جراحی بینی به جهت رفع مشکلات تنفسی

جراحی بینی به جهت رفع مشکلات تنفسی

به طور کلی شکل ، اندازه و ساختار بینی هر فرد مستقیماً بر تعادل، تناسب ، تقارن و زیبایی صورت تأثیر می گذارد. جراحی زیبایی بینی یک گزینه عالی برای کسانی است که به دنبال اصلاح نقص ساختار بینی هستند که منجر به مشکلات زیبایی یا تنفسی شده است.

از جمله فواید جراحی بینی شامل موارد زیر می باشد:

  • بهبود در شکل ، ظاهر و تقارن بینی
  • ایجاد هماهنگی ، تناسب و تعادل در صورت
  • افزایش سطح اعتماد به نفس
  • کاهش عرض بینی ( در پل یا نوک بینی)
  • کاهش اندازه کلی بینی
  • اصلاح هرگونه نقص در ظاهر بینی (به عنوان مثال برجستگی ها یا ناهمواری های روی پل)
  • به حداقل رساندن و قرینه سازی سوراخ های بینی
  • رفع برخی مشکلات تنفسی مربوط به ساختار بینی (پلیپ بینی)

شکل بینی با سایر ساختارهای صورت مقایسه می شود ، به همین دلیل است که هر گونه تغییر در ساختار بینی، باید تاثیری که این تغییرات بر ظاهر کل صورت خواهد داشت در نظر گرفته شود. به همین دلیل ، بسیار مهم است که جراحی زیبایی بینی فقط توسط یک جراح پلاستیک ماهر ، با مهارت های جراحی صورت انجام شود.

جراحی بینی ترمیمی :

جراحی بینی با هدف رفع مشکلات تنفسی نیز ممکن است در عمل جراحی زیبایی بینی ترمیمی مورد استفاده قرار گیرد. جراحی بینی ترمیمی نسبت به جراحی اولیه بسیار پیچیده تر است ، به همین دلیل انتخاب یک جراح پلاستیک با مهارت و بینش هنری برای دستیابی به نتیجه مطلوب ضروری است.

انتخاب جراح زیبایی بینی :

جراحی بینی یک عمل ظریف و پیچیده است و انتخاب یک جراح پلاستیک واجد شرایط و توانمند برای انجام این عمل ، بخش مهمی در دستیابی به نتیجه مطلوب است. چندین روش جراحی زیبایی بینی از جمله روش های “باز” ​​و “بسته” در دسترس است. روش جراحی باز شامل ایجاد یک برش در کلوملا است ، این پوستی است که دو سوراخ بینی را از هم جدا می کند. این روش جراحی دسترسی مستقیم تری به ساختارهای داخلی و بافت های بینی را فراهم می کند.

جراحی بینی به جهت رفع مشکلات تنفسی | جراح بینی اصفهان

در برخی موارد و به دلیل بزرگی پره های بینی ممکن است برش هایی در کناره های بینی نیز ایجاد گردد.روش بسته معمولاً هیچ برش خارجی ندارد و می تواند تورم کمتری ایجاد کند. با این حال ، جراحی به روش بسته برای هر بیماری مناسب نیست. جراح پلاستیک پس از بررسی وضعیت بیمار مشخص میکند که کدام روش درمانی می تواند بهترین نتیجه را داشته باشد.

بهبودی بعد از جراحی :

بعد از جراحی زیبایی بینی ، کمی کبودی و تورم خواهید داشت که طی دو تا سه هفته فروکش می کند. بیماران به طور معمول بعد از یک یا دو هفته آماده بازگشت به محل کار خود هستند و می توانند پس از چهار تا شش هفته تمام فعالیت های طبیعی خود را از سر بگیرند.

اسکار (جای زخم) جراحی بینی :

مانند هر عمل جراحی دیگری، در محل های برش نیز جای زخم ایجاد می شود.
در رینوپلاستی به روش باز ، جای زخم بین سوراخ های بینی ایجاد می شود ، اگرچه ، جای زخم در مجاری بینی نیز وجود دارد.
با این حال ، این زخم ها کوچک هستند و به طور معمول با گذشت زمان از بین می روند.

مزایا و معایب جراحی زیبایی بینی چیست؟

جراحی بینی یکی از روشهای معمول زیبایی است. این تکنیک برای تقویت زیبایی بینی طراحی شده است. و همچنین می تواند برای بهبود عملکرد تنفسی مورد استفاده قرار گیرد. جراحی زیبایی بینی از بسیاری جهات می تواند اندازه و شکل بینی را تغییر دهد ، از جمله تغییر در عرض پل ، رفع برآمدگی ها یا برجستگی ها ، تغییر زاویه نوک ، اصلاح اندازه سوراخ های بینی و… در طول مشاوره اولیه شما ، پزشکان ما اهداف شما را بحث می کنند و نیازهای شما را برای تهیه یک برنامه درمانی سفارشی ارزیابی می کنند.

آیا جراحی زیبایی بینی می تواند مشکلات تنفسی را بهبود بخشد؟

بله. جراحی بینی با هدف رفع مشکلات تنفسی و مشکلات احتقان بینی نیز گاهاً انجام می شود. که ممکن است در اثر آناتومی بینی بیمار ایجاد شود.
این روش سپتوپلاستی نیز نامیده می شود. زیرا غالباً نیاز به اصلاح دیواره جدا کننده دو سوراخ بینی دارد که به آن سپتوم گفته می شود.
انحراف تیغه بینی می تواند باعث انسداد یک یا هر دو مجرای بینی شود و منجر به مشکلات تنفسی شود.

دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان|


مطالب پیشنهادی :

مراحل جراحی زیبایی بینی

بیهوشی در عمل جراحی بینی

ترس از عمل جراحی بینی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *