تاثیر کم کاری تیروئید بر عمل بینی

تاثیر کم کاری تیروئید بر عمل بینی

عمل بینی برای کسانی که بینی نامتناسبی با صورت خود دارند، اهمیت بسیار زیادی دارد، به همین دلیل باید قبل از عمل بینی آزمایشات بسیاری را انجام دهند تا در صورت وجود مشکلی در بدن که بعد از عمل باعث ایجاد مشکل در بینی می شود آگاه شوند.

یکی از مسائلی که در عمل بینی باعث ایجاد مشکل می شود، کم کاری تیروئید در بدن فرد است. در این مقاله در مورد تاثیر کم کاری تیروئید بر عمل بینی صبحت خواهیم کرد. برای اطلاع از مشکلات مرتبط به تیروئید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

تاثیرات تیروئید بر بدن شناخته شده است که کم کاری تیروئید در گوش، بینی و گلو تاثیر می گذارد. شایع ترین علائم رینیت (التهاب مخاط بینی) مربوط به کم کاری تیروئید، انسداد بینی و رینوره است که در اثر افزایش بافت همبند زیر مخاط و هیپرتروفی غدد مخاط ایجاد می شود.

جراحی بینی افراد دارای تیروئید کم کار

یکی از سوالاتی که دواطلبان عمل بینی (رینوپلاستی) که دارای تیروئید کم کار هستند می پرسند این است که: جراحی زیبایی بینی در شخصی که سابقه کم کاری تیروئید دارد چگونه است؟ (جوابی که در ادامه قرار داده ایم حاصل تحقیقات و تجربیات جراحان زیبایی بزرگ در جهان است.)

اگر سطح تیروئید شما طی یک دوره 3 الی 6 ماهه ثابت و طبیعی باشد، بهبودی شما در جراحی زیبایی بینی باید طبیعی و همانند فردی بدون کم کاری تیروئید باشد، اما مطمئنا با پزشک مراقبت های اولیه یا متخصص غدد در مورد وضعیت پزشکی خود صحبت خواهید کرد.

کم کاری تیروئید و جراحی زیبایی بینی

تا زمانی که شما تحت درمان تیروئید خود هستید و سطح تیروئید شما نسبتا طبیعی است، انجام عمل جراحی زیبایی بینی دیگر هیچ خطر دیگری نخواهد داشت. اگر سطح تیروئید بسیار بالایی داشته باشید بیشترین خطر را به همراه خواهد داشت؛ زیرا این امر شما را در معرض خطر بیهوشی قرار می دهد.

تاثیر کم کاری تیروئید بر عمل بینی | جراح بینی اصفهان

جراحی بینی افراد دارای تیروئید کم کار

اثرات کم کاری تیروئید در عمل بینی

مبتلایان به کم کاری تیروئید، به ماده بیهوشی حساسیت دارند. و در نتیجه استفاده از دارو های بیهوشی می تواند فشار خون آن ها را کاهش داده و نبض آن ها را متوقف کند. به همین دلیل شرایط بسیار جدی بوده و برای جلوگیری از عمل بینی به دلیل محافظت و همچنین جلوگیری از هرگونه اتفاق ناخوشایند، تبدیل می شود.

بعد از عمل بینی برای این گروه از افراد، ممکن است در به هوش آمدن کمی تاخیر داشته باشند. و این ممکن است باعث ترس در اطرافیان شود که جای هیچ نگرانی نیست.

افرادی که به بیماری تیروئید مبتلا هستند باید آزمایش خون و همچنین آزمایش های متابولیکی انجام دهند. تا بینی آن ها برای عمل بینی جراحی آماده شود.

پس از انجام این آزمایشات و برخی نظارت های پزشکی، می توان دریافت که آیا فرد مورد نظر شرایط لازم برای انجام عمل بینی دارد؟ یا این که آیا شرایط وی برای انجام عمل بینی مطلوب است؟

افرادی که بعد از آزمایشات ذکر شده مشکلی در جراحی بینی دارند. آن ها باید هرچه سریع تر مشکل خود را کنترل یا برطرف کنند تا جراحی زیبایی بینی برای آن ها مشکلی ایجاد نکند.

توجه داشته باشید که اگر به دلیل نادیده گرفتن نتایج آزمایشات، مشکلی برای افراد به وجود بیاید، تمام آسیب ها بر عهده خود فرد خواهد بود.

سخن آخر

زیبایی چهره از قدیم همواره برای افراد اهمیت بسیاری داشته است. اما همان طور که در این مقاله گفته شد سلامت جسمی افراد مورد اهمیت تر است. پس برای انجام عمل های زیبایی باید از سلامت جسمی خصوصا پرکاری یا کم کاری تیروئید مطلع شوید.

| دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان|


مطالب پیشنهادی :

پیشگیری از حالت تهوع بعد از جراحی بینی

عوارض ناشی از انجام جراحی بینی

علل جوش بعد از جراحی بینی