خمیازه کشیدن بعداز عمل بینی

اثرات خمیازه کشیدن بر روی بینی بعد از انجام عمل

در هر عمل زیبایی، هر چقدر هم که کوچک باشد، تورم و عوارضی از این دست در اطراف آن مکان جراحی همیشه وجود دارد. میزان تورم در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. عوامل مختلفی در شدت بخشیدن به این عوارض نقش دارند؛ از جاذبه زمین تا حرکات صورت و حتی خمیازه کشیدن بعداز عمل بینی ! خوابیدن به نحوی که جاذبه باعث کشش بینی شود باعث افتادگی آن بعد از عمل بینی خواهد شد. و حرکات صورت که در اثر خندیدن، حرف زدن زیاد و حتی خمیازه کشیدن به وجود می آید بر روی نتایج عمل بینی تأثیر می گذارد.

هر حرکتی که باعث تکان خوردن بینی شود علاوه بر احساس درد، گاه باعث شل شدن پانسمان می شود که نحوه قرار گرفتن و میزان محکم بودن آن برای فرم دهی به بینی بسیار مهم است.

جراح بینی اصفهان | خمیازه کشیدن بعداز عمل بینی

خمیازه در واقع نوعی رفلکس بدن است

خمیازه در واقع نوعی رفلکس بدن است که شامل باز کردن فک و بازدم سریع هوا است. بطور کلی بلافاصله بعد از خمیازه احساس آرامش به سراغ فرد می آید. اما حرکات صورتی که در اثر باز شدن فک و خمیازه کشیدن ایجاد می شود، ممکن است منجر به پاره شدن بخیه شود که علاوه بر درد آور بودن، باعث می شود تا مجددا به پزشک برای ترمیم آن مراجعه کنید. این کار در نوع خودش زحمت و هزینه خاص خود را دارد.
دوران نقاهت و ریکاوری پس از هر عمل زیبایی کم اهمیت تر از حین عمل زیبایی نخواهد بود. زیرا نتایج بیش از 60% و حتی بیشتر به مراقبت هایی که شما انجام می دهید. بستگی خواهد داشت. در نتیجه در رابطه با عمل بینی نیز باید تمامی این اصول رعایت شود.

اگر کمی بیش از حد دهان شما هنگام خمیازه کشیدن باز شود، عضلات صورت کشیده می شود و در بینی احساس درد می کنید، این نکته بدان معنی است که از حد مجاز فراتر رفته اید. برای همین از خمیازه کشیدن یا باز شدن دهان به شکل گسترده خودداری کنید.


دکتر بهنام خرمی

جراح بینی اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر بهنام خرمی متخصص و جراح بینی اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی :

احساس بوی بد بینی بعداز عمل

شست و شوی بینی بعد از عمل

آیا جراحی بینی باعث کم خونی می شود؟

مراقبتهای جراحی بینی گوشتی

درمان انحراف بینی

شرایط لازم برای جراحی بینی

حرف زدن بعد از عمل بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *