روش‌های درمان رفع کبودی، سیاهی یا تیرگی زیر چشم

روش‌های درمان رفع کبودی، سیاهی یا تیرگی زیر چشم

  1. عمل جراحی
  2. تزریق ژل
  3. تزریق چربی

عمل جراحی اصلاح پلک پایین

تیرگی و گودی زیر چشم ها اغلب زمانی ایجاد می‌شود که چربی زیر چشم‌ها به تدریج دچار افتادگی گردد. به این ترتیب پوست این ناحیه از بدن نازک و دچار چروک شده و با افتادگی بیش از حد بافت چربی، زیر چشم‌ها دچار فرورفتگی می‌گردد. این شرایط در نهایت باعث می‌شود تیرگی یا سیاهی زیر چشم‌ها ظاهر گردد. خوشبختانه امروزه جراحان پلاستیک از روش‌های مختلف به شرح زیر برای رفع و درمان سیاهی دور چشم استفاده می‌کنند:

  • برداشتن کیسه چربی زیر چشم همیشه یک راهکار ایده‌آل نیست، زیرا این شرایط می‌تواند باعث ایجاد سندرم فرورفتگی چشم شود.
  • به علت احتمال ایجاد سندرم فرورفتگی چشم، جراحان ترجیح می‌دهند کیسه چربی دچار افتادگی را به موقعیت اولیه آن باز گردانند. به این منظور یک شکاف زیر پلک‌ها یا داخل آن ایجاد می‌شود.
  • در هنگام جابجایی کیسه چربی، بافت چربی از محل خارج نمی‌شود. به این ترتیب کیسه چربی به محل اولیه آن باز گشته و در واقع بالا کشیده می‌شود.

پس از اصلاح کیسه‌های چربی زیر چشم‌ها و تغییر موقعیت آن‌ها، بیمار می‌تواند ظاهر جوان و جذاب خود را دوباره به دست آورد.

درمان با تزریق ژل

ژل‌های تزریق شده برای درمان گودی دور چشم یا کبودی زیر چشم حاوی اسید هیالورونیک هستند که اغلب برای اصلاح حلقه‌های ایجاد شده در نتیجه نازک شدن پوست زیر چشم یا از بین رفتن چربی و بافت زیر چشم‌ها یا بالای گونه‌ها مناسب می‌باشند. ژل رستیلان یکی از انواع پرکاربرد ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید است که برای بازیابی حجم از دست رفته در ناحیه زیر چشم‌ها و رفع گودی زیر چشم و کبودی در این ناحیه از بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نتایج حاصل از رفع تیرگی دور چشم تزریق ژل‌های رستیلان (restylane)، بلوتیرو (belotero) یا ژودرم (Juvederm) می‌تواند از هجده ماه تا شش سال در هنگام تزریق در پوست زیر چشم دوام و ماندگاری داشته باشد. این روش‌های درمان موقت می‌توانند اصلاح تغییرات ظاهری ایجاد شده در ناحیه صورت به خاطر گذشت زمان را امکان‌پذیر کرده و به این ترتیب ظاهر طبیعی و جوان و گودی زیر چشم فرد را بازیابی نمایند. علاوه بر این، ژل‌های رستیلان، بلوتیرو، یا ژودرم می‌توانند فرآیند تحریک تولید کلاژن طبیعی پوست را در محل تزریق تحریک کنند.

تزریق چربی

مشابه تزریق ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید، برای درمان گودی زیر چشم می‌توان از تزریق چربی گرفته شده از سایر نقاط بدن بیمار نیز استفاده کرد. به این ترتیب تزریق چربی (یا انتقال چربی) معمولاً برای اصلاح تیرگی یا سیاهی ایجاد شده زیر چشم به خاطر نازک شدن پوست یا از بین رفتن چربی و بافت زیر چشم‌ها یا بالای گونه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برخلاف ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید، تزریق چربی می‌تواند نتایج دائم و ماندگار برای فرد به همراه داشته باشد. به هر حال، نتایج به دست آمده از طریق این روش برای رفع گودی زیر چشم تضمین شده نیست، زیرا سلول‌های چربی همیشه پس از فرآیند تزریق زنده باقی نمی‌مانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *