راهنمای جراحی زیبایی بینی طبیعی

راهنمای عمل جراحی زیبایی بینی طبیعی

جراحی زیبایی بینی طبیعی | طبق نظر تمام مکاتب جراحی زیبایی بینی، بینی زیبا بینی طبیعی است. در حقیقت بینی به شکل نازیبا در هنگام صحبت فرد باعث می شود توجه مخاطب در چهره به بینی جلب شود ولی بینی زیبا و طبیعی باعث می شود هنگام صحبت، توجه مخاطب به بینی جلب نشده، بلکه به اجزاء زیبای صورت از جمله چشم و ابرو و گونه ها جلب شود مخصوصا در ایرانی ها که چشم و ابروی زیبایی دارند.

در جراحی پلاستیک و ترمیمی، هدف بازیابی شکل و عملکرد طبیعی بدن است. این شاخه از جراحی کاربردهای متنوعی داشته و از آن برای درمان عوارض و آثار عارضه‌های مختلف در بخش‌های مختلف بدن کودکان و بزرگسالان استفاده می‌شود. در ادامه تعدادی از عکس های عمل زیبایی بینی آورده شده است.

چرا در جراحی های زیبایی صورت ، جراحی زیبایی بینی نسبت به سایر جراحی ها بیشتر انجام می شود؟ چون بینی اساس زیبایی صورت است و در زیبایی صورت فرد نقش عمده تری نسبت به اعضای دیگر صورت دارد.

بینی زیبا به چه بینی اطلاق می شود؟

طبق نظر تمام مکاتب و راهنمای عمل بینی، بینی زیبا بینی طبیعی است. در حقیقت بینی به شکل نازیبا در هنگام صحبت فرد باعث می شود توجه مخاطب در چهره به بینی جلب شود ولی بینی زیبا و طبیعی باعث می شود هنگام صحبت، بلکه به اجزاء زیبای صورت از جمله چشم و ابرو و گونه ها جلب شود مخصوصا در ایرانی ها که چشم و ابروی زیبایی دارند.

توجه مخاطب را جلب می کند. جالب توجه اینکه در فرهنگ عامه ما دقیقاً تصور بر عکس است و بسیاری از افراد می خواهند پس از عمل، بینی کاملاً عمل شده بنظر برسد و مخاطب متوجه جراحی بینی فرد بشود که این دقیقاً بر خلاف اصول زیبایی صورت و راهنمای عمل بینی است.

جراح فک اصفهان | عمل بینی استخوانی چه عوارضی در پی دارد ؟

آیا جراحی زیبایی بینی فقط باید بر ظاهر بینی متمرکز باشد و فقط در بعضی بینی های خاص مشکل انحراف بینی یا مسائل عملکردی دیگر بینی مطرح است؟ این سؤال بسیار کلیدی است. اخیراً در تمامی مکاتب جراحی زیبایی بینی و و راهنمای عمل بینی گفته می شودجراحی عملکردی (فانکشنال) و زیبایی بینی ، یعنی به هیچ وجه جراحی زیبایی به تنهایی وجود ندارد و علاوه بر جراحی زیبایی حفظ حداکثر عملکرد ساختمانهای بینی و بحث تنفس بینی بسیار حائز اهمیت است.

تفاوت جراحی زیبایی و جراحی فانکشنال و زیبایی بینی چیست؟

در جراحی زیبایی بینی، صرفاً تمرکز روی ظاهر بینی می باشد و در جهت حصول حداکثر زیبایی، قسمت های نا زیبا عمدتاً از ساختمان بینی خارج و دور ریز می شود. در حالیکه در جراحی فانکشنال و زیبایی (که اخیراً همه مکاتب جراحی زیبایی بینی دنیا به آن معتقدند) جراحی زیبایی بینی با حداقل دور ریزی اجزاء انجام می شود و با حفظ ساختمانهای بینی و شکل دهی جدید آن، هم زیبایی به نحو احسن حاصل می شود و هم دریچه ی بینی تقویت شده و حفظ خواهد شد.

آیا می توان مشکلات دیگر بینی از جمله انحراف بینی و مشکلات سینوس را در حین عمل جراحی زیبایی و در یک جلسه برطرف کرد؟

این نکته بسیار کلیدی است. اخیراً توصیه می شود حتماً حین جراحی زیبایی و در همان جلسه، انحراف بینی چه خفیف چه شدید و مشکلات همراه در سینوس ها مثل کیست ها اصلاح شود. البته این مسئله شامل اکثر افراد می شود چون اکثر افراد به درجاتی انحراف بینی نیز دارند و بی توجهی به آن و انجام صرف جراحی زیبایی می تواند در آینده باعث مشکلات عدیده ای برای فرد شود.

در بینی هایی با ظاهر کج و در انحراف بینی های داخلی شدید، همیشه توصیه به جراحی زیبایی و انحراف بینی به صورت همزمان می شود تا احتمال برگشت انحراف بینی به حالت قبل از عمل به حداقل برسد. البته این بینی ها از سخت ترین جراحی های زیبایی محسوب می شوند.

در چه بینی هایی نتایج جراحی زیبایی ضعیف است؟

افرادی که بینی گوشتی دارند و نوک بینی بسیار بزرگ دارندافرادی که پوست صورت و بینی شان بسیار چرب است. افرادی که پوست بینی شان بسیار نازک است. در دو گروه اول پوست بیمار اجازه نمود تغییرات جراحی را به خوبی نمی دهد . و در مورد سوم، کوچکترین پست و بلندی و تغییرات انجام شده به سبب نازک بودن پوست نمود خارجی دارد.

چرا نتیجه جراحی در بینی های گوشتی ضعیفتر است؟

در جراحی زیبایی بینی، با تکنیکی خاص پوست روی بینی بلند شده و ساختمان های استخوانی و غضروفی زیر پوست با جراحی متناسب تر و زیباتر شده. و سپس در انتها پوست مجدداً در موضع قبل قرار گرفته و بخیه می شود. جراحان مجاز به دستکاری چندانی روی پوست نیستند. در بینی های گوشتی مشکل اصلی ضخامت شدید پوست و بافت زیر جلدی آن است . که حتی با بهترین جراحی نیز (روی قسمت های استخوانی و غضروفی) وقتی پوست را سر جای خودش می گذاریم و بخیه می کنیم . به سبب ضخامت بسیار، اجازه نمود تغییرات زیرین را نمی دهد. البته تکنیک های خاص جراحی بینی های گوشتی وجود دارد که کمی این نمود تغییرات را بیشتر کند . ولی مسلما نتایج از بینی های استخوانی ضعیف تر خواهد بود.

جراح بینی اصفهان | قیمت عمل زیبایی بینی..

به چه کسانی توصیه می کنید که عمل جراحی نکنند؟

  1. اگر از بینی و چهره خودتان راضی هستید.
  2. اگر به اصرار دیگران و یا بخاطر منظور خاصی می خواهید عمل کنید .
  3. اگر پدر و مادر یا همسر شما با عمل جراحی موافق نیستند.
  4. اگر بخاطر مشکلات روحی و احیاناً تخفیف ناملایمات خانوادگی و اجتماعی تصمیم به جراحی دارید.
  5. اگر شخص خیلی مهمی هستید و در زندگی وقت کم دارید و یا عجول هستید. اگر فکر می کنید جراحی بینی تأثیر بسزایی در زندگی شما دارد.
  6. اگر کمال گرا هستید ،یعنی از هر چیزی کامل و بدون ایراد آن را می خواهید. اگر صبور نیستید ، زود رنج هستید و نکات ریز در زندگی شما را آزار می دهد.
  7. افراد سیگاری و بخصوص کسانیکه حاضر نیستند سیگار خود را از دو هفته قبل از جراحی قطع کنند.

 

مقالات خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *