تغییر صدا پس از جراحی بینی

یکی از دغدغه افرادی که شغل یا حرفه آنها به صدای خود مرتبط است تغییر صدا پس از عمل بینی است. امکان دارد شما یک خواننده و یا سخنران و یا یک دوبلور باشید و تصمیم به انجام جراحی بینی دارید. پس امکان دارد برای شما هم این نکته مهم باشد که تغییر صدا پس از جراحی بینی اتفاق می‌افتد یا خیر و آیا این تغییر دائمی است یا موقتی.

امکان تغییر صدا پس از جراحی بینی وجود دارد

طبق تحقیقی که در سال ۲۰۱۴ انجام شده است نشان دهنده آن است که امکان تغییر صدا پس از جراحی بینی وجود دارد و فرد بیمار باید از این اتفاق آگاه باشد.

 

 

ولی آیا این اتفاق دائمی است؟؟؟؟

طبق تحقیقات انجام شده بر روی ۲۷ بیمار که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند و همگی دارای شغلی مرتبط به صدایشان بوده اند، کیفیت صدای آن ها قبل و بعد از انجام عمل بینی مورد بررسی قرار داده شد.
طبق این تحقیق که توسط شوندگان ماهری صدای این افراد مورد بررسی قرار داده شد متوجه شدند که پس از عمل جراحی بینی کمی تغییر در صدای این افراد به وجود آمده است.
البته باید خاطر نشان شویم که جنس و تن صدا تغییری ایجاد نشده بود و فقط انگار فرد با حالت سرماخوردگی صحبت می‌کرد.

پس از بررسی‌های انجام شده دلیل این تغییر صدا پس از جراحی بینی، وجود تورم بینی بیمار پس از جراحی شناخته شد.
قسمتی از کیفیت صدای فرد به هوایی که از راه تنفس وارد حنجره و ریه ها می شود ربط دارد. با انجام عمل زیبایی بینی فرد دچار تورم در بینی خود می شود و به نسبت مجاری تنفسی بینی تنگ تر می شود و این تنگی باعث تغییر در ورود هوا از راه مجاری تنفسی بینی می شود و در نتیجه به تغییر صدای فرد می‌انجامد.

بهبود تغییر صدا پس از جراحی

مسلماً تورم بینی دائمی نمی باشد و پس از مدتی با از بین رفتن تورم بینی، صدای فرد به شکل قبل خود باز می گردد و می تواند همانند گذشته از صدای خود استفاده کند.
البته در مواردی هم ممکن است که فرد در اثر توجه نکردن به مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی، مجاری تنفسی آن دچار چسبندگی شود و هم دچار مشکل تنفسی و امکان تغییر دائمی صدای خود را داشته باشد.
پس حتما به این نکته توجه داشته باشید که پس از عمل جراحی بینی خود به مراقبت های لازم پس از عمل بینی، توجه لازم را داشته باشید تا نتیجه عمل جراحی شما به بهترین شکل انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *