چگونگی جراحی ترمیمی بینی گوشتی

آیا عمل بینی گوشتی به جراحی ترمیمی نیاز دارد؟

جراحی ترمیمی بینی گوشتی | جراحی ترمیمی که از آن با نام جراحی ثانویه نیز یاد می شود، به عمل دوباره بینی جهت تغییر ساختار، بهبود عملکرد و رفع نواقص جراحی اولیه گفته می شود. گاهی به دلایل مختلف مانند عدم مهارت پزشک، رعایت نکردن مراقبت های صحیح بعد از جراحی و عدم توجه به سن عمل بینی گوشتی، ممکن است نتیجه دلخواه به دست نیاید. افراد قبل از رسیدن به سن بلوغ نباید عمل بینی گوشتی را انجام دهند، مگر اینکه با شرایط حادی مواجه باشند، زیرا به دلیل رشد استخوان ها امکان تغییر شکل بینی پس از جراحی وجود خواهد داشت .


همراه ما باشید با مطالب آموزنده و پیشنهادی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :


جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | آشنایی با عمل بینی گوشتی زنانه.

چه هنگام برای جراحی ترمیمی باید اقدام کرد؟

  1. اگر بعد از جراحی ناهمواری های سطحی مشاهده شود
  2. در صورتی که افتادگی بینی بعد از عمل ایجاد شود.
  3. سوراخ‌ های بینی نا متقارن باشند
  4. انحراف بینی بعد عمل
  5. مشکلات تنفسی بیمار رفع نشده باشند
  6. نوک بینی به صورت غیر طبیعی باریک شده باشد
  7. در داخل و خارج بینی بافت ضخیم اسکار آزاردهنده باشند
  8. ظاهر بینی به صورت افراطی از حالت طبیعی خارج شده باشد
  9. ضربه به بینی بعد عمل

برای همه این موارد جراحی ترمیمی توصیه می شود تا از احتمال اختلالات و ناهماهنگی های بیشتر پیشگیری شود.

چگونگی جراحی ترمیمی

جراحی ثانویه بینی با هدف ترمیم و بهبود مشکلات به وجود آمده در جراحی اول انجام می‌شود . و این جراحی نسبت به رینوپلاستی قبلی شما با پیچیدگی ها و چالش های بیشتری همراه است. اگر از مهارت پزشک خود مطمئن هستید . می توانید ادامه جراحی را نیز به او بسپارید. در اکثر موارد پزشکانی که جراحی رینوپلاستی را انجام می دهند . در زمینه جراحی بینی ترمیمی نیز مهارت دارند.

با استفاده تکنیک های پیشرفته می توان نواقص بینی را در جراحی ترمیمی اصلاح نمود. این جراحی مانند رینوپلاستی عوارض به همراه دارد . اما عوارض آن بسیار کمتر از جراحی اولیه است و ممکن است فقط مقداری کبودی بعد عمل بینی در اطراف چشم و بینی مشاهده شود . از طرفی نیز دوره نقاهت و بهبودی بعد جراحی بینی نسبت به جراحی قبلی طولانی تر نخواهد بود.

جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | بینی گوشتی چیست ؟

آیا عمل بینی گوشتی مردان و زنان متفاوت است؟

گرایش به زیبایی در همه سنی وجود دارد و به جنسیت افراد نیز بستگی ندارد. امروزه خانم ها و آقایان هر دو از متقاضیان عمل بینی هستند و حتی در سال های اخیر درخواست برای این نوع جراحی در مردان افزایش یافته است. ساختار اسکلتی و پوستی مردان نسبت به زنان متفاوت است. این تفاوت در شکل و ظاهر بینی آنها نیز بسیار مشهود است. آقایان دارای بینی پهن تر با پوست ضخیم تر هستند. غضروف ها و استخوان‌ های آنها نیز محکم تر به نظر می رسد.

همین ویژگی ها وخصوصیات باعث شده تا عمل بینی گوشتی زنانه با عمل جراحی بینی گوشتی مردانه متفاوت باشد . و اهداف خاص جداگانه ای را دنبال کند. به عنوان مثال بینی مردان در مقایسه با زنان پل بلندتر، ارتفاع و ناهمواری بیشتری دارد . و نوک بینی آنها برجسته تر دیده می شود، بنابراین هنگام جراحی مهم ترین درخواست آنها صاف کردن نا همواری های روی پل بینی ایجاد تعادل بین بخش میانی و پایینی بینی است. در مقابل زنان عمل زیبایی بینی گوشتی پهن را با هدف باریک تر کردن این بخش از صورت انجام می دهند.

در هر صورت مهم ترین نکته برای عمل بینی مردانه و زنانه این است . که تغییرات ایجاد شده باید باعث ایجاد هارمونی و هماهنگی بیشتر بینی با دیگر اجزا صورت شوند. یک جراح مجرب باید بر اساس شاخصه های خاص جنسیتی و چگونگی تناسب بینی با دیگر اجزا چهره برای جراحی برنامه ریزی نماید.

هزینه عمل بینی گوشتی چقدر است؟

برای آگاهی از هزینه عمل زیبایی بینی گوشتی شما باید موارد زیادی را مد نظر داشته باشید . که از آن جمله می توان به دستمزد پزشک براساس مهارت او، جلسات مشاوره قبل و بعد عمل، آزمایشات تجویز شده، جغرافیا، محل درمان و… اشاره کرد. البته ممکن است هزینه بیهوشی عمل بینی نیز جداگانه محاسبه شود. فراموش نکنید که جراحی بینی گوشتی نسبت به دیگر عمل های بینی با دشواری‌ و پیچیدگی های بیشتری همراه است. از همین رو نیز هزینه آن نسبت به هزینه عمل زیبایی بینی استخوانی بیشتر است.

جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | بینی مردانه .

ویژگی های بهترین جراح برای عمل بینی گوشتی

جراح نقش بسیار مهمی در موفقیت آمیز بودن عمل بینی گوشتی دارد. از همین‌ رو انتخاب یک جراح ماهر می‌ تواند شما را در رسیدن به اهداف زیبایی تان بهتر کمک کند. پزشکی که با جدیدترین عمل بینی گوشتی آشنایی داشته . و از تخصص کافی در این زمینه برخوردار باشد، بی شک عملی آسانتر و موفقیت آمیز تر خواهد داشت.

علاوه بر این یک جراح خوب باید توانایی کافی در رفع انواع مشکلات مربوط به بینی داشته  و هم سو با رشد علم و فناوری دانش تخصص خود را بالا ببرد. داشتن مدرک علمی معتبر، سابقه درمانی درخشان، عدم سابقه منفی در جراحی، تجربه بالا، صبر و تحمل در پاسخگویی به بیماران و در نظر گرفتن شرایط مالی بیمار، همگی از مهم ترین ویژگی های یک جراح بینی گوشتی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *