تغییر شکل بینی و رینوپلاستی

نکته های جالب در تغییر شکل بینی

تغییر شکل بینی | یک چهره جذاب ناشی از تعادل و تناسب در اجزای صورت است. اما کمتر افرادی هستند که به صورت طبیعی تمام اجزای صورتشان متعادل و متناسب باشند، با کمک یک جراح زیبایی بینی ماهر می توان به این تناسب دست یافت، اما نکاتی در حوزه جراحی زیبایی بینی وجود دارد که همه ی افراد از آن مطلع نیستند.

جراح بینی اصفهان | جراحی نوک بینی به روش باز یا بسته

امکان چه تغییراتی در فرم بینی وجود دارد؟

یک متخصص جراح بینی خوب و یا یک جراح زیبایی به خوبی می تواند تغییرات ساختاری در فرم بینی، غضروف، استخوان بینی به وجود بیاورد و مانعی ندارد، در ادامه به مجموعه اهداف پرطرفدار عمل بینی افراد اشاره شده است:

محدودیت سنی برای محبوبترین جراحی کشور

همانطور که گفته شد محدودیت ویژه ای برای این عمل زیبایی وجود ندارد، اما بهتر است رشد بینی به طور کامل انجام شده باشد بنابراین سن توصیه شده برای عمل دماغ، ۱۶ سالگی در  است.

اما در صورتی که فردی کمتر از این سن داشته باشد و به علت شکستگی، حوادث پیش آمده و مشکلات تنفسی و مادرزادی لازم باشد جراحی بینی درمانی انجام دهد، با تشخیص پزشک و صلاح دید وی می تواند عمل بینی را انجام دهد.

انواع رینوپلاستی

به طور کلى جراحى زیبایى بینى به دو روش باز و بسته انجام مى شود. بسیارى از پزشکان ترجیح مى دهند این عمل را به روش باز انجام دهند، زیرا رویکرد باز به جراح امکان مشاهده و دسترسی مستقیم به ساختارهای زیرین بینی براى اعمال تغییرات و اصلاحات مورد نظر را می دهد.

اما در جراحى به روش بسته پزشک امکان دسترسى کمترى به اجزاى بینى دارد و عملکرد او محدود تر است، در نتیجه دستیابى به نتیجه مورد نظر نیز تحت تاثیر قرار مى گیرد.

جراح فک اصفهان | تفاوت جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته | جراح بینی اصفهان

عمل بینی باز | Open Rhinoplasty

به طور خلاصه در عمل بینی به روش باز، بین سوراخ های بینی و زیر نوک بینی، برش کوچکی ایجاد شده و پوست بینی بلند کرده و در این صورت پزشک تسلط کامل به فرم و ساختار بینی داشته و با توجه به اهداف از پیس تعیین شده عمل زیبایی رینوپلاستی باز را انجام می دهد.

عمل بینی بسته | Closed Rhinoplasty

در عمل زیبایی بینی به روش بسته، هدف آن است که برش خارجی انجام نشود، بدین ترتیب برای انجام اصلاحات کوچک و بهبود فرم بینی برش هایی در داخل سوراخ های بینی انجام می شود. این روش نسبت به عمل بینی باز دوره نقاهتکوتاه تری داشته و اما گستره دید پزشک کمتر خواهد بود و برای برخی از انواع عمل بینی از این روش می توان استفاده کرد.

عمل تیپ پلاستی | Tiplasty

برخی از افراد تنها تمایل دارند بدون تغییراتی در ساختار کلی بینی، تغییراتی را در نوک بینی ایجاد کنند. برای این افراد جراحی زیبایی تیپلاستی مناسب است. که این نوع از عمل بینی به روش باز و بسته ممکن است انجام گیرد.

 

مطالب پیشنهادی و خواندنی دکتر بهنام خرمی –  جراح فک اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *