دوره بهبودی پس از جراحی بلفاروپلاستی

دوره بهبودی پس از جراحی

پس از جراحی پلک‌ها به علت پف زیر چشم ، آنتی‌بیوتیک‌های موضعی به‌صورت پماد برای بیمار اعمال خواهد شد. استفاده از آتل‌های چشمی به‌ندرت لازم می‌شود. در روز اول، شما باید از کمپرس سرد استفاده کنید. در اوقاتی که بیدار هستید، در هر ساعت به مدت ۱۰ ای ۱۵ دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید. استفاده از یخ می‌تواند تورم را کاهش دهد و کبودی را به حداقل ممکن برساند.

در روز دوم، عمل رفع پف چشم  هرچند ساعت یک‌بار ۱۰ الی ۱۵ دقیقه باز از کمپرس سرد استفاده کنید. پس از ۴۸ ساعت، برای تسریع در بهبودی از کمپرس گرم استفاده شود. در صورت نیاز، پزشک در خصوص استفاده از مسکن‌ها توصیه‌های لازم را به شما گوش زد خواهد کرد. در اکثر موارد، با کمک مسکن‌های غیر نسخه‌ای، مشکل بیمار برطرف می‌شود. استفاده از مسکن‌های قوی به‌ندرت نیاز می‌شود. در طول دوره بهبودی پس از عمل، انتظار می‌رود ناراحتی خفیفی وجود داشته باشد. اما اگر درد شدید شد و یا تغییراتی در بینایی شما رخ داد، سریعاً با جراح خود تماس بگیرید.

درحالی‌که شما بهبود می‌یابید، ناحیه چشم شما کبود و قرمز خواهد شد، همچنین چشم شما متورم می‌گردد به‌خصوص در چند روز اول پس از جراحی. سفیدی چشم (صلبیه) نیز ممکن است قرمز و پرخون شود. تکمیل فرایند درمان افتادگی پلک ممکن است چندهفته‌ای طول بکشد، در طول این مدت نباید از موارد آرایشی در اطراف چشم استفاده شود. اگر از لنزهای تماسی استفاده می‌کنید، زمانی که ورم پلک‌ها به‌اندازه کافی فروکش کرد، می‌توانید مجدداً از لنزهای خود استفاده نمایید، به شرطی که لنز به‌راحتی در موقعیت خود قرار بگیرد. اگر از عینک استفاده می‌کنید، با رعایت نکات ایمنی و احتیاط‌های لازم می‌توانید پس از جراحی از آن استفاده کنید. معمولاً بخیه مورداستفاده شده در این روش، قابل‌جذب خواهد بود و ظرف ۴ تا ۷ روز خودش حل می‌شود، درنتیجه نیازی به برداشت آن‌ها نخواهد بود. اگر از بخیه‌های غیر قابل‌جذب استفاده شده باشد، جراح حدود یک هفته پس از جراحی آن‌ها را حذف می‌کند.

بسیاری از افرادی که تحت عمل زیبایی پلک چشم قرار می‌گیرند، از نتیجه عمل راضی خواهند بود، اعتمادبه‌نفس آن‌ها افزایش خواهد یافت. اگر پوست اضافی و یا افتادگی پلک در بینایی بیمار اختلالی ایجاد کرده باشد، پس از جراحی رفع افتادگی پلک میدان دید بیمار نیز بهبود خواهد یافت.