حالت تهوع بعد از جراحی بینی

حالت تهوع و استفراغ بعد از جراحی بینی

یکی از مهم ترین قسمت های جراحی بینی که برای بسیاری از افراد متقاضی آن سوالات و ابهاماتی وجود دارد، حالت تهوع بعد از جراحی بینی ، پس از عمل بینی است که باید علاوه بر رعایت نکات مراقبتی در این زمان، عوارض های جانبی ناشی از آن را شناخته و به خوبی مدیریت و کنترل کنند. تا مشکلات خاصی برای سلامتی آن ها به وجود نیاید.

دلیل حالت تهوع و استفراغ بعد از عمل زیبایی بینی

امروزه بسیاری از جراحی هایی که در دنیا چه در جهت درمان و چه زیبایی انجام می شود. دارای برخی عوارض جانبی می باشد. که پس از اتمام عمل برای شخص به وجود آمده. و باعث بروز شرایط سختی می شود. طبیعتا جراحی بینی نیز از جمله عمل هایی می باشد که پس از انجام آن برای شخص متقاضی عارضه ای به وجود خواهد آمد که نیاز به کنترل و مدیریت آن ها در جهت بهبودی سریع تر می باشد.

حالت تهوع بعد از جراحی بینی | جراح بینی اصفهان

استفاده از داروی های بیهوشی

لذا یکی از عوارض جانبی که پس از جراحی بینی برای افراد به وجود می آید. بروز حالت تهوع و استفراغ پس از عمل می باشد. عوامل زیادی می توانند احساس تهوع را برای افراد به وجود آورند. اما برای افرادی که از این عمل زیبایی استفاده می کنند. عمده ترین علت آن استفاده از دارو های بیهوش کننده برای انجام عمل بینی است.

برای جراحی بینی نیاز به بیهوش کردن شخص به منظور جلوگیری از بروز احساس درد و ناراحتی در حین انجام عمل می باشد. لذا با توجه به این که بیهوشی دارای انواع مختلفی است. و برای انتخاب آن پزشک متخصص به هدف و نوع متدی که در عمل بینی بکار می برد، شخص را بیهوش می کند.

نکته قابل توجه در این رابطه این است که عارضه تهوع و استفراغ پس از عمل در نوع های مختلف بیهوشی با یکدیگر تفاوت دارد. و هر چقدر دوز و تاثیر بیهوشی آن بیشتر باشد، احتمال بروز تهوع و استفراغ بیشتر است.
تاثیرات استفاده از داروی های بیهوشی موقتی بوده و پس از چند روز به طور کامل از بدن خارج خواهند شد.

همچنین لازم به ذکر است برای افرادی که دچار چاقی مفرط، اضطراب شدید، سن بالای 50 سال و غیر سیگاری هستند احتمال بروز چنین حالت هایی نسبت به داروهای بیهوشی بیشتر از سایر افراد دیگر می باشد.

کم آبی بدن

عامل مهم دیگری که از علل بروز این عارضه محسوب می شود کم آبی بدن می باشد. در واقع پس از عمل، بدن دچار کم آبی شدید می شود. و از طرفی معده خالی شخص با توجه به تزریق داروی بیهوشی، حرکاتش بسیار کند تر خواهد شد. لذا در صورت استفاده از دارو ها با معده خالی و عدم رعایت رژیم غذایی مناسب بعد از عمل می تواند زمینه ساز بروز تهوع و استفراغ در شخص شود.

| دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان|


مطالب پیشنهادی :

رایج ترین داروها قبل از جراحی بینی

استرس دلیل جوش های بعد از عمل بینی

علل جوش بعد از جراحی بینی

داروهایی که نباید قبل از جراحی بینی مصرف شود