خونریزی در حین و بعد از جراحی بینی

خونریزی بعد از عمل بینی بسیار نادر اتفاق می افتد.

اما می تواند دلایل مختلفی برای خونریزی بعد از عمل بینی وجود داشته باشد. در این مقاله می خواهیم به بررسی رابطه عمل بینی با خونریزی بپردازیم و راههای جلوگیری از آن را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

خونریزی در حین جراحی بینی

معمولاً در بینی عروق خونی بسیاری وجود دارد. پاره شدن و یا آسیب دیدن هر یک از این عروق خونی باعث خونریزی از بینی می شود. در حین جراحی زیبایی بینی جراح تمام تلاش خود را می کند که به عروق خونی در حین جراحی ضربه ای وارد نشود تا میزان خونریزی در حین عمل زیبایی بینی به حداقل برسد. به طور میانگین هر فرد در حین عمل بینی حدود ۵۰ میلی لیتر خون از دست میدهد. که این مقدار برای جراحی زیبایی بینی مقدار متعادل و کمی می باشد. در مواردی امکان دارد که بیمار به خاطر داشتن فشار خون مقدار خون بیشتری را در حین عمل بینی از دست بدهد که اگر پزشک در مورد فشار خون بیمار قبل از جراحی اطلاعات داشته باشد. در حین جراحی بینی سعی بر کنترل فشار خون میشود. تا میزان از دست دادن خون بیمار به حداقل برسد.

خونریزی بعد از عمل بینی

پس از انجام جراحی زیبایی بینی همانطور که گفته شد. احتمال دارد که در مواردی بیماری خونریزی بینی داشته باشد. در این موارد باید ابتدا دلیل خونریزی یافت شود. سپس نسبت به دلیل خونریزی اقدامی برای درمان و قطع شدن خونریزی انجام شود.یکی از دلایلی که می‌تواند باعث خونریزی بعد از عمل بینی بشود می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

  • فشار خون

با وجود فشار خون بالا امکان دارد باعث خونریزی پس از از جراحی بینی بشود. باید در نظر داشته باشید که از فعالیت هایی که باعث می‌شود فشار خون شما بالا برود مانند پیاده روی سریع تا ده روز پس از جراحی زیبای بینی خودداری کنید. در مواردی که  مبتلا به بیماری فشار خون هستید. قبل از عمل بینی به پزشک خود اطلاع دهید تا پزشک هم برای انجام جراحی بینی اطلاعات فشار خون بالای شما داشته باشد و اقدامات لازم را انجام دهد. همچنین پس از انجام عمل بینی توصیه های لازم را در جهت عدم خونریزی بینی در اثر فشار خون بالا به شما توضیح بدهد.

  • آسپرین یا داروهای ضد انعقاد خون

مصرف آسپرین یا داروهای ضد انعقاد خون یا ویتامین e پس از جراحی زیبایی بینی. باعث خونریزی از بینی پس از عمل زیبایی بینی می شود. باید توجه داشته باشید که مصرف این داروها را باید حدود سه هفته قبل از جراحی بینی متوقف کنید.

رابطه عمل بینی با خونریزی | دکتر بهنام خرمی (جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان)

دکتر بهنام خرمی ، جراح بینی اصفهان – جراح فک اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • انحراف شدید بینی

معمولاً خونریزی بینی پس از عمل جراحی در افرادی که انحراف شدید بینی داشته اند بیشتر مشاهده می شود. وجود انحراف شدید بینی باعث می‌شود تا پزشک اقدامات بیشتری برای بهبود انحراف بینی و رفع مشکلات تنفسی بیمار انجام دهد.

  • تامپون بینی

در مواردی که خونریزی پس از عمل بینی مشاهده می شود. امکان دارد پزشک تامپون بینی را دیرتر بردارد. تا مشکل خونریزی برطرف شود.

  • خشک شدن بیش از حد بینی

همچنین خشک شدن بیش از حد بینی نیز می تواند عامل بروز خونریزی پس از انجام عمل زیبای بینی بشود. در این حالت توصیه می شود که پس از جراحی بینی تا مدتی روزانه ۳ مرتبه شستشوی بینی با سرم بعد از عمل زیبایی انجام شود.

پس با توجه به مواردی که در بالا گفته شد. اگر شاهد خونریزی بینی پس از جراحی بودید. ابتدا دریابید که علت خونریزی کدام یک از موارد بالا میتواند باشد. سپس با توجه به موارد گفته شده و یا مشاوره با پزشک خود اقدام به رفع مشکل خونریزی نمایید.

لینک های کاربردی: جراح بینی اصفهان _ جراح فک اصفهان

صفحه ی دکتر بهنام خرمی را در کلینیک 24 مشاهده نمایید.

دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی سایت دکتر بهنام خرمی (بهترین جراح بینی اصفهانجراح فک اصفهان):

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی را یاد بگیرید!

تاثیر نوشیدن الکل بر جراحی بینی

رابطه کم خونی با عمل بینی

تقویت غضروف بینی با جراحی

جراحی تقویت غضروف بینی

باقی ماندن نخ بخیه بینی

علل و علائم سوراخ شدن تیغه‌ی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *