جراحی نوک بینی دراز

جراحی نوک بینی دراز

نوک بینی دراز برای کسی خوشایند نیست و حالت چهره را تحت تاثیر قرار می دهد. هر چند چشم های زیبایی هم داشته باشید اما به دلیل درازی و بد فرمی بینی نمی توانید آن را نمایان یا آرایش کنید. حتی اگر آن را به درستی گریم کنید باز هم در نشان دادن زیبایی تان موفق نخواهید بود.

خلاصه بگوییم زیبایی تان را نمی توانید با آرایش نیز درست کنید. این وضع برای هیچ کس خوب نیست. اگر به فکر زیبایی تان هستید همین حالا برای اصلاح بینی تان اقدام کنید. در این مطلب اطلاعات کامل را بخوانید سپس با توجه به شرایط خودتان تصمیم نهایی را بگیرید.

برخی از افراد تنها ایراد بینی شان درزا بودن نوک آن است که به دلایلی چون دلیل وراثت، افزایش سن و یا تصادف رخ می دهد.

عمل نوک بینی از داخل انجام می شود و جراح تغییرات لازم را روی استخوان و غضروف انجام می دهد. برای ترمیم نوک بینی، غضروف های قوی را به غضروف های نوک بینی پیوند می دهند تا استحکام یابند.

اصلاح بینی در این مورد ساده است و دوره نقاهت کمتری نسبت به سایر روش ها دارد. در ادامه با همه جزئیات این عمل بیشتر آشنا خواهید شد.

چه کسانی می توانند عمل بینی نوک دراز را انجام دهند؟

این عمل برای کسانی است که هیچگونه مشکلی در ساختار بینی خود ندارند. برجستگی بینی آن ها صاف و تنها نوک بینی شان مشکل دارد.

این عمل برای کسانی مناسب است که:
  • نازک شدن نوک بینی
  • تغییر زاویه نوک بینی
  • عمل ترمیم نوک بینی برای کسانی که قبلا جراحی کرده اند
  • تغییر شکل ساختارهای بینی

جراحی نوک بینی دراز | جراح بینی اصفهان

مدت زمان دوره نقاهت بعد از عمل نوک بینی

جراحی نوک بینی برای بینی های دراز آسان است و دوره نقاهت کمتری نیز دارد پس شما در مدت زمان کوتاهی می توانید به فعالیت های روزمره خود برگردید.

شما بعد از 7 روز می توانید به فعالیت های خود برگردید. ممکن است به مدت 1 الی 2 ماه ادامه داشته باشد. بهبودی کامل و دیدن نتیجه جراحی بسته به وضعیتتان در 6 الی 12 ماه حاصل می شود.

مواردی که باید بعد از جراحی نوک بینی به آن ها توجه کنید شامل موارد زیر است:

  • برای تمیز و مرطوب شدن بینی از اسپری استفاده کنید.
  • برای فروکش کردن تورم از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
  • از انجام دادن فعالیت های سنگین بپرهیزید.

قیمت عمل نوک بینی دراز

قیمت جراحی بینی با توجه به وضعیت بیمار تعیین می شود به عنوان مثال برداشتن قوز بینی با جراحی نوک بینی دارای قیمت های متفاوتی است. این قیمت ها را دستمزد جراح، وضعیت خودتان، تیم جراح، هزینه بی هوشی و هزینه کلینیک یا بیمارستان تعیین می کند.

تنها راه برای فهمیدن اینکه بینی شما برای جراحی چقدر هزینه بر می دارد این است که با یک جراح مشورت کنید تا با توجه به معایناتی که انجام می دهد هزینه ها را برای شما برآورد کند.

عوارض و خطرات جراحی نوک بینی

عمل جراحی نوک بینی دراز خطرات آن چنانی ندارد چرا که طی این عمل استخوان بینی شکسته نمی شود. بنابراین دوره بهبودی آن کمتر است و خطر ورم، کبودی و خونریزی کمتری دارد.

محدودیت سنی برای جراحی نوک بینی

رشد بینی در دختران تا سن 16 سالگی و در پسران تا سن 18 سالگی است. این جراحی را در صورت لزوم دختران بعد از 16 سالگی و پسران بعد از 18 سالگی می توانند انجام دهند. جراحی بینی برای افراد مسن هیچ منعی ندارد.

آیا بعد از جراحی نوک بینی زخمی باقی می ماند؟

در جراحی نوک بینی از روش باز استفاده می شود به طوری که یک برش کوچک بین سوراخ های بینی ایجاد می شود. این زخم غیر قابل توجه خواهد بود.

البته بسته به نوع پوست این جای زخم ممکن است در برخی از افراد زودتر محو شود و در برخی از افراد کمی قابل توجه باشد. بعد از عمل، جراح با توجه به جنس پوست، ژل یا کرم محو کننده را به شما خواهد داد.

ورم و کبودی بعد از جراحی نوک بینی دراز چگونه است؟

در گذشته تورم و کبودی برای عمل های زیبایی زیاد بود اما امروزه به لطف تکنیک های جدید این عوارض کمتر شده است. اقدامات حیاتی که در حین جراحی انجام می شود برای پیشگیری یا به حداقل رساندن تورم و کبودی موثر است. اما با وجود اینکه این اقدامات انجام می شود ممکن است بسته به وضعیت بیمار یا آلرژی طی یک دوره یک هفته ای تا 10 روز ورم و کبودی داشته باشید.

عمل نوک بینی روی حس بویایی تاثیر دارد؟

سوالی که بیشتر از ما پرسیده می شود در مورد حس بویایی در عمل نوک بینی دراز است. در جواب این سوال باید بگوییم که قسمتی که قرار است عمل شود با محل عملکرد حس بویایی فاصله دارد و به عبارت دیگر هیچگونه برشی در آن محل انجام نمی گیرد.

| دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان|


مطالب پیشنهادی :

ورزش بدنسازی بعد از عمل بینی

عوارض ناشی از انجام جراحی بینی

جراحی بینی به صورت طبیعی