انتظارات متقاضیان از عمل بینی

انتظارات معقولی که باید از جراحی زیبایی بینی داشته باشید ؟

انتظارات متقاضیان از عمل بینی | نکته بسیار مهمی که اکثر متقاضیان به آن اشاره ای نمی کنند این است که انتظاراتشان از عمل بینی چیست؟ این نکته اهمیت فراوانی دارد که شما چه توقعاتی از جراح بینی خود دارید و پزشک از راه های اصولی قصد دارد به چه نتیجه ای دست یابد؟

امکان دارد شما فرم بینی را مد نظر داشته باشید که به هیچ وجه با دیگر اجزای صورت و چهره شما تناسب و هماهنگی نداشته باشد؛ باید گفت شما قادر به تشخیص این مسئله نیستید و این تشخیص، کار جراح بینی است و ممکن است جراح بینی تان فرم دیگری را مثلا به عنوان فرم طبیعی بینی، برای شما در نظر داشته باشد که با سایر اجزای صورت و چهره تان هماهنگی داشته باشد؛ یا ممکن است جراح به شما توضیح بدهد که باتوجه به کیفیت پوست بینی شما یا با توجه به اندازه قبل از عمل بینی شما، درخواست شما قابل اجرا نیست.

در هر صورت لازم است تمامی انتظارات خود را به طور واضح و دقیق برای جراح بینی خود شرح دهید.

جراح بینی اصفهان | تاثیر کاهش وزن بر جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی طبیعی

علیرغم بینی های عروسکی یا فانتزی، در عمل بینی طبیعی فقط اشکالات بینی رفع می شود و در ظاهر بینی تغییر چندانی ایجاد نخواهد شد. این عمل اغلب در میان مردان رایج است؛ بدین جهت که عروسکی یا فانتزی شدن بینی در مردان باعث به هم ریختن تناسبات چهره می شود و جذابیت صورت مردانه را تحت تأثیر قرار میدهد. لازم به ذکر است که در بینی طبیعی زاویه نوک بینی تا لب حدوداً ۹۵ درجه است و هیچ انحنا یا قوسی در بینی ایجاد نمی شود.

جراحی بینی فانتزی

در عمل بینی فانتزی که به عنوان جراحی بینی عروسکی نیز شناخته می شود، میزان سر بالا شدن بینی بیش از بینی با فرم طبیعی است و قوس بینی هم بیشتر است و کوچک شدن بینی هم ممکن است بیشتر باشد.

عمل بینی فانتزی لازم است توسط جراح بینی مجرب و باتجربه انجام شود تا به علت کوچک شدن سایز بینی و همچنین سوراخهای بینی، متقاضیان دچار اختلالات تنفسی و ضعف زیادی در بویایی نشوند.

معمولا جراح پلاستیک شش روز بعد از جراحی زیبایی بینی یک جلسه معاینه‌ برای شما تعیین خواهد کرد. در صورتی که جراحی زیبایی بینی به درستی انجام شود جراح پلاستیک یک یا دو روز پس از جراحی زیبایی بینی تامپون داخل بینی را خارج می‌کند. تامپون به منظور جلوگیری از خونریزی داخل بینی گذاشته می‌شود. خارج کردن تامپون سریع و بدون درد انجام می‌شود.

جراح بینی اصفهان | بهترین جراح بینی طبیعی اصفهان .

پس از جراحی زیبایی بینی چه اقداماتی صورت می‌گیرد ؟

انتظارات متقاضیان از عمل بینی | در مرحله‌ی بعد جراح پلاستیک قالب پلاستیکی روی بینی را برمی‌دارد. برداشتن محافظ بدون درد و به راحتی صورت می‌گیرد. با این حال همیشه بیماران در هنگام برداشتن محافظ بینی دلهره دارند.

  1. قالب پلاستیکی یا اسپلینت در چند روز اول بعد از جراحی زیبایی بینی از ورم بینی جلوگیری می‌کند. بنابراین انتظار می‌رود پس از برداشتن آن بینی به مدت یک هفته متورم شود. اگر هم جراحی زیبایی بینی به منظور رفع عیب جراحی اول انجام شود ( جراحی ترمیمی بینی) مدت ورم بینی بیشتر خواهد بود.
  2. به منظور کاهش ورم بینی در دوره‌ی نقاهت باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. هم‌چنین توصیه می‌شود سدیم رژیم غذایی خود را در این دوره کاهش دهید. بعضی از بیماران نیز برای جلوگیری از ورم از چسب بینی استفاده می‌کنند. ده روز بعد از جراحی زیبایی بینی می‌توانید کارهای روزمره خود را از سر بگیرید.
  3. پس از برداشتن اسپلینت فرم و ظاهر اولیه بینی به خوبی مشخص است. حالت متورم بینی معمولا تا صد روز ادامه دارد و تا یک سال بعد از جراحی زیبایی بینی ممکن است تغییرات جزئی در فرم بینی ایجاد شود.
  4. در صورت انجام جراحی سپتوپلاستی (عمل اصلاح انحراف بینی) یا تربینو پلاستی (جراحی شاخک بینی) و یا هر دو ورم داخل بینی شایع است. معمولا جراح پلاستیک برای کاهش ورم داخل بینی اسپری بینی کورتیزون تجویز می‌کند.

مقالات خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *