خنده و گریه بعداز جراحی بینی

عوارض خنده و گریه بعداز جراحی بینی

خنده و گریه بعداز جراحی بینی :احساسات بخش جدایی ناپذیری از زندگی هستند، بسیاری از ما با خندیدن حس سر زندگی و نشاط داریم و گریه کردن ما را سبک می‌کند. این مسئله همیشه بود و نمی توان بعد از عمل بینی آن را از زندگی حذف کرد. همچنین بسیار عالی است که شما در مرحله بعد از عمل جراحی پلاستیک دارای روحیه بسیار بالا و شادی باشید؛ اما موضوعی که می تواند از نظر عاطفی و جسمی چالش برانگیز باشد، این است که در هنگام خندین و گریه کردن باید محتاط باشید رفتن به زیر تیغ جراحی بینی می تواند به خودی خود دلهره آور باشد، حتی بدون فکر کردن در مورد عوارض و نتایج آن. مشاوره، آمادگی و آگاهی نسبت به این گونه مسائل می تواند این دلهره را کاهش دهد.

بسیاری از بیماران رینوپلاستی نسبت به اثرات صورت و حرکت آن در هنگام خنده و گریه در دوره بهبودی خود ابراز نگرانی می کنند، زیرا می خواهند از آسیب دیدن بینی جدید خودداری کنند. این نگرانی نباید باعث شود که شما احساسات خود را سرکوب کنید و بلکه باید ابتدا آگاهی خود را راجب به اثرات این حرکات بالا ببرید و بعد برای جلوگیری از صدمه و تأثیر منفی بر روی نتایج برخی نکات را رعایت کنید. فراموش نکنید مراقبت از بینی مرحله مهمی بعد از رینوپلاستی است که نتایج آن به مرور زمان و به بهترین شکل آشکار می شود و تا همیشه همراه شما خواهد بود.


تاثیر جراح متخصص در میزان پایداری جراحی بینی


اگرچه به طور کلی جراحان پلاستیک صورت توافق دارند که گاهی اوقات خندیدن، خمیازه کشیدن یا لبخند زدن برای بینی شما مضر نیست اما راهکارهایی هم وجود دارد تا از اثرات این حرکات و صدمه به بینی جلوگیری شود. توصیه می شود، سعی کنید حرکت بیش از حد صورت را به خصوص در چند هفته اول بعد از عمل خود محدود کنید.
زیرا باعث می شود به بخیه ها فشار آورده و تنفس را برای شما سخت تر کند.

جراح بینی اصفهان | خنده و گریه بعداز جراحی بینی

همچنین در هنگام گریه باید از لمس یا مالیدن بینی خودداری کنید، زیرا این بسیار مضر است.
اگر بلند می خندید، گریه می کنید و بعد از جراحی زیبایی بینی خمیازه می کشید، اگر کمی بیش از حد بخندید و در بینی احساس درد کنید، این بدان معنی است که از حد مجاز فراتر رفته اید. علاوه بر خندیدن، گریه بعد از عمل بینی ممنوع است! وقتی با شدت گریه می کنید، ماهیچه های بینی کوچک می شوند و همان داستان خنده برای بینی تازه عمل شده تکرار می شود. سرانجام، پس از دو هفته از خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی یا باز شدن گسترده دهان خودداری کنید.

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی :

جراح بینی اصفهان

تغییر صدا پس از جراحی بینی

احساس بوی بد بینی بعداز عمل

عفونت بینی بعد از عمل

روش‌های دفع عفونت بعد از عمل بینی

شست و شوی بینی بعد از عمل

ماندگاری جراحی بینی