رینوپلاستی استئوتومی چیست ؟

رینوپلاستی استئوتومی

عمل استئوتومی بینی شامل شکستن بینی بیمار از طریق استئوتوم است. اما این روش با دقت انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که بیمار می تواند بهترین نتایج را به دست آورد.

به گفته جراح بینی اصفهان ابتدا باید تشخیص داده شود که آیا بیمار کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی استئوتومی است یا خیر. در مرحله بعد، جراح بینی یک طرح درمانی شخصی استئوتومی بینی ایجاد می کند تا با اهداف جراحی بیمارش مطابقت داشته باشد.

رینوپلاستی استئوتومی بینی چه تفاوتی با جراحی بینی سنتی دارد؟

در حالی که جراحی های زیبایی بینی سنتی شامل تغییر شکل یا تغییر اندازه بینی است، عمل استئوتومی بینی شامل تغییر موقعیت استخوان های بینی است. اگر بیمار با  شکستگی بینی یا سایر ضربه های بینی مواجه باشد، ممکن است جراحی بینی استئوتومی توصیه شود. همچنین می‌توان از این روش برای درمان قوز بزرگ بینی استفاده کرد که در غیر این صورت با مشاهده از جلو، بینی را پهن‌تر نشان می‌دهد.

در ضمن تشخیص داده می شود کدام جراحی بهتر است! جراحی بینی سنتی یا استئوتومی. صرف نظر از اینکه بیمارانش کدام جراحی بینی را دنبال می‌کنند، باید به بیمار کمک شود تا بینی عملکرد درست و زیبایی داشته باشد.

جراح بینی اصفهان | جراحی زیبایی بینی ایرانی

چه نوع روش های استئوتومی بینی موجود است؟

انواع مختلفی از جراحی بینی استئوتومی را ارائه داده شده که عبارتند از :

  1. استئوتومی خارجی رینوپلاستی : ممکن است به کاهش خطر ریزش دیواره جانبی و به خطر افتادن راه هوایی کمک کند.
  2.  استئوتومی داخلی : ممکن است برای کاهش ظاهر قوز پشتی. باریک کردن بینی و اصلاح ناهنجاری های زیبایی بینی مختلف استفاده شود.
  3.  استئوتومی معکوس : شامل پهن شدن استخوان های بینی است.
  4. جراحی بینی استئوتومی جانبی : نیاز به شکستگی استخوان های بینی و فک بالای بیمار برای باریک یا پهن کردن پل پشتی و پایه بینی دارد.

روش ایده آل استئوتومی جراحی بینی بسته به بیمار متفاوت است. قبل از انجام عمل استئوتومی بینی، توضیح داده می شود. که از کدام تکنیک استفاده خواهد شد. درضمن به نگرانی ها و سوالات درمانی بیمار پاسخ داده می شود. به این ترتیب، بیمار دقیقا می داند که جراحی بینی استئوتومی چطور پیش می رود. و می تواند برای بهبودی درمان آماده شود.

 

مطالب پیشنهادی مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *