جراحی بینی دراز و پهن

 عمل زیبایی بینی های غضروفی

رینو پلاستی (جراحی بینی) جراحی بینی دراز و پهن جز پرطرفدارترین جراحی بینی است. زنان و مردان زیادی از ظاهر بینی پهن و دراز خود ناراضی اند. جراحی یک راه حل برای تغییر شکل بینی های پهن و دراز است و از لحاظ بالینی ثابت شده که شکل بینی را متناسب و جذاب می کند. رینوپلاستی بینی پهن وبلند معمولا با استفاده از جراحی انجام میشود. در تکنیک های جراحی بینی پهن و دراز جراح دسترسی بیشتری به استخوان و غضروف بینی برای اصلاح شکل آن دارد. رینوپلاستی بینی پهن و دراز فقط باید توسط جراح بینی  باتجربه و ماهر انجام شود تا بتواند ساختار استخوان و غضروف را با دقت تغییر دهد و در عین حال جای زخم را به حداقل برساند.

هدف از جراحی بینی پهن و دراز چیست؟

جراحی بینی های پهن و دراز تنها یکی از روش های متعدد برای زیبایی صورت است. روش های متداول رینوپلاستی عبارتند از:

 1. کاهش اندازه کلی بینی بزرگ
 2. باریک کردن بینی پهن
 3. صاف کردن یا از بین بردن برجستگی های روی بینی
 4. رینوپلاستی کاهشی برای کوتاه کردن نوک بینی
 5. جراحی نوک بینی برای کاهش نوک بینی پیازی
 6. ایجاد تقارن بینی پس از آسیب
 7. باز کردن مجاری بینی برای رفع مشکلات تنفسی

یک جراح بینی ماهر که نوع مناسب جراحی را برای بینی پهن انجام میدهد می‌تواند تاثیر مثبت زیادی بر زندگی بیمار داشته باشد. تغییر شکل و اندازه بینی ظاهر فرد را به طور کلی بهبود می‌بخشد به خصوص زمانی که نتیجه جراحی بینی طبیعی به نظر می‌رسد.

جراح فک اصفهان | جراحی بینی دراز و پهن.

فواید باریک کردن بینی های پهن و دراز

رینوپلاستی بینی پهن و دراز مزایای زیبایی و عملکردی زیادی دارد. هر دوی این مشکلات زیبایی و عملکردی را یک جراح می‌تواند طی یک جراحی درمان کند و تاثیر بسزایی در زندگی شما داشته باشد. تغییر شکل و اندازه بینی می تواند ظاهر کلی فرد را بهبود بخشد. با توجه به اینکه بینی همان چیزی است که اکثر مردم برای اولین بار در مورد صورت افراد متوجه می‌شوند، غیر جذاب بودن آن توجه را از لب ها و چشم ها دور میکند.

رینوپلاستی بینی پهن وبلند علاوه بر ظاهر زیبایی، مشکلات عملکردی مانند انسداد بینی را اصلاح میکند. رینوپلاستی بینی پهن و دراز باعث ایجاد تناسب و ظاهری زیباتر و دلپذیرتر برای بینی میشود.

باریک کردن بینی پهن و دراز برای چه کسانی مناسب است؟

باریک کردن بینی پهن و دراز برای کسانی که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند روش مناسبی است. اگرمی‌خواهید مطمئن شوید که این درمان برای شما مناسب است یا خیر در این قسمت به مواردی اشاره می‌کنیم که می‌تواند به شما کمک کند:

 • شما از سلامت کلی خوبی برخوردار هستید و دوست دارید ظاهر بینی خود را بهبود بخشید.
 • بینی شما پهن و صاف است
 • بینی شما به دلیل ضخامت برآمدگی آن بزرگ به نظر میرسد
 • پهنای بینی با اجزای صورت شما تناسب نابرابر دارد
 • از بینی خود راضی هستید و میخواهید آن را باریک تر کنید
 • به دنبال جراحی برای اصلاح مشکلات عملکردی مانند انسداد بینی هستید که تنفس را مختل می‌کند
 • اگر بینی شما نامتقارن است و نیاز به اصلاح دارد
 • اگر بینی شما کاملا رشد کرده است، معمولا در مردان 18 سالگی بینی به نهایت رشد خود میرسد .
 • برای بهبود ظاهر خود یک هدف واقع بینانه دارید

جراح بینی اصفهان | روز های بعد از جراحی بینی.

مشاوره و آمادگی برای جراحی بینی پهن ودراز

اولین قدم برای داشتن بینی باریک تر جلسه مشاوره با پزشک جراح بینی است. در طول این مشاوره شما اهداف خود را جراحی بینی پهن بیان می‌کنید و پزشک تعیین خواهد کرد که آیا معیارهای شما معقولانه است یا خیر. جراح بینی جزییات عمل زیبایی بینی پهن و بلند را به همراه مزایا و خطرات آن برای شما توضیح می‌دهد تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا برای شما انتخاب مناسبی است یا خیر.

شما باید در جلسه مشاوره در مورد انتظارات و اهداف جراحی با پزشک کاملا صادق باشید. این موضوع به جراح اجازه می‌دهد تا شما را از رسیدن به نتایج مورد نظرتان مطمئن کند. اگر انتظارات شما تنها با باریک کردن بینی به دست نمی‌آید ممکن است روش های دیگری برای شما پیشنهاد شود. این روش ها ممکن است جراحی زیبایی سنتی بینی، رینوپلاستی نوک بینی، جراحی کوچک کردن سوراخ بینی و جراحی سیتوپلاستی باشد.

در مشاوره اولیه پزشک روش های مناسب را با شما درمیان می‌گذارد و شما می‌توانید روش مورد نظرتان را انتخاب کنید. جراح درباره نحوه دستیابی به بهترین نتایج، تکنیک های جراحی، زمان بهبودی و طول عمر نتایج جراحی با شما صحبت خواهد کرد. جراح بینی همچنین به طور کامل درباره خطرات و عوارض ناشی از جراحی بینی پهن با شما صحبت خواهد کرد.

اگر تصمیم به انجام جراحی داشته باشید باید قبل از جراحی سلامت عمومی شما بررسی شود. اگر از دارو های خاصی استفاده می‌کنید ممکن است از لازم باشد چند روز یا چند هفته قبل از جراحی مصرف آن ها را قطع کنید. همچنین ممکن است به شما توصیه شود که برای اطمینان از بهبودی و رسیدن به نتایج موررد نظر یک برنامه غذایی مناسب داشته باشید.


مطالب پیشنهادی و خواندنی دکتر بهنام خرمی –  جراح فک اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *