رایج ترین داروها قبل از جراحی بینی

مصرف دارو قبل از جراحی بینی

جراحی بینی یکی از پیچیده ترین جراحی های زیبایی است. و به مراقبت ها و رعایت نکات زیادی قبل و بعد از جراحی نیاز دارد. یکی از سوالاتی که قبل از جراحی بینی پیش می آید این است که آیا باید قبل از انجام آن درمان دارویی خاصی انجام داد یا خیر. جواب بسیار راحت است نیاز به مصرف داروهای شیمیایی و مکمل ها بستگی به شرایط فردی شما داشته و می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد؛ و برای اینکه بهترین نتیجه را از جراحی بینی بدست آورید باید در این مورد با پزشک خود مشورت کنید.

با این حال استفاده ی برخی از داروها قبل از رینوپلاستی رایج تر است:

قرص زینک و ویتامین C:

این مکمل ها به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک زیادی می کنند. و از این رو بهبود بعد از جراحی با سرعت بیشتری انجام می شود. همچنین زینک به طور ویژه باعث بهبود سریع تر زخم ها می شود.
ویتامین سی تاثیر فوق العاده ای در ترمیم بخیه ها دارد. قبل از جراحی بینی باید این دارو را برای نتایج بهتر مصرف کرد و بعد از جراحی نیز می توانید همچنان به دریافت این ویتامین از طریق خوردن میوه و سبزی ادامه دهید. این دو قرص باید به صورت روزانه و بعد از ناهار مصرف شوند.

کپسول اس.امپرازول:

این دارو باعث کاهش رفلاکس معده می شود و در نتیجه تحمل مواد بیهوشی را برای فرد آسان تر می کند. این قرص باید روزانه و به صورت ناشتا مصرف شود.

آمپول ویتامین K:

همانطور که می دانید ویتامین K نقش بسزایی در روند انعقاد خون دارد. برای این منظور می بایست بدن را از نظر این ویتامین به خوبی قبل از جراحی تامین نمود. این آمپول ده میلی گرمی باید در فاصله ی یک هفته تا سه روز قبل از عمل تزریق شود.

قرص آلپرازولام:

از این دارو برای کنترل اضطراب قبل از عمل بینی استفاده می شود. معمولاً استفاده، شب قبل از جراحی کافی است. اما اگر میزان اضطراب شدید باشد در صورت تشخیص دکتر می توان از یک هفته قبل این دارو را مصرف کرد.

| دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان|


مطالب پیشنهادی :

مزایا و عوارض جراحی بینی در سن بالا

استرس دلیل جوش های بعد از عمل بینی

علل جوش بعد از جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *