انواع مختلف گودی زیر چشم

پوست زیر ناحیه چشم بسیار حساس و آسیب‌پذیر است. به این ترتیب اغلب اولین علائم بالا رفتن سن و خستگی در این ناحیه از بدن مشاهده می‌شود. گودی و کبودی و سیاهی دور چشم ابتدا در گوشه چشم در ناحیه نزدیک بینی ایجاد شده و سپس به سمت نواحی خارجی پوست گسترش پیدا می‌کند.

انواع مختلف گودی زیر چشم

ظاهر نامناسب ایجاد شده زیر چشم‌ها و علت گودی زیر چشم معمولاً در نتیجه یکی از چهار حالت زیر ایجاد می‌شود:

ساختار استخوانی

در صورتی که چشم‌های شما در حفره استخوان فرو رفته باشند، احتمالاً تیرگی یا سیاهی زیر چشم در نتیجه سایه انداختن استخوان ابرو بر روی چشم ایجاد می‌شود. بهترین روش برای درمان این شرایط استفاده از روش‌های بدون درد و ایمن تزریق ژل می‌باشد.

ملانین پوست (هیپر- پیگمنتیشن)

بعضی از انواع خاص ساختارها و شرایط پوستی در مقایسه با سایر انواع پوست‌ها به تغییر رنگ پوست حساسیت بیشتری داشته و به‌طور خاص این شرایط باعث ایجاد کبودی، سیاهی یا تیرگی زیر چشم می‌شود. در حقیقت این مشکل بیشتر افرادی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد که پوست تیره‌تر دارند. این نوع خاص از حلقه‌های تیره زیر چشم اغلب در نتیجه تولید مقدار زیاد ملانین در پوست زیر چشم‌ها ایجاد می‌گردد. بهترین روش برای رفع سیاهی زیر چشم استفاده از روش لیزردرمانی است.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید

این شرایط مشابه تغییر وضعیت رنگ‌دانه‌های پوست بوده و تنها تفاوت آن در علت ایجاد مشکل است. در حقیقت برخی انواع حلقه‌های آبی تیره ایجاد شده دور چشم به خاطر قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید هستند.

عوامل ژنتیک

عوامل ژنتیک یکی از مهم‌ترین دلایل ایجاد کبودی یا تیرگی زیر چشم به رنگ قهوه‌ای هستند که در اکثر موارد این شرایط در بین کودکان مشاهده می‌شود.

التهاب وریدی (حلقه‌های آبی زیر چشم)

با توجه به اینکه پوست زیر چشم‌ها بسیار نازک است، هر گونه تغییر در شرایط رگ‌های خونی زیر چشم می‌تواند باعث آبی به نظر رسیدن پوست این ناحیه از بدن شود. به این ترتیب زمانی که مویرگ‌های این ناحیه از پوست دچار التهاب شوند، این شرایط می‌تواند باعث ایجاد تغییر رنگ و تشکیل حلقه‌های تیره به رنگ آبی در زیر چشم‌ها شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *