راهکارهای ترمیم جراحی زیبایی بینی ناموفق

بررسی راهکارهای ترمیم جراحی زیبایی بینی ناموفق

جراحی بینی ناموفق دارای ویژگی های خاصی است. رایج ترین ویژگی این است که به نظر می رسد نوک بینی و تیغه پل بینی قطعات جداگانه ای هستند. این اغلب به این دلیل است که بیش از حد استخوان های پشت بینی برداشته شده است. یکی دیگر از ویژگی های جراحی زیبایی بینی ناموفق ، نازک و کوچک بودن نوک بینی است. این باز هم نتیجه از بین بردن بیش از حد غضروف نوک بینی است. با این حال ، غضروف با یک نقطه مرجع بسیار مهم در نوک بینی باید در یک بعد خاص سالم بماند. در این مطلب همراه با جراح بینی اصفهان به بررسی راهکارهای ترمیم جراحی زیبایی بینی ناموفق خواهیم پرداخت.

بعضی اوقات می بینم که همه این غضروف ها برداشته شده اند و ظاهراً بینی فشرده شده است. یک ویژگی بد دیگر بینی این است که گاهاً نوک بینی بیش از حد سربالا شده است به طوری که وقتی از روبرو به آن نگاه می کنید ، داخل سوراخ های بینی مشخص است. در خانم ها ، بینی باید با لبها حداکثر ۱۰۰ – ۱۱۰ درجه زاویه داشته باشد. در مردان این زاویه می تواند ۹۰-۱۰۰ درجه باشد. در بیماران مرد ، پل بینی بهتر است قوس و خمیدگی نداشته باشد.

 

راهکارهای ترمیم جراحی زیبایی بینی ناموفق | جراح بینی اصفهان

درصورتی که افراد از نتیجه جراحی قبلی راضی نباشند جراحی بینی ثانویه یا جراحی ترمیمی توصیه می گردد. در واقع جراحی ترمیم بینی فرصتی است که بیماران برای اصلاح مجدد فرم بینی انجام می دهند و مهارت و تخصص جراح بسیار مهم است. هرچه تعداد جراحی های ترمیمی افزایش یابد ، اصلاح از نظر فنی دشوارتر می شود و احتمال موفقیت کاهش می یابد. بنابراین توصیه می گردد پیش از تصمیم به انجام جراحی بینی از مهارت جراح مطمئن شوید تا در هزینه جراحی بینی نیز صرفه جویی کرده باشید.

چرا جراحی بینی ثانویه سخت تر از جراحی بینی اولیه است؟

جراحی ترمیمی بینی یک روش ثانویه است که برای اصلاح نتایج نامطلوب از جراحی اصلی (اولیه) بینی انجام می شود. بیماران ممکن است به دنبال رینوپلاستی ثانویه باشند، درصورتی که آنها از نتایج اولیه راضی نباشند، یا بر اثر ضربه ظاهر بینی نامطلوب و غیر طبیعی به نظر برسد، و یا به دلیل مشکلات تنفسی پس از عمل جراحی اصلی، ساختار داخلی بینی نیاز به ترمیم داشته باشد.

برخی از جراحان رینوپلاستی ترمیمی را انجام نمی دهند، زیرا عوامل مرتبط با رینوپلاستی اولیه در نتیجه جراحی بعدی بسار مهم است و تخصص هر پزشکی نیست. این عوامل ممکن است شامل بافت اسکار از جراحی اصلی باشد، و یا اینکه جراحی ثانویه نیاز به تقویت ساختار بینی با پیوند غضروف داشته باشد. لازم به ذکر است که هزینه جراحی بینی ترمیمی اغلب بیشتر از جراحی اولیه بینی می باشد. مدت زمان جراحی نیز بیشتر و ریسک بالاتری دارد.

دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان|


مطالب پیشنهادی :

جراحی بینی به جهت رفع مشکلات تنفسی

عوارض و مزایای جراحی زیبایی بینی

ترس از عمل جراحی بینی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *