حس بویایی و رینوپلاستی

نتیجه رینوپلاستی و حس بویایی

تأثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی ، حتماً می‌دانید این اولین حسی که به‌محض متولد شدن از آن استفاده می‌کنید حس بویایی است جالب است !! در انتهای بینی شما، قسمتی وجود دارد که عصب بویایی نامیده می‌شود، یک‌تکه بافت پوستی که کلید حس بویایی شماست.

بسیار خب، حال از راه بینی یک‌نفس عمیق بکشید. این حس بوییدن شماست و خیلی هم قوی است. یک انسان بالغ می‌تواند ۱۰۰۰۰ بوی متفاوت را از هم تشخیص دهید. بینی شما این‌گونه عمل می‌کند.

سلول‌های بویایی در سقف بینی قرار دارد که با رسیدن مولکول‌های مواد بوییدنی به سمت بالا و سقف بینی ، باعث تحریک این سلول‌ها شده و فرد متوجه بو می‌شود.زمانی که این مسیر مسدود باشد فرد متوجه بو نمی‌شود و عملاً حس بویایی وی تحریک نمی‌شود.

جراح بینی اصفهان | نتیجه رینوپلاستی و حس بویایی

فکر اینکه آیا بعد از جراحی زیبایی بینی بر حس بوییدن تأثیرگذار است یا خیر ؟! چقدر درست است ؟

نگران پاسخ این سؤال نباشید ، اینکه عمل بینی بر روی  حس بویایی شما اثر خواهد گذار است قابل‌ انکار نیست اما تأثیر آن موقتی خواهد بود . وقتی شما بینی خود را جراحی می‌کنید کاهش حس بوییدن بعد از عمل نیز به خاطر تورم ناشی از عمل جراحی است . که باعث گرفتگی مسیرهای نام‌برده می‌شود و در فرد این حس را ایجاد می‌کند . که حس بویایی خود را ازدست‌داده اما این تورم رفته‌رفته کمتر می‌شود. و ورم‌های ناشی از عمل از بین می‌روند درنتیجه نیز مسیرهایی که حس بوییدن را تحریک می‌کنند . در همان روزهای اولیه بازشده و دوباره فرد به حالت اولیه بازمی‌گردد پس اصلاً نگران این موضوع نباشید. .

چه مدت بعد از جراحی بینی حس بوییدن ما بر خواهد گشت ؟

تحقیقات علمی درباره‌ی افرادی که عمل جراحی بینی را انجام داده‌اند نشان داده است که ۸۶ درصد از حس بوییدن آن‌ها پس ۶ ماه بازخواهد گشت این‌یک حد مطلوب است چون‌که بهبود کامل بینی شما می‌تواند یک سال به طول بینجامد تا تورم آن به‌طور کامل از بین برود.

 

جراح بینی اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *