جراحی بینی منگنه ای

جراحی بینی منگنه ای یا کلیپسی

بینی منگنه ای به نوعی از مدل بینی گفته می شود، که در آن نوک بینی بیش از اندازه باریک است . و همین موضوع باعث شده تنفس کمی سخت و دشوار انجام شود. شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود . که بینی منگه ای چگونه ایجاد می شود؟ در جواب این سوال باید اشاره کنیم که دلایل مختلفی در ایجاد این مشکل دخیل هستند . علاوه بر آن باعث شده تا از زیبایی بینی کاسته شود و از همه مهم تر اعتماد به نفس افراد نیز کم تر شود.

ما در این نوشتار قصد داریم تا به طور کامل در مورد این موضوع صحبت کنیم پس تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید.


مطالب پیسنهادی و خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح فک اصفهان :


جراح فک اصفهان | جراحی بینی درمان تومور بینی

علت فرورفتگی بینی

بینی فرو رفته یا منگنه ای بنا به دلایل مختلفی ایجاد می شود . که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. مادزادی : بعضی از افراد ممکن است به صورت مادرزادی و از همان بدو تولد بینی آن ها فرورفته باشد.
  2. آسیب دیدگی بینی : در بعضی از مواقع فرورفتگی بینی می تواند در اثر ریزش غضروف بینی به علت شکستگی یا در اثر ایجاد ضربه اتفاق بیفتد.
  3. جراحی های قبلی : یکی از متداول ترین علت های فرورفتگی بینی انجام جراحی بینی توسط یک پزشک غیر متخصص می باشد. چرا که ایشان به علت نداشتن تجربه غضروف های طرفین بینی را بیش از اندازه برمی دارد . و در نتیجه نوک بینی بیش از اندازه کوچک و فرو رفته می شود.

چگونه می توان تشخیص داد که بینی منگنه ای است؟

در جواب این سوال باید اشاره کنیم که یکی از ساده ترین روش ها مشاهده بینی خود در آینه است . و اگر فرو رفتگی بینی را مشاهده کردید می توان گفت که بینی شما مگنه ای دارید. ولی ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که برای تشخیص و درمان چنین مشکلی لازم است . تا حتما به برای بررسی های بیشتر به یک پزشک با تجربه مراجعه کنید.

جراحی بینی منگنه ای

به منظور انجام جراحی بینی منگنه ای نیاز به پیوند غضروف بینی می باشد . تا از این طریق بتوان آناتومی بینی را اصلاح و به همان فرم اولیه خود بازگردد، علاوه بر آن توجه داشته باشید . که در صورت داشتن مشکل تنفسی در جراحی بینی اولیه بعد از انجام جراحی ترمیمی مشکلتان به طور کامل رفع خواهد شد.

نحوه انجام جراحی به دو روش باز یا بسته انجام خواهد گرفت که انتخاب هریک از این روش ها به نظر پزشک شما بستگی دارد. توجه داشته باشید که انجام جراحی بینی منگنه ای به روش بسته در مقایسه با روش باز کمی پیچیده تر انجام داده می شود . پس لازم است تا حتما نزد یک جراح با تجربه و کار بلد این جراحی را انجام دهید.

نتیجه جراحی بینی منگنه ای

زمانی که دوره نقاهت بعد از جراحی خود را گذراندید می توانید نتایج مثبت جراحی را که شامل ایجاد ظاهری زیبا برروی بینی است را مشاهده کنید . از همه مهم تر بینی های کلپسی می تواند برروی تنفس شما نیز اختلالاتی را ایجاد کند . که بعد از انجام جراحی توسط یک پزشک باتجربه این مشکل به طور کامل رفع خواهد شد.

جراح فک اصفهان | پیشگیری از ورم بینی استخوانی بعد از رینوپلاستی

آیا نتیجه جراحی بینی منگنه ای دائمی است ؟

انجام جراحی بینی منگنه ای یک روش جراحی کاملا تهاجمی محسوب می شود . و نتایج دائمی را به همراه دارد پس در مورد این موضوع جای هیچ نوع نگرانی وجود ندارد و شما می توانید بعد از جراحی از عمل بینی خود لذت ببرید.

آیا بینی منگنه ای عوارض دارد؟

در جواب این سوال باید اشاره کنیم که خیلی از افراد ممکن است هیچ نوع مشکلی نداشته باشند . ولی در مقابل در بعضی از افراد همراه با ناهنجاری و مشکلات تنفسی می باشند.

هزینه جراحی بینی منگنه ای چقدر است؟

با توجه به نوع میزان فرورفتگی در بینی هر فرد، نمی توان هزینه ثابت و مشخصی را برای این جراحی درنظر بگیریم علاوه بر آن عوامل دیگری چون دستمزد جراح، داروهای جراحی، موقعیت جغرافیایی کلینیک و … برروی هزینه نهایی جراحی بسیار تاثیر گذار هستند.

چرا باید جراحی بینی منگنه ای را انجام داد؟

افرادی که نوع بینی مگنه ای یا کلیپسی دارند لازم است . بنا به دلایل مختلفی از جمله ایجاد ظاهری زیبا و از همه مهم تر رفع مشکلات تنفسی این جراحی را انجام دهند. چرا که علاوه بر رفع این مشکلات در افزایش اعتماد به نفس نیز نقش دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *