جراحی بینی نیمه فانتزی مردانه

بینی نیمه فانتزی مردانه

در این مقاله قصد داریم در ارتباط با بینی نیمه فانتزی مردانه صحبت کنیم. جراحی بینی نیمه فانتزی یکی از انواع جراحی های زیبایی بینی بوده که این مدل از جراحی بینی برای همه افرد مناسب نمی باشد. برای افرادی که درخواست بینی های نیمه فانتزی می کنند باید بگوییم که به علت کوچک شدن بینی در این روش، امکان تغییر بینی در این روش بسیار سخت می باشد.

اغلب فاصله بین لب و بینی بین ۹۰ الی ۱۰۰ درجه است و چنانچه این استاندارد رعایت شود نتیجه عمل طبیعی خواهد بود ولی در صورتی که این فاصله بیش از این استاندارد باشد، جراحی بینی نیمه فانتزی می باشد. امروزه عمل بینی نیمه فانتزی در بین مردان افزایش یافته است. اغلب افراد و یا حتی پزشکان جراحی بینی در مردان را کار درستی نمی دانند ولی نباید این موضوع را نایده گرفت که میل به زیبایی یک امری طبیعی بوده و تفاوتی در مرد و زن ندارد.

به طور کلی جراحی بینی به دو روش جراحی بینی بسته و جراحی بینی باز انجام می شود. در خصوص این که کدام یک از این روش ها برای انجام جراحی بینی مناسب است باید گفت که جراح بینی با توجه به وسعت ایرادات موجود، میزان اصلاحات مورد نیاز و بر اساس صلاحدید جراح یکی از تکنیک های ذکر شده انتخاب می شود. البته توجه داشته باشید که جراحی بینی به روش باز به دلیل عدم محدودیتی که دارد، غالبا انتخاب اول جراحان بوده و شاهد آن هستیم که معمولا جراحان بینی به منظور انجام عمل بینی، روش باز را انتخاب می کنند.

جراح بینی اصفهان | بینی نیمه فانتزی مردانه

جراحی بینی نیمه فانتزی مردانه

جراحی بینی نیمه فانتزی مدلی بین بینی طبیعی و فانتزی می باشد که طرفداران بسیاری دارد. در این روش شیب بینی نسبت به مدل فانتزی کمتر است. همچنین این مدل بیشتر در میان بانوان محبوب است. همه بیمارانی که قصد انجام جراحی بینی طبیعی فانتزی دارند، نمی خواهند تمام خصوصیات مدل بینی فانتزی را داشته باشند بلکه فقط دوست دارند که بینی شان قوس دار شود و یا نوک بینی شان سربالا شود. به این نوع بینی به کسانی پیشنهاد می شود که نمی خواهند بینی شان پس از جراحی زیاد تغییر کند.

در این مدل پهنای بینی از رو به رو و سایز سوراخ ها نیز کمی از حالت طبیعی باریک تر خواهد بود. همچنین در این مدل نیز بینی ظاهر غیر طبیعی و عملی ندارد . نوک بینی بیش از حد بالا نرفته و قوس پشت بینی به حالت سرسره ای تبدیل نمی شود. همه ما از کلیشه «مرد که نباید دماغ عملی باشه» و «حداقل اگه دماغتو عمل می کنی، مردونه عمل کن» آگاهی داریم. در گذشته بسیاری از آقایان به دلیل تاثیر منفی همین کلیشه های ذهنی نمی توانستند بینی خود را به مدل نیمه فانتزی عمل کنند.

اما امروزه می توان جراحی بینی مردانه را به صورت نیمه فانتزی انجام داد و به این ترتیب علاوه بر اصلاح مشکلات بینی، به بهبود ظاهر آن در پی افزایش زیبایی صورت نیز پرداخت. برخی از مردان دوست ندارند ظاهر و فرم بینیاش خیلی فانتزی شود به همین دلیل می توانند از متخصص بخواهد که بینی آن ها به صورت نیمه فانتزی عمل کنند.

جراح بینی اصفهان | بینی نیمه فانتزی مردانه
مزایای عمل بینی نیمه فانتزی

 • این مدل نسبت به بینی طبیعی ظرافت و زیبایی بیشتری دارد.
 • بینی نیمه فانتزی ظاهر مصنوعی عمل بینی عروسکی را ندارد.
 • نوک بینی در عمل نیمه فانتزی زیاد سربالا نمی شود و تقریبا حالت طبیعی دارد. در جراحی بینی فانتزی نوک بینی سربالاتر می شود.
 • قوس بالای بینی در این عمل زیاد نیست و بینی حالت غیر طبیعی پیدا نمی کند.
 • برای بینی های استخوانی و دارای انحراف مناسب است.
 • از مهم ترین مواردی که باید در هنگام جراحی بینی مورد توجه قرار گیرد، بهبود عملکرد تنفسی می باشد.

معایب و عوارض عمل بینی نیمه فانتزی

در کل جراحی بینی نیمه فانتزی اگر توسط جراح بینی خوب و مجرب انجام شود عوارض چندانی برای بیمار ندارد.به جز مراقبت هایی که فرد باید انجام دهد.اما در صورتی که این جراحی توسط جراح کم تجربه انجام شود ممکن است عوارضی بروز یابد که نیاز به عمل بینی ترمیمی وجود داشته باشد. این مراقبت ها در جهت کاهش خونریزی، تورم و قرمزی بینی انجام می شود.

نکات و مراقبت های قبل از عمل بینی نیمه فانتزی

 1. 14 روز قبل از عمل بینی از مصرف دخانیات و الکل پرهیز کنید.
 2. تا دو هفته قبل از عمل مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین را قطع کنید.
 3. شب قبل از جراحی بینی، از مصرف مواد غذایی به خصوص سنگین خودداری کنید.
 4. در جلسه مشاوره قبل عمل، حساسیت ها و بیماری های خود را به پزشک جراح بینی  حتما بگویید.
 5. روز قبل از عمل جراحی حتما آب زیاد میل کنید.
 6. آزمایشات و نمونه برداری های لازم را طبق دستور پزشک جراح بینی انجام دهید.

جراح بینی اصفهان | رابطه جنسی

مراقبت های بعد از عمل بینی نیمه فانتزی

 • برای رفع و بهبود کبودی ناشی از عمل، استفاده از کمپرس یخ به عنوان التیام بخش ضروری است.
 • به دلیل استفاده از مواد بی هوشی حین عمل، احساس سردرد و سرگیجه بعد از عمل طبیعی است.
 • تا دو هفته بعد از عمل از استعمال دخانیات، داروهای مختلف غیر از تجویز پزشک و مشروبات الکلی خودداری نمایید.
 • حداقل تا یک ماه بعد از عمل بینی نیمه فانتزی، از قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید، شنا کردن و فعالیت های شدید بدنی پرهیز نمایید.
 • هنگام خنده و عصبانیت مواظب باشید فشار بیش از حد به پوست و ناحیه بینی نیاید.
 • شب ها به صورت طاق باز بخوابید.
 • هنگام عطسه کردن از فشار به بینی خودداری نمایید.عطسه با دهان بسته می تواند فشار زیادی را به بینی و مویرگ های داخل آن بزند و باعث خونریزی شود.
 • برای انجام معاینات دقیق توسط پزشک متخصص جراح بینی ، حتما سر وقت به کلینیک مراجعه کنید و دستورات پزشک را دقیق انجام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.