عواقب انتظارات نامعقول از جراحی زیبایی بینی

عواقب انتظارات نامعقول در تب داغ جراحی زیبایی بینی

انتظارات نامعقول از جراحی بینی | امروزه با رایج شدن اعمال جراحی زیبایی بینی و تمایل بسیاری از افراد به‌خصوص قشر جوان جامعه برخی افراد غیرمتخصص برای کسب درآمد اقدام به اعمال جراحی زیبایی می‌کنند و بیماران نیز به دلیل پرداخت هزینه کم‌تر و عدم آشنایی با پزشکان باتجربه تن به تیغ جراحی این افراد می‌دهند. این در حالی است که انجام جراحی غیرعلمی و غیراصولی نه‌تنها موجب زیبایی افراد نمی‌شود بلکه زیبایی و سلامت آن‌ها را نیز نشانه می‌گیرد برای مثال برخی از بیماران به دنبال انجام این‌گونه جراحی‌ها دچار خشکی بینی و علائم دردناک آن می‌شوند.

گرفتگی بینی، ترشحات غلیظ بینی، خشک شدن ترشحات بینی و احساس بوی بد درون‌بینی ازجمله علائم دردناک خشکی بینی است. احساس بوی بد بینی اگر خفیف باشد تنها خود بیمار این احساس ناخوشایند را متوجه خواهد شد اما اگر شدید باشد اطرافیان نیز این بوی بد را احساس می‌کنند. بر اثر انجام جراحی‌های غیرعلمی یا اصرار برخی بیماران برای بیش از اندازه کوچک کردن بینی جراح اقدام به برداشت بیش از حد مخاط بینی می‌کند که همین امر موجب بروز خشکی بینی و علائم فوق می‌شود. یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های جراحی زیبایی بینی احترام به «مخاط بینی» است که این مسئله تنها توسط پزشکان باتجربه رعایت می‌شود.


مطالب خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :


جراح بینی اصفهان | جراحی بینی منگنه ای

انتظارات متقاضیان از عمل بینی

نکته بسیار مهمی که اکثر متقاضیان به آن اشاره ای نمی کنند این است که انتظاراتشان از عمل بینی چیست؟ این نکته اهمیت فراوانی دارد که شما چه توقعاتی از جراح بینی خود دارید و پزشک از راه های اصولی قصد دارد به چه نتیجه ای دست یابد؟

امکان دارد شما فرم بینی را مد نظر داشته باشید . که به هیچ وجه با دیگر اجزای صورت و چهره شما تناسب و هماهنگی نداشته باشد . باید گفت شما قادر به تشخیص این مسئله نیستید و این تشخیص، کار جراح بینی است و ممکن است . جراح بینی تان فرم دیگری را مثلا به عنوان فرم طبیعی بینی، برای شما در نظر داشته باشد . که با سایر اجزای صورت و چهره تان هماهنگی داشته باشد؛ یا ممکن است جراح به شما توضیح بدهد که باتوجه به کیفیت پوست بینی شما یا با توجه به اندازه قبل از عمل بینی شما، درخواست شما قابل اجرا نیست.

در هر صورت لازم است تمامی انتظارات خود را به طور واضح و دقیق برای جراح بینی خود شرح دهید.

جراحی بینی طبیعی

علیرغم بینی های عروسکی یا فانتزی، در عمل بینی طبیعی فقط اشکالات بینی رفع می شود . و در ظاهر بینی تغییر چندانی ایجاد نخواهد شد. این عمل اغلب در میان مردان رایج است؛ بدین جهت که عروسکی یا فانتزی شدن بینی در مردان باعث به هم ریختن تناسبات چهره می شود . و جذابیت صورت مردانه را تحت تأثیر قرار میدهد. لازم به ذکر است . که در بینی طبیعی زاویه نوک بینی تا لب حدوداً ۹۵ درجه است و هیچ انحنا یا قوسی در بینی ایجاد نمی شود.

جراحی بینی فانتزی

در عمل بینی فانتزی که به عنوان جراحی بینی عروسکی نیز شناخته می شود . میزان سر بالا شدن بینی بیش از بینی با فرم طبیعی است . و قوس بینی هم بیشتر است و کوچک شدن بینی هم ممکن است بیشتر باشد.

عمل بینی فانتزی لازم است توسط جراح بینی مجرب و باتجربه انجام شود . تا به علت کوچک شدن سایز بینی و همچنین سوراخهای بینی، متقاضیان دچار اختلالات تنفسی و ضعف زیادی در بویایی نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *