جراحی بینی در دوران شیردهی

جراحی بینی در دوران شیردهی

بانوانی که تصمیم دارند تا برای جراحی بینی اقدام نمایند ، نسبت به آقایان دارای محدودیت هایی هستند و نگرانی و سوالات بیشتری برای خانم ها وجود خواهد داشت . یکی از این نگرانی ها موضوع شیردهی و جراحی بینی است . مادران شیرده نگران جراحی بینی در دوران شیردهی ، برای شیردهی به فرزند خود دچار مشکل نشوند و جراحی بینی مانعی برای شیردهی شان نباشد و آرامش نوزاد شان تحت شعاع قرار نگیرد .


دکتر بهنام خرمی – جراح بینی اصفهان – جراحی بینی در دوران شیردهی


شیردهی و جراحی بینی با هم تداخلی دارند یا خیر ؟

باید گفت جراحی بینی مشکلی را برای مادر و نوزاد ایجاد نمی کند و تنها موردی که باید رعایت بشود ، این است که با توجه به دارو هایی که برای بی حسی یا بیهوشی ( آرام بخش ، خواب آور و مسکن هایی ) که در حین عمل جراحی بینی استفاده می شود ، مادر تا 12 ساعت بعد از اتمام جراحی بینی قادر نیست تا به نوزاد خود شیر بدهد و دارو های بیهوشی پس از این مدت در بدن مادر باقی نمانده و مادر به راحتی و بدون نگرانی می تواند به فرزند خود شیر بدهد .

در رابطه با مسکن ها و آنتی بیوتیک هایی که لازم است تا در دوران نقاهت پس از جراحی بینی مادر استفاده نماید ، نیز نگران نباشید ، چرا که جراح بینی با توجه به این که شما یک مادر شیرده هستید ، برای تان دارو تجویز خواهد نمود .

جراحی بینی در دوران شیردهی | جراح بینی اصفهان

تذکر مهم شیردهی و جراحی بینی :

معمولاً زمانی که قرار است تا فرد تحت جراحی زیبایی بینی قرار بگیرد ، پیش از انجام جراحی یک سری آزمایش لازم است تا انجام بدهد . تست بارداری نیز در بانوان الزامی است و در صورت بارداری انجام جراحی بینی غیر ممکن است و لازم است مادر تا حداقل دو ماه پس از زایمان صبر کند .


برای ورود به صفحه اینستاگرام دکتر بهنام خرمی متخصص و جراح بینی اصفهان کلیک کنید.


جراحی بینی در دوران شیر دهی

اگر قصد جراحی بینی در بارداری را دارید نگران تغییرات حاصل از آن نباشید. ورم بینی در دوران بارداری طبیعی است زیرا در بارداری کل بدن ورم می کند و بعد از بارداری ورم ها رفع می شوند. و بینی و کل بدن به حالت اول باز می گردند. جراحی بینی به شیر دهی آسیبی نمی زند. و مادر می تواند به روند شیر دهی کودک خود ادامه دهد. تنها علتش این است. که داروهای بیهوشی که حین عمل استفاده شده ، امکان دارد بر شیر مادر تاثیر بگذارد. پس بهتر است که نوزاد تا دو روز از شیر مادر تغذیه نکند.

آیا جراحی بینی در بارداری توصیه می شود؟

در حین بارداری هرگونه عمل جراحی بینی ممنوع می باشد. و مراجعه کنندگان در صورتی که نسبت به بارداری خود مطمئن نیستند. باید تست قبل از عمل انجام دهند در صورت منفی بودن آن می توان نوبت عمل گرفت. بهتر است حداقل دو ماه از زایمان گذشته باشد. و بعد از آن جراحی بینی انجام داد. بنا بر این جراحی بینی در بارداری توصیه نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *