بلفاروپلاستی چه‌کاری انجام می‌دهد؟

بلفاروپلاستی چه‌کاری انجام می‌دهد؟

برخی از افراد به دلیل افتادگی پلک و پف کردن زیر چشم خود، مبادرت به انجام عمل جراحی پلک‌ (بلفاروپلاستی) می‌کنند. از این طریق پوست اضافی ایجادشده حذف و پلک جمع می‌شود، درنتیجه ظاهر فرد بهبود یافته و نمایی جوان به خود می‌گیرد.

Blausen_0085_Blepharoplasty-EyeLift-1024x512

در واقع جراحی پلک چشم یا بلفاروپلاستی، افتادگی پوست در اطراف چشم را برطرف می‌کند و موجب بزرگ کردن چشم ها می شود، درنتیجه ظاهر افراد جوان خواهد شد. ازآنجاکه از طریق این روش درمانی، افتادگی پلک و پوست اطراف چشم بهبود می‌یابد، با افزایش میدان دید بیمار، بینایی او نیز بهبود می‌یابد. ممکن است در این روش جراحی برای درمان پف چشم، بخشی از پوست، عضله و چربی‌های اضافی در پلک فوقانی و یا تحتانی برداشته شود. در برخی موارد، برداشت پوست کفایت می‌کند و نیازی به برداشت عضله‌ها نخواهد بود. در این روش ممکن است هردو پلک فوقانی و  پیک تحتانی نیاز به جراحی پف زیر چشم داشته باشند.

جراحی زیبایی پلک فوقانی (گاهی اوقات “لیفت چشم” نامیده می‌شود) نباید با جراحی پتوزیس پلک فوقانی اشتباه گرفته شود. در جراحی پتوزیس موقعیت حاشیه پلک فوقانی بالا برده می‌شود، معمولاً این کار از طریق کوچک کردن عضلات و تاندون‌های بالابرنده پلک، صورت می‌پذیرد. گاهی اوقات سنگینی پوست پلک فوقانی باعث افتادگی پلک فوقانی می‌شود، در برخی از موارد به کمک جراحی بلفاروپلاستی می‌توان به‌صورت جزئی حاشیه پلک فوقانی را کمی بالا برد.

متأسفانه ممکن است، پلک بالا و گاهی اوقات پلک پایین، به‌عنوان بخشی از روند پیری، دچار افتادگی یا پف زیر چشم شوند. به‌عنوان بخشی از همان روند، ابروها نیز ممکن است دچار افتادگی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *