رآکوتان برای کاهش ورم بینی پس از جراحی

رآکوتان برای کاهش ورم بینی پس از جراحی

درمان با رآکوتان برای کاهش ورم بینی پس از جراحی | هر ساله، نیم میلیون نفر که علاقه مند به بهبود ظاهر بینی خود هستند، با پزشکان جراحی پلاستیک مشورت می کنند. برخی از بینی های خود ناراضی هستند. تغییر جزئی بینی می تواند ظاهر فرد را تا حد زیادی بهبود بخشد. یکی از دغدغه ها پس از عمل زیبایی بینی ورم بینی است که این کاهش ورم ممکن است حدود یک سال طول بکشد با توجه به طولانی بودن زمان، بیمار نگران نتیجه، از جراحی زیبایی بینی خود می‌شود. بیمار که جراحی زیبایی بینی انجام می دهد پس از عمل به دنبال راه هایی برای کاهش ورم بینی و یا قرص کاهش ورم بینی بعد از عمل است.

به هیچ وجه از قرص های خوراکی کورتون دار استفاده نکنید. زیرا در کنار تاثیر بسزای آن برای کاهش ورم بینی، به شدت برای بدن مضر می‌باشد. و تأثیرات منفی زیادی دارد. استفاده از آمپول کورتن با دوز کم که به بینی تزریق شود برای بدن ضرر آنچنانی ندارد و باعث کاهش ورم می شود. استفاده از قرص نیز برای کاهش ورم بینی به بیمار معرفی می شود. که به نسبت از عوارض کمی برخوردار می‌باشد و بیمار می‌تواند. با مشورت پزشک خود از این قرص استفاده نماید. این قرص راکوتان می باشد.

همه داروها می توانند عوارض جانبی داشته باشند. بعضی اوقات جدی هستند. بیشتر اوقات اینگونه نیستند. پزشک بیمار خطرات ناشی از مصرف راکوتان را در برابر مزایایی که انتظار دارد. برای بیمار داشته باشد، بررسی کرده است. روآکوتان (ایزوترتینوئین) از مشتقات ویتامین A است. رتینوئیدها با کاهش مقدار ماده روغنی (یعنی سبوم) ساخته شده توسط غدد در پوست بیمار، باعث کاهش باکتریها و التهاب و باز شدن منافذ مسدود شده می شوند. ایزوترتینوئین یک دارو برای درمان آکنه (جوش صورت) است. و برای برطرف شدن ورمهای پس از جراحی بینی های گوشتی نیز مناسب می باشد.

بهبودی ادامه دار، ممکن است برای چندین ماه بعد از قطع درمان رخ دهد. معمولاً بهتر است حداقل پنج ماه از قطع دوره اول درمان بگذرد تا درصورت نیاز دوره ی دوم درمان شروع شود.

رآکوتان برای کاهش ورم بینی پس از جراحی | جراح بینی اصفهان

موارد عدم مصرف روآکوتان:

  • هنگام بارداری یا شیردهی، زیرا باعث سقط جنین یا عقب ماندگی نوزاد می‌شود و عوارض نامطلوبی روی طفل برجا می‌گذارد.
  • حساسیت نسبت به ویتامین آ رواکوتان و داروهای مشابه آن
  • مصرف همزمان با پادزیست (آنتی بیوتیک)ها به ویژه تتراسیکلین
  • داشتن نارسایی کبدی ویا کلیوی
  • مبتلایان به چربی خون (گلیسرول و تری گلیسرید) بالا
  • وجود سطح بالای ویتامین آ در بدن

رآکوتان برای کاهش ورم بینی پس از جراحی:

نکته ی قابل توجه قرص رواکوتان این است. که حداقل 6 ماه قبل از جراحی بینی، باید به طور کامل مصرف این دارو قطع شده. و شروع استفاده از آن نیز باید 3 ماه پس از جراحی بینی و با صلاحدید پزشک معالج باشد.

بهتراست استفاده از دارو درماه اول روزی یک عدد (با آب ومایعات فراوان و پس از غذا) و در ماههای بعدی بسته به جواب دهی بیمار و اثر آن روی بینی، چشم ها، پوست صورت و لب ها تحت نظر پزشک معالج باشد.

در طول دوره ی درمان با داروی روآکوتان، بیمار حتماً پس از یک ماه و نیم الی دو ماه از مصرف باید آزمایش کبد داده و اگر مشکلی نبود مصرف را ادامه دهد. زیرا این دارو روی کبد تاثیر گذاشته و کمی آنرا چرب می نماید.

پس از پایان‌ دوره ی مصرف، که حدود 6ماه می باشد هم چربی های صورت کمتر می گردد. و هم ورم های بینی به مراتب برطرف می گردد. البته اگر در طول دوره ی درمان حساسیت به دارو دیده شد بهتر است مصرف دارو کاملاً قطع گردد.

دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان|


مطالب پیشنهادی :

استانداردهای زیبایی بینی مردانه

مزیت ترکیب عمل بینی با سایر جراحی‌ها

جراحی‌های همزمان با جراحی بینی