جراحی‌های همزمان با جراحی بینی

بررسی جراحی‌های همزمان با جراحی بینی

جراحی سینوس

انجام عمل جراحی سینوس برای رفع مشکلات تنفسی هم‌زمان با عمل زیبایی بینی بسیار رایج است. این کار، یک دوره بهبودی را به همراه خواهد داشت و اغلب هزینه‌های بیمار را کاهش می‌دهد. اگر توسط جراح متخصص در هر دو زمینه انجام شود، ترکیب این دو عمل جراحی مؤثر و کارآمد خواهد بود. اگر از سینوزیت مزمن رنج می‌برید اما از ظاهر بینی خود راضی هستید، ترکیب جراحی سینوس و عمل بینی معمولا ضروری نیست. اما اگر اغلب آرزوی داشتن بینی کمی کوچک‌تر یا پهن‌تر را دارید یا تمایل به داشتن قوز و برآمدگی روی بینی خود ندارید و به دنبال رهایی از مشکلات سینوسی خود هستید، عاقلانه است که هر دو روش را به طور هم‌زمان انجام دهید.

رفع انحراف بینی(سپتوپلاستی)

رینوپلاستی (عمل بینی) و سپتوپلاستی فرآیندهایی هستند که بر روی تغییر بینی متمرکز هستند. عمل بینی برای کمک به ایجاد یک بینی مناسب انجام می‌شود که نیازهای زیبایی شناختی و عملکردی بیمار را در بر دارد. سپتوپلاستی یک فرآیند اصلاحی است که برای ترمیم هر گونه بد شکلی یا آسیب در تیغه بینی طراحی شده است.

سیتوپلاستی را می‌توان با عمل زیبایی بینی ترکیب کرد. تا به بیمارانی که هم از انحراف بینی رنج می‌برند و هم از ظاهر بیرونی بینی خود ناراضی هستند. کمک کرد. به منظور موفقیت در انجام این جراحی‌ها، نیاز به جراحی دارید که از لحاظ فنی و هنری ماهر و با تجربه باشد.

بلفاروپلاستی

یکی از دلایل اصلی که جراحان صورت رینوپلاستی و بلفاروپلاستی را به طور هم‌زمان توصیه می‌کنند. این است که به جراح اجازه می‌دهد بینی و چشم‌های شما را در تناسب با یکدیگر و تعادل کلی زیبایی شناسی صورت ارزیابی کند. تعادل صورت یکی از مهمترین عوامل در تعیین موفقیت یک جراحی زیبایی می‌باشد و هم بینی و هم چشم‌ها نقش بسیار مهمی در این معادله ایفا می‌کنند. به طور ویژه، بینی نقش مهمی را بازی می‌کند. زیرا مرکزی‌ترین جز چهره است. با انجام فرآیند بلفاروپلاستی هم‌زمان با رینوپلاستی (عمل بینی)، جراح قادر به مشاهده بینی در کنار حالت جدید چشم‌های شما خواهد بود. مزایای اصلی استفاده از روش ترکیبی رینوپلاستی-بلفاروپلاستی این است که تنها باید یک بار برای بیهوشی و اتاق عمل هزینه کنید و تنها نیاز به گذراندن یک دوره بهبودی خواهید داشت.

در هر زمانی که بیمار علاقه‌مند به انجام هر دو روش است. و به عنوان یک متقاضی مناسب برای هر دو عمل شناخته می‌شود. رینوپلاستی و بلفاروپلاستی می‌توانند با هم ترکیب گردند. لازم است توجه داشته باشید که در ناحیه بینی و چشم، تورم کمی بیشتری نسبت به مواردی که یک عمل واحد انجام می‌دهند، وجود خواهد داشت. به ویژه اگر جراحی پلک پایین انجام شود. همچنین دوره بهبودی می‌تواند کمی طولانی‌تر باشد.

جراحی‌های همزمان با جراحی بینی | جراح بینی اصفهان

پروتز چانه

در این جراحی‌ها که هم‌زمان انجام می‌شوند، سطوح چهره شما تغییر می‌کند. بینی شما به شکل و اندازه جذاب‌تری بازسازی می‌شود. و چانه شما با پروتز سیلیکونی کوچکی بزرگ می‌شود. جراحی ترکیبی برای حدود 30٪ از بیماران عمل بینی توصیه می‌شود. جراحی اضافی که با ایجاد یک برش کوچک و بهبودی سریع انجام می‌شود. جزیی به نظر می‌رسد، اما می‌تواند تمام تفاوت‌های لازم را ایجاد کنید. تا اطمینان یابید که تغییر ظاهر شما دقیقا همان تغییری است که می‌خواهید.

جراحی بینی و پروتز چانه یک روش سرپایی است، اما این بدان معنا نیست. که جراحی جزئی یا مختصر می‌باشد. پس از مشاوره و معاینه شما، پزشک قادر خواهد بود مدت زمان مورد انتظاری که فرآیند شما طول خواهد کشید را تعیین نماید. جراحی‌های بینی و پروتز چانه ،عملی حساس و کاری هنری است. که نیاز به توجه دقیق به کوچک‌ترین جزئیات دارد. برای کسب بهترین نتایج ممکن، انتظار داشته باشید که عمل جراحی شما تحت بیهوشی عمومی انجام شود.

برش‌های جراحی که جراح استفاده می کند ممکن است به داخل بینی محدود شود (اغلب عمل بسته بینی نامیده می‌شود)، و یا ممکن است شامل یک برش کوچک زیر نوک بینی باشد (اغلب عمل باز بینی نامیده می‌شود).

جراحی گوش (اتوپلاستی)

بسیاری از افراد از گوش‌هایی که از صورت فاصله دارند. تا شده و یا دارای نقایص زیبایی دیگری است، ناراضی هستند. اتوپلاستی که اغلب به جراحی گوش شناخته می‌شود. نوعی عمل تغییر شکل گوش است که باعث کوچک شدن گوش‌های بزرگ و بیرون زده می شود. و یا بد شکلی‌های گوش را بهبود می‌بخشد. بسیاری از افراد در کودکی تجربه آزار و اذیت دیگران به خاطر داشتن گوش‌های وال را داشته‌اند و مایلند که در بزرگسالی این نقص را اصلاح کنند. ترکیب این عمل با جراحی بینی در برخی موارد ممکن است ایده خوبی باشد.

جراح شما ساختار گوش را نسبت به سر بررسی می‌کند و لزوم انجام اتوپلاستی برای شما تعیین می‌نماید. برای داشتن تصمیمی آگاهانه، این فرآیند به طور کامل به همراه تمام خطرات و مزایای آن مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از انجام جراحی زیبایی بینی و جراحی اتوپلاستی، بیماران احساس اعتماد به نفس بالاتر و رضایت بیشتری از ظاهر کلی خود را بیان می‌کنند.

دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان|


مطالب پیشنهادی :

اختلال انحراف تیغه بینی چیست؟

مزیت ترکیب عمل بینی با سایر جراحی‌ها

اصلاح اختلالات عملکرد بینی همزمان با جراحی زیبایی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *