ملاحظات در خصوص رابطه جنسی بعد از عمل بینی

رابطه جنسی بعد از عمل بینی

رابطه جنسی بعد از عمل بینی | جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین فرایند های زیبایی در دهه های اخیر می باشد که بسیاری از زنان و مردان مشتاق بهره مند شدن از مزایای آن هستند. یکی از سوالاتی که برای زنان و مردان داوطلب این فرایند زیبایی پیش می آید این است که آیا در خصوص رابطه جنسی بعد از عمل بینی ، محدودیتی وجود دارد یا خیر؟


مطالب خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :


جراح بینی اصفهان | داشتن رابطه جنسی بعد از جراحی زیبایی بینی

آیا رابطه جنسی بعد از عمل بینی نتیجه حاصل از جراحی را تخریب می کند؟

رابطه جنسی می تواند موفقیت در نتیجه جراحی را تحت تاثیر قرار دهد. شما باید به مدت دو هفته از داشتن رابطه زناشویی به دلیل تاثیر آن در ترشح آدرنالین در بدن و احتمال تشدید تورم و بروز خونریزی خودداری کنید.

بهبود بینی حدوداً 8 هفته به طول می انجامد و برقراری رابطه جنسی قبل از ریکاوری کامل می تواند نتیجه کلی موفقیت در عمل را تحت تاثیر قرار دهد. شما باید در زمان برقراری این رابطه بعد از بهبود بینی با ملایمت برخورد کرده و مراقب باشید که فشاری به بینی تان وارد نشود.

چرا نمی توانیم بلافاصله بعد از جراحی ، رابطه جنسی داشته باشیم؟

شما باید به مدت دو هفته از انجام فعالیت های جنسی خودداری کنید . چرا که در طول رابطه جنسی مقدار فراوانی آدرنالین ترشح می شود . و این هورمون می تواند باعث بروز تورم و خونریزی در بینی شده و نتیجه جراحی شما را تخریب کند. بعلاوه ، پزشکان توصیه می کنند که از بوسیدن به دلیل وارد آمدن فشار به لب ها و تاثیر آن بر روی بافت بینی خودداری کنید.

به طور کلی ، بینی شما بعد از جراحی به شش ماه زمان برای ترمیم کامل نیاز دارد. در طول این مدت در زمان برقراری رابطه جنسی باید در موقعیتی قرار بگیرید . که بینی شما با هیچ سطحی در تماس نبوده و تحت فشار قرار نگیرد. اگر به بینی خود این فرصت را بدهید که در دوره بهبود خود ، کمترین حرکت را تجربه کند ، نتیجه بهتری را از درمان خود کسب خواهید کرد.

چه مدت بعد از جراحی می توانیم رابطه جنسی داشته باشیم؟

رابطه جنسی بعد از عمل بینی در ابتدا به دلیل نیاز به تمرکز بر روی مراقبت از بینی و جلوگیری از تحت تماس قرار گرفتن این اندام ، چندان تجربه خوشایندی نخواهد بود. بنابراین ، توصیه می شود که قبل از سر گیری یک رابطه جنسی نرمال ، چند هفته دست نگه دارید. رابطه جنسی حتی اگر هیچ ضربه ای را به بینی شما وارد نکند. به دلیل بالا رفتن ضربان قلب ، باعث افزایش فشار خون شما می شود. همین امر باعث تشدید تورم و در نتیجه افزایش احتمال خونریزی می شود.

بهتر است در زمان رابطه با شریک جنسی تان در موقعیتی قرار بگیرید . که بینی شما در معرض تماس و در نتیجه آسیب دیدن قرار نگیرد.

جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان 
 | ملاحظات در خصوص رابطه جنسی بعد از عمل بینی

ملاحظات در خصوص رابطه جنسی بعد از عمل بینی

توصیه های جراح بینی اصفهان در خصوص رابطه جنسی بعد از جراحی بینی بر پایه اصول جلوگیری از بالا رفتن فشار خون استوار می باشد ، چراکه بالا رفتن فشار خون ، عوارضی از قبیل تورم و خونریزی بینی به دلیل پارگی مویرگ های ظریف این اندام در مخاط در حال بهبود بینی را افزایش می دهد.

نکته دیگری که جراح بینی شما ، روی آن تاکید می کند ، اجتناب از فین کردن در هنگام احساس گرفتگی بینی می باشد. رابطه جنسی ، بالارفتن فشار خون و احتمال افزایش سطح تورم در بینی ، باعث ایجاد احساس گرفتگی در این اندام می شود. همین امر موجب می شود که شما برای رفع این گرفتگی ، فین کنید.

استخوان های بینی شما در طول دوره بهبود هنوز قدرت و دوام خود را به دست نیاورده اند و در پی هر گونه تماس یا فشار ، احتمال جابجا شدن و دفرمه شدن آنها وجود خواهد داشت. چنین اتفاق ناخوشایندی باعث می شود که نیاز به انجام جراحی بینی ترمیمی ، الزامی گردد. بعلاوه ، عدم رعایت ملاحظات تاکید شده در طول دوره بهبود ، باعث احتمال بروز تجربه درد نیز می شود. بمنظور دستیابی به یک نتیجه مطلوب در بینی ، بهترین اقدام ، رعایت دستورالعمل های پزشک می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *