ویژگی های جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی | در عصر حاضر ، جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی به شمار می آید و هر روزه بر شمار طرفداران آن افزوده می شود. از مهم ترین نکاتی که در یک جراحی مطلوب و موفق می بایست لحاظ شده و مد نظر قرار گیرد ؛ این است که در عین حفظ عملکرد اصلی بینی و رفع اشکالات ظاهری آن ، تناسب و توازن بینی با سایر اجزای چهره نیز حفظ شود. جراحی بینی فانتزی یکی از انواع جراحی های زیبایی است که می خواهیم در ادامه این مقاله در رابطه با آن توضیحاتی را بیان کنیم.


مطالب خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :


جراح بینی اصفهان | فاکتورها و عوامل موثر بر نتیجه جراحی بینی .

ویژگی های بینی عروسکی

طبق گفته های دکتر بهنام خرمی جراح بینی فانتزی اصفهان آنچه كه در بين مردم به عنوان جراحی بینی فانتزی شناخته می شود ، یکی از مدل های جراحی زیبایی بینی می باشد که از ویژگی های ذیل برخوردار است :

  1. بينی دارای سایزی بسیار کوچک است.
  2. از نیم رخ قوس زيادی در آن دیده می شود.
  3. نوک بینی های فانتزی بيش از اندازه رو به بالا می باشد.
  4. این بینی ها سوراخ های خیلی کوچکی دارند.
  5. تیغه بینی های فانتزی بسیار نازک می باشد.

این روند بیشتر در میان خانم ها محبوبیت دارد و عمده طرفداران آن را بانوان تشکیل می دهند ، اما لازم به ذکر است که چنين طبقه بندی تحت عناوین بینی فانتزی ، نیمه فانتزی و طبیعی در منابع علمی وجود ندارد ، اگرچه با توجه به رايج شدن اين اصطلاحات تا حدود زيادی برای ارتباط بین پزشک و مراجعه کننده و آگاهی پزشک از نوع سلیقه بیمار کمک کننده می باشد.

نکاتی درباره عمل زیبایی بینی فانتزی

در حقيقت از لحاظ اصول زیباشناسی چنین بینی هایی مورد تایید نمی باشند و در كشور ما نيز با گذشت زمان و بويژه در سال های اخير با افزايش آگاهی مردم از اصول زیباشناسی صحیح ، گرایش به بینی فانتزی رو به كاهش می باشد. از طرف ديگر انجام عمل بینی فانتزی برای همه امكان پذير نیست.

به عنوان مثال افرادی که بینی گوشتی دارند ؛ گزینه مناسبی برای انجام جراحی بینی فانتزی نخواهند بود ؛ چرا که پوست بینی های گوشتی ، ضخامت زیادی دارد و اصلاحات اعمال شده طی جراحی این نوع از بینی ها ، به خوبی قابل مشاهده نخواهد بود و نمی توان آن ها را خیلی کوچک کرد.

به منظور انجام جراحی زیبایی بینی فانتزی اصفهان ؛ می بایست کلیه اجزای صورت فرد ، متناسب با ویژگی های بینی فانتزی باشد و همچنین خود بینی نیز از نظر استحکام غضروفی – استخوانی ، ضخامت پوست و اندازه بینی دچار محدودیت های آناتومیک نباشد. لذا این فرایند در اشخاصی که از این شرایط برخوردار نیستند ؛ می تواند منتج به مشکلات عملکردی و زیبایی عدیده ای در دراز مدت گردد و علاوه بر پیامدهای روحی ، آن ها را متحمل پرداخت هزینه های گزاف جهت جراحی ترمیمی بینی نماید. در نتیجه افرادی که تصمیم به انجام جراحی کردن بینی دارند باید توقعاتی واقع بینانه نسبت به عمل بینی فانتزی داشته و صرفا به دنبال کوچک کردن بینی نباشند.

جراح بینی اصفهان | نکات طلایی بعد از جراحی فک

انتخاب جراح برای جراحی بینی فانتزی

حصول نتایج مطلوب از عمل زیبایی بینی عروسکی مستلزم تبحر و تجربه بالای جراح بینی می باشد . لذا می توان گفت که نقش جراح در جراحی کردن بینی به فرم فانتزی بسیار موثر و کلیدی است. بنابراین چنانچه علاقمند به جراحی بینی فانتزی هستید . بهتر است ابتدا كمی بیشتر در مورد اصول زیباشناسی بررسی كنید شايد نظرتان تغییر كند و كمی تعدیل شود.

از آن جا كه زوایا و ابعاد تعریف شده در استانداردهای زیبایی هم دارای طیف می باشد . می توانيد با مشورت با جراح زیبایی و چنانچه ويژگی های دماغ و صورت شما اجازه دهد در محدوده اصول زیباشناسی ، فرم كمی فانتزی تَر يا در واقع آنچه نیمه فانتزی گفته می شود را انتخاب كنيد.

عمل بینی گوشتی فانتزی

همانطور که می دانید بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی دارای ساختاری ضعیف و سست هستند . چرا که اکثر قسمت های آن از غضروف های نرم و سست تشکیل شده و استخوان بسیار کمی در آن ها وجود دارد. علاوه بر آن نیز این نوع بینی ها با یک پوست ضخیم که دارای غدد چربی بسیار زیادی است پوشیده شده است. از همین رو جراحی بینی فانتزی گوشتی بسیار دشوار و پر چالش است.

معمولا جراحان بینی انجام جراحی به فرم فانتزی را در این نوع بینی ها مناسب نمی دانند و هیچ گاه پیشنهاد نمی کنند. علاوه بر آن نیز کسانی که در گذشته با اصرار زیاد دماغ گوشتی خودشان را به فرم فانتزی یا همان عروسکی جراحی کرده اند . از نتیجه به وجود آمده رضایت چندانی ندارند.

دلیل این نارضایتی نیز می تواند چندین دلیل باشد. یکی از دلایل آن که از همه مهم تر می باشد ساختمان غضروفی بینی است . که بسیار نرم و سست است. به همین دلیل بهترین دکتر عمل بینی فانتزی اصفهان برای به وجود آوردن قوس بر روی پل بینی با مشکل رو به رو به رو می شود. البته لازم به ذکر است که این امکان وجود دارد تا پزشک با استفاده از گرافت گذاری یا پیوند غضروف ناحیه مورد نظر را تقویت کند . و سپس اقدام به ایجاد قوس نماید اما در چنین شرایطی ظرافت بینی بسیار کم می شود.

جراح فک اصفهان | پیشگیری از ورم بینی استخوانی بعد از رینوپلاستی

تفاوت عمل بینی فانتزی و طبیعی

جراحی بینی فانتزی از جمله جراحی های زیبایی صورت هستند که در آن جراح با ایجاد برش بر روی تیغه بینی تا حدود بسیار زیادی به استخوان پل بینی قوس می دهد. در عمل زیبایی بینی فانتزی در اصفهان با ایجاد یک انحنای ظریف بر روی تیغه بینی ، تغییرات اعمال می شوند.

البته همانطور که گفته شد عمل بینی فانتزی را نمی توان بر روی تمامی فرم های بینی با نتیجه ی یکسال ، ایده آل و جذاب انجام داد. اما در صورتی که برای این پروسه بهترین جراح بینی اصفهان یا در شهر محل سکونت شما انتخاب شود . نتیجه جراحی کردن بینی رضایت بخش خواهد شد. اما در عمل بینی طبیعی این روند کمی متفاوت تر بوده و پروسه به گونه ای انجام می شود . که در آن فرمی طبیعی به بینی داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *