ایمپلنت تخصصی دندان در شهر اصفهان

ایمپلنت تخصصی دندان در اصفهان

ایمپلنت تخصصی دندان | ایمپلنت دندان از جنس تیتانیوم خالص است که با بدن انسان سازگاری دارد. شکل آن به صورت میله باریکی است که درون استخوان فک قرار داده می شود. گفته می شود که امروزه ایمپلنت دندان بهترین جایگزین برای دندانهای از دست رفته است. نکته قابل توجه در مورد آن این است که اگر پس از قرار گرفتن در فک به طور صحیح از آن نگهداری شود، ماندگاری بسیار بالایی خواهد داشت.

علیرغم پیشرفت در زمینه مراقبت از دندان، میلیون ها ایرانی از دندان درد رنج می برند، که عمدتا به علت پوسیدگی دندان، بیماری پریودنتال یا آسیب است. برای سال ها، تنها گزینه های درمان در دسترس افرادی که دندان هایشان را از دست داده بودند، استفاده از پل ها و پروتزهای دندان بود. اما امروزه، ایمپلنت دندان در دسترس هستند.


با مطالب خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح فک اصفهان همراه باشید :

جراح فک اصفهان | ایمپلنت تخصصی دندان

در ادامه بهتر است بدانید انواع ایمپلنت دندان کدامند؟ و از آن چه استفاده هایی می شود؟در طول تاریخ دو نوع مختلف وجود داشته است:

 1. اندوستیال (endosteal)
 2. ساب‌پریوستیال (subperiosteal)

ایمپلنت اندوستیال به ایمپلنتی گفته می شود که درون استخوان قرار می گیرد، اما ساب‌پریوستیال ایمپلنتی است که روی استخوان آرواره و زیر بافت لثه قرار داده می شود. امروزه دیگر از ایمپلنت های ساب‌پریوستیال استفاده نمی شود زیرا در مقایسه با ایمپلنت های اندوستیال در بلند مدت نتایج ضعیف تری داشته اند و استحکام کمتری دارند.

مراحل مراقبت و انجام ایمپلنت دندان

پیش از انجام عمل باید پوسیدگی دندان ها بررسی و رفع شود. برای قرارگیری ایمپلنت در دهان انجام حداقل یک جراحی ضروری است. در این جراحی که به کاشت دندان نیز شهرت دارد، ایمپلنت در استخوان فک گذاشته می شود. در چند ماه بعد از انجام جراحی پین تیتانیومی با استخوان فک ادغام می شود.

پس از مدتی و با مطمئن بودن از ادغام مناسب ایمپلنت و استخوان دندان، متخصص معالج می تواند از ایمپلنتها به عنوان بیس استفاده کند و پروتز دندان را بر روی آنها نصب کند. پیش از اقدام به کاشت دندان جلو حتما از متخصص معالج خود سوال کنید که آیا این روش از جایگزینی دندان برای شما مناسب است یا خیر؟ پیش از هر چیز اطمینان حاص کنید که دندانپزشک فرآیند درمان جا گذاری ایمپلنت دندان را به طور کامل طی می کند.

جراح فک اصفهان | آیا ایمپلنت باعث سرطان دهان می شود؟

قبل از جراحی ایمپلنت دندان

دندانپزشک معالج پیش از انجام هر کاری به مراجعه کننده توضیح می دهد که چگونه برای درمان آماده شود. تشکیل پرونده دندانپزشکی، قبل از انجام هر درمانی پرسشنامه ای راجع به شرایط پزشکی خاص در اختیار شما قرار خواهد گرفت، لطفا آنرا کامل و دقیق پر کنید و اگر مطلب مهمی وجود دارد که در پرسشنامه نیست حتما آنرا با دندانپزشک خود در میان بگذارید. میزان موفقیت آن با در نظر گرفتن و انجام دقیق همه این مراحل درمان برای بسیاری از افراد بدون خطر خاصی، بالا خواهد بود.

قبل از انجام عمل نیاز به معاینه لثه ها و اطمینان یافتن از سلامتی کامل آنها وجود دارد، همچنین هر گونه عفونت یا پوسیدگی در لثه و دندانهای مجاور محل قرار گیری ایمپلنت نیز باید به طور کامل درمان شود.

بعد از اطمینان از سلامت کامل بافتهای دهانی ناحیه جراحی و اطراف آن نیاز به تهیه یک اسکن رادیوگرافی مخصوص ایمپلنت (اصطلاحا CBCT یا DVT نامیده میشود) از محل میباشد که توسط مراکز رادیولوژی تخصصی فک و صورت قابل تهیه است.این اسکن معمولا به همراه یک ریپورت و CD تهیه میشود.

دندانپزشک به کمک آنها ارتفاع و ضخامت استخوان و نیز سایر موارد مهم مانند محل عبور اعصاب مهم، سینوس ها و … را بررسی میکند و بهترین سایز و محل قرار گیری ایمپلنت دندان را مشخص میکند.

آخرین مسئله ای که قبل از جراحی ایمپلنت دندان باید مورد توجه قرار گیرد اینست که در شرایط پزشکی خاص ( فشار خون بالا، سابقه سکته قلبی یا مغزی ، سابقه پیوند عضو و …) گاهی نیاز به دریافت داروی خاص یا تغییر در دوز داروهای دریافتی فعلی بیمار وجود دارد و در مواردی که شخص به دلیل بیماری زمینه ای (مثل مشکلات قلبی) تحت نظر پزشک دیگری قرار دارد نیاز به مشورت با پزشک مربوطه نیز وجود دارد.

یافتن بهترین مرکز ایمپلنت تخصصی اصفهان

بهترین مرکز ایمپلنت اصفهان کجاست؟ اگر خواستار این نوع درمان برای جایگزینی دندان های خود هستید، بهتر است ابتدا به این سوال پاسخ دهید که بهترین مرکز تخصصی ایمپلنت اصفهان کجاست؟ با پاسخ به این سوال به راحتی می توانید تصمیمات لازم برای شروع درمانتان را بگیرید. ویژگی های یک مرکز ایمپلنت قابل اعتماد که باید به آنها توجه کنید؟

در ابتدا باید بدانید که تنها ظاهر دندان شما نیست که اهمیت دارد. با درمان ایمپلنت دندان به راحتی می تواند جای دندان افتاده تان را پر کنید و ظاهری زیبا به آن ببخشید. اما آنچه که دانستن آن برای شما اهمیت بالایی دارد، این است که این درمان اگر به درستی انجام نشود، می تواند مشکلات بسیاری را در سلامتی شما به وجود بیاورد. از آن جمله ایجاد عفونت در بافت دهان و یا حتی تحلیل استخوان است.

پس از ویژگی های بهترین مرکز ایمپلنت اصفهان این است که علاوه بر زیبایی دندان به عملکرد و نحوه قرارگیری آن در دهان بیمار هم توجه شود. لیستی از مواردی که برای انتخاب مرکز مناسب برای درمان ایمپلنت باید به آن توجه کنید :

 • مدرک پزشک باید معتبر و در مطلب مربوطه به صورت شفاف قابل رویت یا ارائه باشد.
 •  از بهترین و بروز ترین تجهیزات و درمان ها استفاده شود.
 •  محیطی آرام و استریل داشته باشد تا بیمار برای درمان یا جراحی در آرامش روحی و سلامت جسمانی باشد.
 •  تمامی اقدامات توسط خود پزشک انجام شود نه دستیار، و اقدامات جزئی نیز کاملا زیر نظر مستقیم و با حضور وی انجام شود.

جراح بینی اصفهان | ایمپلنت تخصصی دندان

تاثیر دندانپزشک ایمپلنت بر موفقیت ایمپلنت

در پروسه کاشت ایمپلنت دندان نسبت به سایر درمان های دندانپزشکی نیاز به آموزش و مهارت های خاصی است. عدم موفقیت در سطح جراحی تقریباً به طور قطع باعث خرابی ایمپلنت می گردد و می تواند صدمات دائمی به دهان و صورت بیمار وارد کند، در اینجا است که تاثیر وجود متخصص ایمپلنت تعیین کننده است زیرا در جراحی ها تصمیمات متخصص ایمپلنت بسیار تاثیر گذار می باشد.

در ابتدای کار و قبل از شروع جراحی ، متخصص ایمپلنت ها با معاینه و بررسی عکس ها بهترین طرح درمان را پیشنهاد می دهد . همچنین متخصص ایمپلنت با معرفی برند های معتبر و با کیفیت به بیمار، سبب افزایش کیفیت ایمپلنت دندان می شود . که در طول عمر درمان نیز بسیار تاثیرگذار می باشد.

سپس متخصص ایمپلنت با بررسی دقیق وضعیت استخوان فک بیمار ، اطمینان می یابد . که ایمپلنتی که قرار است جراحی شود استحکام و کیفیت لازمه را داشته باشد. همچنین در حین درمان تشخیص دهد . اگر بیمار دچار تحلیل استخوان باشد برای او پیوند استخوان انجام می دهد. با همه این تفاسیر تاثیر مستقیم متخصص ایمپلنت بر موفقیت درمان ایمپلنت کاملا محسوس می باشد.

ویژگی های متخصص ایمپلنت از نگاه بیماران

برخی از مهم ترین ویژگی های متخصص ایمپلنت خوب:

 1.  تخصص دندانپزشک.
 2.  امکانات و تجهیزات دندانپزشک.
 3. تجربه و درصد موفقیت.
 4.  مهارت و سرعت بالا در کار با دست.
 5.  مهارت ارتباطی قوی.
 6. به روز بودن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *