جراحی بینی در ماه رمضان

 جراحی بینی در ماه رمضان

با ورود به ماه مبارک رمضان ، از مواردی که ذهن بیماران را به خود مشغول می نماید. انجام جراحی بینی در ماه ر مضان و مراقبت های بعد از عمل جراحی است. با کسب اطلاع از جنبه های مختلف جراحی بینی در ماه ر مضان ، بیمار می تواند. تصمیم بگیرد آیا می تواند جراحی بینی را در این ماه انجام دهد یا خیر.


دکتر بهنام خرمی – جراح بینی اصفهان – جراحی بینی در ماه رمضان


 

انجام وظایف دینی که بر عهده هرکسی است ، از مواردی است که ذهن بیماران را بعد از انجام جراحی بینی به خود مشغول می نماید . خصوصا در ماه رمضان که روزه داری نیز به این وظایف اضافه می شود. باید گفت که بیشتر مشکلات بیمار در 2 ماه اول بعد از جراحی بینی می باشد و بعد از می تواند خیلی راحت به انجام کارهای روزمره خود بپردازد.

جراحی بینی در ماه رمضان | جراح بینی اصفهان

جراحی بینی از نظر مراجع اسلامی

معمولا مراجع دینی بر این باور هستند که اگر جراحی بینی جنبه درمانی داشته و برای اصلاح عملکرد بینی انجام گیرد ، انجام آن در هر زمان و شرایطی بلامانع می باشد. اما در صورتی که بیمار عمل جراحی بینی را به قصد زیبایی انجام می دهد ، بهتر است که برای انجام آن تا اتمام ماه مبارک رمضان صبر نماید.

جراحی بینی و وظایف دینی در ماه رمضان

چنانچه بیماری جراحی بینی خود را در ماه ر مضان انجام داده باشد ، توصیه پزشک این است که به دلیل ضعف عمومی بدن روزه نگیرد. چرا که روزه گرفتن موجب تشدید این ضعف می شود. از آنجایی که پانسمان مقداری بیشتر از محل زخم را در صورت بیمار اشغال کرده است بیمار می تواند بعد از 1 هفته این پانسمان را برداشته و برای نماز خواندن از وضوی جبیره استفاده نماید. در صورتی که امکان برداشتن پانسمان وجود نداشت ، بیمار می تواند وضوی جبیره گرفته و برای رعایت شرط احتیاط تیمم بدل از وضو انجام دهد.

 


دکتر بهنام خرمی

جراح بینی اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر بهنام خرمی متخصص و جراح بینی اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی :

اقدامات بعداز عمل بینی گوشتی

حرف زدن بعد از عمل بینی

خمیازه کشیدن بعداز عمل بینی

آرایش صورت بعداز عمل بینی

مسواک زدن بعداز جراحی بینی

فرورفتگی پره های بینی بعداز جراحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *