جراحی بینی عروسکی یا فانتزی

عمل بینی فانتزی

جراح بينی قبل از عمل بینی عروسکی باید با توجه به استانداردهای بینی مانند پهنای بینی، تناسب آن با سایر اجزای صورت، ارتفاع بینی، فاصله بینی و لب بالا و … نتیجه جراحی را برای بیمار آنالیز کند. در جراحی بینی با نتیجه فانتزی که در اصطلاح عامیانه عروسکی نامیده می‌شود، تمرکز بیش‌تر روی نوک بینی است. بینی تا حد زیادی کوچک می‌شود و ارتفاع بینی از زاویه نیم‌رخ، حالت سربالایی دارد. نوک بینی سربالا بوده و دارای قوس متناسبی است.

در جراحی بینی با نتیجه فانتزی، به‌دلیل کوچک‌شدن اندازه بینی و سوراخ‌های آن، ممکن است فرد دچار مشکلات تنفسی و ضعف بویایی شود، بنابراین جراحی باید توسط پزشک ماهر و با تجربه انجام شود.

جراح بینی اصفهان | بینی عروسکی فانتزی

نکاتی در مورد جراحی بینی عروسکی

افرادی که دارای بینی استخوانی هستند و اجزای صورت‌شان‌ کوچک است، نتیجه بهتری از جراحی بینی با نتیجه بینی فانتزی خواهند گرفت. بینی‌هایی که بافت و غضروف مستحکم و پوست نازکی دارند، نتیجه جراحی، موفق‌تر خواهد بود. عمل بینی فانتزی به‌دلیل کوچک‌ و ظریف‌شدن بینی بیش‌تر مورد پسند خانم‌ها می‌باشد. اما تعداد آقایانی که برای عمل بینی فانتزی مراجعه کرده‌اند کم نبوده است.

نکاتی که پزشک در جراحی بینی فانتزی باید توجه داشته باشد عبارتند از :

  1. اندازه سوراخ های بینی را نباید از یک حد کوچک‌تر کرد، زیرا این عمل می‌تواند به عملکرد تنفسی بینی آسیب برساند.
  2. باید تناسب میان بینی با دیگر اعضای چهره رعایت شود، لذا نمی‌توان بینی را بدون در نظر گرفتن سایر اجزای صورت خیلی کوچک کرد.
  3. فاصله میان لب بالا و بینی باید به‌گونه‌ای باشد که بینی خوکی‌شکل نشود.
  4. پوست بینی‌های گوشتی معمولا ضخیم است و این کمی کار را برای دستیابی 100 درصدی به مدل ایده‌آل سخت می‌کند. بینی‌های استخوانی نسبت به بینی‌های گوشتی نتایج مطلوب‌تری را در نتیجه جراحی بینی فانتزی دارند .

آشنایی بیشتر با ویژگی های بینی فانتزی

جراح بینی در این نوع جراحی کاملا بینی را تراش خواهد داد تا بتواند فرم بینی را ظریف کند. به طوری که بینی کاملاً کوچک، نوک آن بسیار سربالا و تیغه آن دارای قوس زیاد شود. به همین دلایل این نوع بینی ها به راحتی از ظاهر آن ها قابل شناسایی هستند.

بینی فانتزی مناسب هر صورتی نیست. به عنوان مثال افرادی که اجزای صورت آن ها کوچک نیست نباید بینی خود را فانتزی عمل کنند. همچنین افرادی که دارای بینی گوشتی هستند. و پوست بینی آن ها ضخیم است نتیجه نهایی بینی فانتزی خوب نخواهد شد. و به حدی غیر طبیعی خواهد شد که بیمار به ناچار اقدام به عمل ترمیم بینی خواهد شد. در جراحی ترمیم نیز نمی توان مانور زیادی داد زیرا برای کوچک شدن بینی در جراحی اولیه تراش زیادی صورت گرفته و تغییرات زیاد بوده و همین امر ترمیم را سخت خواهد کرد.

در جراحی بینی فانتزی نیز باید زاویه بالا رفتن نوک بینی رعایت شود. زیرا در صورت ایجاد سربالایی بیش از حد و ایجاد قوس بی رویه در تیغه بینی و به تناسب آن کوچک شدن بیش از حد بینی، باعث خارج شدن بینی از حالت فانتزی خواهد شد و بینی حالت سرسره ای و خوکی به خود می گیرد.

 

جراح بینی اصفهان | بینی عروسکی

بینی عروسکی برای چه کسانی مناسب و نامناسب است؟

جراحی بینی فانتزی برای افرادی مناسب است که دارای بینی استخوانی با پوست نازک هستند زیرا پوست نازک بینی و غضروف های قوی باعث می شود که ظرافت بعد از عمل به خوبی قابل مشاهده باشد. همچنین افرادی که دارای اجزای صورت در اندازه های کوچک و ظریف هستند مناسب این عمل هستند.

افراد دارای بینی گوشتی با پوست ضخیم کاندیدای مناسب این نوع عمل نیستند. زیرا ضخامت بالای پوست باعث عدم نمایش ظرافت های جراحی می شود در نتیجه جراح ناچار است بینی را بیش از اندازه بینی های استخوانی بتراشد که این کار عوارض زیادی را در پی خواهد داشت.

آقایان و افراد دارای اجزای درشت صورت نیز کاندید مناسب این نوع جراحی نیستند. زیرا بین اجزای صورت تناسب برقرار نخواهد شد و این از لحاظ زیبایی شناسی و سلامت مورد تایید نیست.

بینی فانتزی در صورت تناسب اجزای صورت با بینی و تایید پزشک می تواند از زیبایی و ظرافت بیشتری نسبت به بینی طبیعی برخوردار باشد. این مدل بینی ایده آل افراد دارای بینی های استخوانی با پوست نازک هستند.

عوارض جراحی بینی عروسکی

نکته مهم در جراحی این مدل از بینی انتخاب بهترین جراح بینی است که در عمل بینی با مدل فانتزی تبحر و مهارت بالایی داشته باشد. اگر جراح در این مدل مجرب باشد . عوارضی این نوع جراحی نیز کمتر خواهد شد، تنها نیاز به مراقبت هایی است که فرد باید رعایت کند. این مراقبت ها برای کاهش ورم و احتمال خونریزی انجام می شود.

اگر این عمل توسط جراحی صورت گیرد که تجربه کافی را ندارد احتمال ایجاد عوارض وجود دارد. همچنین ممکن است به دلیل غیرطبیعی شدن بینی بعد از عمل، فرد مجبور به ترمیم بینی شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *