آیا رینوپلاستی این خروپف رو متوقف می کند؟

واقعا بعد از عمل بینی میشود  از خروپف کردن جلوگیری کرد؟

در بسیاری خروپف کردن شاید تاحدی آزاردهنده باشد. درواقع هم کسانی که نزدیکمون می‌خوابند رو آزار می‌دهد، بلکه روی الگوی‌تنفسی هم تاثیرگذار خواهد بود. گاهی اوقات خروپف کردن در خواب باعث ازبین رفتن کیفیت‌خوب‌خوابتان می‌شود. اگر خودتان هم کمی تحقیق روی رینوپلاستی کنید یک راه حل ممکن پیدا می کنید.

خروپف کردن یک صدای بلند و ازاردهنده ایست که موقع خواب باعث لرزش بافت های ریلکس گلو می شود. زمانی که جریان هوا از آن می گذرد. خروپف کردن به دلایل زیر رخ می دهد :

  • نوشیدن الکل قبل از خوابیدن
  • پربودن بینی بخاطر سرد بودن هوا
  • شکل دهان و سقف دهان
  • انحراف بینی و موقعیت خواب
  • مشکلات راه هوایی بینی
  • آپنای خواب

آپنای خواب Obstructive هم نوعی آپنای خواب‌ست جایی که ماهیچه های گلو استراحت می کنند. همین می تواند باعث شود تنفس شما با این راه های هوایی مسدود شود. خروپف کردن هم ناشی از آپنای خواب Obstructiveمی باشد. کمی با خروپف معمولی تفاوت دارد

. نشانه اصلی آن هم با آپنای خواب مشخص می شود که صداهای مکرر و پشت هم دارد. خرو پف کردن زمانیست که آپنای خواب دارید و تنها یک صدای ازاردهنده بلند نیست. زمانی که بینار از آپنای خواب رنج می برد، نمی تواند نفس بکشد. معمولا هم اول خواب عمیق می رود تا خواب سبک. به این معنا که بیمار خواب کیفیت پایینی دارد. همین باعث آزاد شدن هورمون های استرس شده و راهی که بدن انرژی مصرف می کند را تغییر می دهد. درنتیجه بیمار اغلب اوقات، سریعا خسته می شود.

جراح بینی اصفهان | خروپف کردن

آیا رینوپلاستی این مشکل خروپف کردن در خواب را حل می کند؟

جراحی بینی گاها شده که خرو پف کردن بیمار را درمان کرده. چیزی که برای بهبودی این وضعیت نیاز است، بستگی به علت این خر و پف کردنه دارد. اگر این مکشل تان در ساختار بینی باشد، جراحی بینی احتمال زیاد بتواند بافت آن را درمان کند. جراح شاید نیاز به برداشتن بخشی از غضروف داشته تا راه هوایی را باز کرده و شکل سپتوم را تغییر دهد. سپس می توانید راحت تر نفس بکشید.

اگر به خاطر آپنای خواب باشد، جراح ممکن است با این کار به خر و پف کردنتان خاتمه دهد. عمل رینوپلاستی لبه های راه های هوایی را تقویت می کند تا از انسداد آن ها موقع خواب جلوگیری شود. همین به بهبود وضعیت خر و پف کردن شما کمک می کند. که احتمال دارد بخاطر مشکلات ساختاری باشد. برخی مشکلاتی مثل آسم و آلرژی احتمال کمتری دارد که با رینوپلاستی حل شوند. رینوپلاستی ممکن است به کاهش خر و پف کردن کمک کند؛ اما بطور کامل درمان نمی شود.

خر و پف کردن بعد از عمل بینی علتش چیست؟

برخی بیماران ممکن است تحت رینوپلاستی قرار بگیرند تا این مشکل حل شود. ممکن است نگران مشکل بعد از عمل‌بینی باشند. خب این اتفاق بعد از عمل بینی طبیعیست. حداقل چندهفته اول هم رایج است. درطی دوره ریکاوری‌تان، داخل بینی متورم است. این تورم راه هوایی را باریک کرده بخاطر همین خر و پف می کنید. شبیه به موردیست که سرما می خورید. خبر خوب این است که با از بین رفتن تورم این مشکل هم حل می شود.

مطالب خواندنی و مرتبط : 

 

جراح بینی اصفهان 

ارتباط با پزشک 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *