جراحی زیبایی بینی برای افراد مبتلا به بیماری دیابت

جراحی بینی و بیماری دیابت

بیماری دیابت یک بیماری خاموش است که روی مکانیسم تولید و استفاده انسولین اثر گذار است . زمانی که سلول های بدن نسب به ساخت انسولین دچار اختلال و مقاومت می شوند و یا اینکه نمی توانند انسولین تولید کنند در این زمان گفته می شود فرد دچار بیماری دیابت شده است و میزان قندخون فرد بالاتر از حد نرمال خواهد بود .

برخی از افراد دیابتی که قصد انجام جراحی بینی  را دارند تمایل دارند بدانند با وجود بیماری دیابت می توان جراحی بینی را انجام داد ؟

باید گفت بیماری دیابت هیچ گونه ممنوعیت برای انجام عمل بینی نخواهد داشت. اما باید گفت تنها تفاوت بیماران دیابتی با سایر افراد در این است که این بیماران مدت زمان ترمیم زخم ها و تورم بینی بیشتر خواهد بود. و یا اینکه ممکن است عوارضی همچون عفونت و یا خونریزی داشته باشند . ولی این بیماران مجاز به انجام این جراحی هستند. و یکی از نکات مهم قبل از انجام عمل بینی کنترل میزان قند خون می باشد. که باید به آن توجه داشت .

جراح بینی اصفهان | بیماری دیابت

کنترل بیماری دیابت قبل از رینوپلاستی

اگر شما مبتلا به دیابت باشید می دانید که متعادل نگه داشتن سطح قندخون چقدر سخت است . حتی اگر شما یک رژیم غذایی منظم داشته باشید، ورزش کنید و از دارو به طور منظم استفاده نمایید بازهم نوسانات اتفاق می افتد . دلیل این موضوع چیست ؟

در افراد مبتلا به دیابت پانکراس انسولین کافی تولید نمی کند و قادر به استفاده موثر از انسولین نیست برخی از افراد سطح قندخون خود را را رژیم یا ورزش کنترل می کنند، در حالی که برخی دیگر نیاز به دارو و تزریق انسولین خواهند داشت .

اهمیت انسولین این است که به بدن برای استفاده از انرژی قند کمک می کنند . وقتی یک سلول قند را جذب می کند قند از جریان خون خارج شده که باعث پایین آمدن میزان قندخون می شود .

عوامل متعددی می تواند باعث نوسانات میزان قند خون شما شود . برای مثال : کم آب شدن بدن، بیماری، استرس و کم خوابی می توانند عاملی برای جهش قندخون شما باشد . در صورتی که میزان قند خون شما بسیار پایین باشد. می تواند به دلایلی نخوردن وعده های غذایی، نوشیدن الکل، مصرف اشتباه دارو و حتی ورزش کردن شدید باشد .

حتما به طور معمول قند خون خود را کنترل نمایید . اگر نوسانات قند خون شما خیلی زیاد است با پزشک مشورت کنید شاید به تغییر برنامه کنترل احتیاج داشته باشید تا بتوانید بیماری را کنترل کرده تا زندگی راحت تری داشته باشید ، به سلامتی خود اهمیت دهید .

 

آیا با انجام جراحی رینوپلاستی بیماران دیابت دچار مشکل می شوند  ؟

افراد مبتلا به بیماری دیابت در صورت وجود هر گونه زخم و شکستگی مدت زمان بهبود آن ها طولانی خواهد بود . به همین منظور زمانی که فردی که مبتلا به بیماری دیابت است . عمل بینی انجام دهد مدت زمان بهبود زخم های ناشی از جراحی بیشتر خواهد بود و همچنین تورم بینی آن این افراد دیرتر برطرف می شود ، نگران دیرتر خوب شدن این زخم ها نباشید چون در افراد دیابتی تسریع خوب شدن زخم ها به زمان زیاد دارد ، این زمان کمی بیشتر از افراد عادی می باشد .

جراح بینی اصفهان | جراحی بینی و بیماری دیابت

خطرات مرتبط با جراحی بینی و بیماری دیابت

اگر بیماران دیابتی قرار گرفتن تحت جراحی های زیبایی از جمله عمل زیبایی بینی را انتخاب کنند. ممکن است با مشکلاتی روبرو شوند.

با توجه به اینکه روندهای زیبایی اغلب روندهای طولانی مدت و تهاجمی بوده . محل های برش متعددی در آنها ایجاد می شود. قطعاً احتمال بروز خطرات مرتبط با عفونت بعد از جراحی در آنها وجود خواهد داشت. برخی از این خطرات در خصوص افراد مبتلا به دیابت به شرح زیر می باشد:

  • بیماران دیابتی به دوره ریکاوری طولانی تری نیاز دارند.
  • خطر ابتلا به عفونت بعد از جراحی در آنها وجود دارد.
  • حفظ قند خون در یک سطح کنترل شده، برای بیمار بسیار پر مشقت می باشد، چون باید به طور مرتب ورزش کرده و داروهایی را برای تحقق چشم اندازهای دستیابی به بهبود بهتر، مورد استفاده قرار دهد.

 

اگر مبتلا به دیابت هستید و قصد انجام رینوپلاستی را دارید حتما با پزشک تغذیه برای کنترل بیماری و جراح بینی اصفهان مشورت کنید .

 

صفحه رسمی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *