تغییر شکل بینی با کمک رینوپلاستی

جراحی بینی به حل چه چیزهایی کمک می کند؟!

تغییر شکل بینی با کمک رینوپلاستی | رینوپلاستی که گاهی از آن به عنوان “عمل بینی” یا “ تغییر شکل بینی ” توسط بیماران یاد می شود، هارمونی صورت و تناسب بینی شما را افزایش می دهد. همچنین می تواند تنفس ناقص ناشی از نقص ساختاری بینی را اصلاح کند.


مطالب خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :


جراحی بینی چه مشکلاتی را می تواند درمان کند؟

  1. اندازه بینی نسبت به تعادل صورت
  2. عمل بینی در قسمت بریج بینی یا تغییر در اندازه و موقعیت سوراخ های بینی
  3. بهبود بینی های با قوز یا فرورفتگی های قابل مشاهده روی بریج
  4. نوک بینی بزرگ یا پیازی شکل، آویزان، رو به بالا یا کوچک می شوند.
  5. سوراخ های بزرگ بینی، پهن یا به سمت بالا
  6. عدم تقارن بینی
  7. رینوپلاستی برای اصلاح انحراف تیغه بینی

جراحی بینی که برای بهبود راه هوایی مسدود شده انجام می شود، نیازمند ارزیابی دقیق ساختار بینی است زیرا با جریان هوا و تنفس مرتبط است. اصلاح سپتوم انحرافی، یکی از شایع ترین علل اختلال تنفسی، با تنظیم ساختار بینی برای ایجاد تراز بهتر انجام می شود.

جراح بینی اصفهان | تاثیر کاهش وزن بر جراحی زیبایی بینی

در طول ریکاوری جراحی بینی چه انتظاراتی دارید؟

اول، مهم است که درک کنید که ممکن است تا یک سال طول بکشد تا تورم به طور کامل فروکش کند و شکل نهایی بینی جدید شما ظاهر شود. اکثر بیماران در طی چند هفته اول با بهبود بافت ها و تغییر تدریجی در ظاهر مشاهده می شوند و تورم همچنان ناپدید می شود.

برای اکثر بیماران رینوپلاستی، محل جراحی در داخل بسته یا آتل بسته می شود و بینی از بیرون با بانداژ پوشانده می شود تا از شکل جدید بینی شما محافظت و پشتیبانی کند. این پانسمان معمولا باید به مدت یک هفته در جای خود بماند و سپس جراح پانسمان و بخیه‌ها را برمی‌دارد. درد و تورم در هفته اول پس از جراحی بیشتر آشکار می شود و احتمالا برای یک یا دو هفته کمی کبودی و حساسیت روی گونه ها و زیر چشمان خود خواهید داشت، اما معمولا بهبود می یابد.

علاوه بر این، جراح دستورالعمل های دقیق بعد از عمل را به شما ارائه می دهد. که این شامل مراقبت‌های پس از عمل، برنامه‌های دارویی و نگرانی‌هایی است که باید تحت نظر باشند. پیروی از این دستورالعمل ها بهترین نتیجه ممکن را به شما می دهد.

چه زمانی می توانم به روال روزانه خود برگردم؟

این مورد در هر بیماری متفاوت است، اما اکثر افراد می توانند پس از حدود سه هفته به سر کار رفته و فعالیت های سبک را از سر بگیرند. کسانی که مشاغل سخت دارند ممکن است قبل از ترخیص برای بازگشت به کار به دوره نقاهت طولانی تری نیاز داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *