برطرف کردن عدم تقارن سوراخ‌های بینی

جراحی زیبایی بینی و برطرف کردن عدم تقارن سوراخ‌های آن

شاید باور کردنش مشکل باشد اما افراد زیادی فقط برای درست کردن شکل‌ سوراخ‌های بینی سراغ جراحی زیبایی بینی می‌روند. یکی دیگر از درخواست‌های رایج افرادی که می‌خواهند جراحی زیبایی بینی انجام دهند، ترمیم نوک بینی سر بالا است. در این حالت سوراخ‌های بینی، زیادی به چشم می‌زنند و با نگاه کردن به صورت فرد، اولین چیزی دیده می‌شود سوراخ‌های بینی اوست. در اکثر موارد، بینی خانم‌های جوانی که چنین مشکلی دارند به شکلی ظالمانه «بینی خوکی» نامیده می‌شود.

البته این مشکل با تغییر زاویه و بلند کردن بینی کاملا حل می‌شود. منظور از تغییر زاویه بالا بردن یا پایین آوردن نوک بینی است و برای انجام چنین عملی به یک جراح بینی توانا و با تجربه نیاز است.


آشنایی با سایر مطالب مفید و خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :


جراح بینی اصفهان | درمان دندان نیش بیرون زده ..

دلایل قرینه نبودن سوراخ های بینی

دلیل عدم تقارن سوراخ های بینی می تواند مربوط به انحراف سپتوم کودال باشد.قسمتی از دیواره ای که بینی را به دو قسمت تقسیم می کند سپتوم بینی نامیده می شود که این قسمت نزدیک به دهانه ی سوراخ بینی است. حال ، سپتوم کودال در حالت نرمال در خط میانی بینی و در پشت کلوملا قرار می گیرد.

حفظ تقارن و خلق سوراخ های متقارن بینی جز یکی از دشوار ترین مراحل در عمل های بینی حتی برای ماهرترین جراحان خواهد بود.اکثر متخصصان جراحی بینی برای تغییر شکل بینی شما، کار های خود را اولویت بندی می کنند. یکی از بالاترین اولویت ها در جراحی بینی رسیدن به بیشترین تقارن و هارمونی از نمای روبرو در صورت امکان است.

روشن است که اگر شما بتوانید عدم تقارن سوراخ های بینی را اصلاح کنید و همزمان از نمای روبرو نیز تقارن را حفظ کنید، به هدف ایده آل خود رسیده اید. اما در بعضی موارد نمی توان هر دو را با هم انجام داد. و این مشکل قطعا برای بیمارانی است که آناتومی آنها اجازه نمی دهد که سوراخ های بینی آن ها کاملا متقارن شود. اگر جراح بتواند از نمای زیرین سوراخ های بینی را متقارن کند خوب است. اما اولویت این است که بینی از نمای روبرو متقارن شود.

نامتقارن بودن سوراخ های بینی مساله ای است که اغلب باعث آزار افراد می شود. با جراحی بینی می توان مشکل تقارن سوراخ های بینی را بهبود بخشید به دلیل قرار گرفتن بینی در مرکزیت صورت این عدم تقارن سوراخ های بینی خیلی درصورت بسیار مشهود خواهد بود.با جراحی بینی می توان عدم تقارن سوراخ های بینی را بهبود بخشید اما حل این مشکل با جراحی زیبایی بینی را نمی تواند به صورت کامل تضمین کرد.

برطرف کردن عدم تقارن سوراخ‌های بینی

معمولا جراح بینی اصفهان در جلسات معاینه بیمار عدم تعادل قسمت‌های مختلف بینی را تشخیص می‌دهد. وقتی جراح پلاستیک متوجه نامتقارن یا بدشکل بودن سوراخ‌های بینی می‌شود، در قدم بعد بینی را برای انحراف تیغه‌ی آن مورد بررسی قرار می‌دهد. تیغه‌ی بینی قسمتی ظریف و باریکی از بینی است که دو سوراخ آن را از یک دیگر جدا می‌کند و از جنس استخوان و غضروف است. وقتی تیغه‌ی بینی انحراف داشته باشد ممکن است به سد شدن مجاری تنفسی منجر شود. معمولا هدف جراح بینی اصفهان دکتر بهنام خرمی در چنین شرایطی ترمیم کردن تیغه و شکل دادن به سوراخ‌های خواهد بود.

در اعمال جراحی زیبایی بینی که روی سیاه‌پوستان انجام می‌شود، معمولا یکی از قسمت‌های جراحی مختص کاهش عرض سوراخ‌های بینی است. در بعضی موارد هم پس از جراحی زیبایی بینی و در فرایند ترمیم، اندازه‌ی سوراخ‌های بینی تغییر می‌کند. معمولا سریع‌ترین و بهترین روش برای حل چنین مشکلی استفاده از فیلر یا سیلیکون مایع برای ایجاد تعادل در اندازه‌ی سوراخ‌ها است. عدم تعادل در سوراخ‌های بینی کاملا به چشم می‌آید، اما اگر سوراخ‌ها بزرگ شوند و از لحاظ شکل و اندازه متعادل باشند، این تعادل آن‌هاست که بیشتر جلب توجه می‌کند.

در نهایت مهم این است که افراد پس از جراحی زیبایی بینی، در عین حال که مشکل‌شان برطرف می‌شود، هنوز چهره‌ای طبیعی داشته باشند و مشخصات قومیتی چهره‌ی خود را حفظ کنند.

جراح فک اصفهان | تیپلاستی.

عدم تقارن سوراخ های بینی بعد از جراحی بینی

این روزها بیشترین مسئله ایی که بعد از جراحی بینی در بینی بیماران مورد بحث قرار می گیرد بررسی قرینگی سوراخ های بینی است . بررسی این موضوع نیاز به توضیحات بیشتر و شفاف سازی از طرف پزشک برای فرد متقاضی و بیمار می باشد که این مطلب در زمان مشاور توسط پزشک جراح در اختیار فرد قرار می گیرد.

اغلب بیماران بعد از جراحی بینی و یا جراحی ترمیمی بینی متوجه چند درجه عدم تقارن در سوراخ های بینی خود می شوند این موضوع برای بیمار بسیار غیر قابل انتظار و بسیار ناراحت کننده می باشد شنیدن این مطلب که عدم تقارن سوراخ های بینی پس از جراحی بیشتر در جراحی بینی یک قانون است تا استثنا،ممکن است این موضوع برای بسیاری از بیماران قابل توجیه نباشد ولی برای مثال اگر شما با هر دو دست همزمان خط موازی بخواهید بکشید قطعا این دوخط یکسان نخواهد بود .جای هیچ نگرانی نیست !

همه ی جراحان زیبایی بینی و متخصصان ترمیم بینی هدفشان این است که تا جایی که ممکن است بینی را متقارن کنند. و این یعنی ایجاد یک بینی که همه ی اجزای آن با هم تراز هستند و از تمام زوایا متناسب است. با این حال، واقعیت این است که شما هیچ وقت یک بینی کاملا ایده آل نخواهید داشت. حتی اگر جراحی بینی شما به بهترین نحو انجام شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *