴

سیگار نکشید. حرکات تکراری صورت در هنگام سیگار کشیدن  و نیز رادیکال‌های آزاد موجود در دود سیگار می‌تواند به ایجاد چین‌وچروک زودرس منجر شود. ترک سیگار، موجب می‌شود که پوست شما اکسیژن بیشتری دریافت کند و درنتیجه پوست مقاومت بیشتری پیداکرده و چین‌وچروک‌ها کاهش می‌یابند.

گام ۵

از کرم شب استفاده کنید. از یک کرم شب با خاصیت افزایش تولید کلاژن، مانند یک کرم که حاوی ویتامین A رتینول است، استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *