جراحی بینی برای افراد 40 سال و بالاتر

جراحی بینی برای افراد 40 سال و بالاتر

بیشتر مراجعه کنندگان ما در مورد سن انجام عمل زیبایی از ما می پرسند و افراد بالای چهل سال به علت افزایش سن بینی افتاده ای دارند و می خواهند بدانند که آیا جراحی بینی برای افراد 40 سال و بالاتر امکان پذیر هست یا خیر؟

اگر این مسئله دغدغه شما نیز هست پیشنهاد نیز می کنیم این مطلب را بخوانید شاید آنچه که تصور می کنید برای عمل زیبایی غیر ممکن است واقیت نداشته باشد.

میانگین سنی برای جراحی زیبایی بینی

با چندین سال سابقه در امر زیبایی شاهد این بوده ایم که بیشتر افرادی که برای عمل زیبایی اقدام کرده اند حدود 20 تا 50 ساله بوده اند. عمل زیبایی برای افراد مسن تر کمتر بوده است. حال سوال این جا است که این عمل برای کسانی که 60 سال سن و یا بالاتر دارند نیز امکان پذیر است.

جراحی بینی برای افراد 40 سال و بالاتر | جراح بینی اصفهان

| جهت بازدید اینستاگرام دکتر بهنام خرمی اینجا کلیک کنید |

شاید فکر کنید که با افزایش سن بینی افتاده تر و بزرگتر می شود در حالی که شما پشتیبانی بینی خود را از دست می دهید که این تغییر برای کسی خوشایند نیست. تنها راه حل این موضوع عمل زیبایی بینی است.

این افتادگی بینی به دلیل از دست دادن پشتیبانی بینی هم برای کیفیت خواب و هم ظاهر افراد تاثیر گذار است. در برخی از موارد ممکن است نوک بینی افتاده، تنفس و جریان هوا در بینی را با مشکل مواجه کند.

زمانی که شما نوک بینی را به سمت بالا می کشید، جریان هوا و تنفس برای شما راحت می شود. برای رفع این حالت تنها کار انجام جراحی بینی است.

جراحی بینی در 40 سالگی و بعد از آن

طبق تجربه ما و بیمارانی که در این چند سال داشته ایم انجام عمل بینی میان افراد بالای 40 سال نیز معمول است. تا زمانی که فرد دارای سلامت جسمی خوبی باشد این جراحی برای وی ایمن است.

حداکثر تا چه سنی می توان عمل بینی انجام داد؟

در کل برای انجام عمل زیبایی بینی هیچگونه محدودیت سنی وجود ندارد ولی این عمل برای افرادی که سن بالایی دارند چالش برانگیز است و با حساسیت های خاصی رو به رو می شود.

عمل جراحی زیبایی بینی زمانی انجام می شود که بینی به رشد کامل خود رسیده باشد. برای بیمارانی که در محدوده 15 و 16 سالگی هستند تنها برای اصلاح چند نقص انجام می گیرد.

وقتی بیمار به سن 60 سالگی یا بالاتر می رسد باید بیمار از لحاظ ارزیابی کامل سلامت شود.

اگر نگرانی در مورد سلامتی وجود داشته باشد جراح این عمل را انجام نخواهد داد.

نگرانی که جراح قبل از عمل برای افراد مسن خواهد داشت شامل موارد زیر است:

آیا بیمار می تواند بیهوشی را تحمل کند؟
کیفیت پوست و غضروف بیمار چگونه است؟
آیا افتادگی شدید بینی یا تغییرات قابل توجهی وجود خواهد داشت؟


مطالب پیشنهادی :

درمان گلو درد بعد از عمل جراحی

گلو درد بعد از عمل بینی و دلایل آن

پیشگیری و درمان شکستگی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *