مشکلات فکی عامل به وجود آمدن سردرد های میگرنی

رابطه میگرن و مشکلات فکی

سردرد های میگرنی | دردهای مفصل گیجگاهی – فكی، اغلب با اختلال و درد در اعضای دور و بر آن همراه است. یكی از این دردها، درد در عضله گیجگاهی سر است. در واقع التهاب مفصل گیجگاهی- فكی ممكن است به درد و التهاب در عضله ی نزدیك آن، كه به عضله گیجگاهی معروف است، منتهی شود.اگر می خواهید بدانید این عضله در كجا قرار گرفته است، دو دست خود را روی شقیقه هایتان بگذارید و بعد دندانهایتان را روی هم فشرده، آنها را روی هم بلغزانید. در این حالت انقباض قوی عضلههای گیجگاهی را زیر دستهایتان احساس می كنید.

اختلال در كار مفصل فكی ممكن است، بدون هیچ علامت دیگری، تنها سردردهای شدید و دورهای خصوصاً در ناحیه شقیقهها را ایجاد كند. كسانی كه این سردردها را تجربه كردهاند، می گویند كه در حالت سردرد شدید، انقباض شدیدی را تجربه می كنند، طوری كه انگار كلاهی دو سایز تنگ تر از اندازه خود را به سر كردهاند. درد، مثل حلقهای اطراف سر را دربرمی گیرد و حالتی بسیار شبیه سردردهای میگرنی ایجاد می كند.

بسیاری از افراد با عود مرتب اینگونه سردردها، مدتهای طولانی تحت درمانهای سردردهای میگرنی قرار می گیرند، حال آنكه با یك معاینه و تشخیص صحیح و به هنگام از سوی دندانپزشك و درمان اختلال مفصل گیجگاهی- فكی در آنها، سردرد آنها برای همیشه برطرف خواهد شد.


مطالب خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :

جراح بینی اصفهان | مشکلات فکی عامل به وجود آمدن سردرد های میگرنی .

سردرد های مربوط به مشکلات فکی کدام است؟

در برخی از موارد مشاهده می کنیم که زمانی که فرد به مشکلات فکی دچار باشد درد در ناحیه فک وی احساس می شود. زمانی که فرد از بیماری های لثه یا آبسه رنج ببرند معمولا به درد فک دچار می شود. خرابی دندان، شکاف دندان و دندان های آسیب دیده از جمله مواردی هستند که درد در ناحیه فک را به دنبال دارند. همچنین اگر دچار تصادف شدید شده باشید و به فک آسیب رسیده باشد آنگاه درد شدید در ناحیه فک احساس می کنید.

علاوه بر موارد ذکر شده درد فک می تواند ناشی از سردرد های خوشه ای نیز باشد. اگر به همراه درد فک درد در ناحیه پشت یا اطراف چشم هایتان احساس کردید باید بدانید که علت آن سردرد های خوشه ای است که از نوع بدترین سردرد ها می باشد.

مشکلات فکی سردرد های مختلفی را به دنبال دارد.

نسبت به مشکلات فکی بی توجه نباشید. رابطه دهان و دندان با انواع سردرد ممکن است برایتان تعجب آور باشد اما بهتر است بدانید که رعایت و حفظ بهداشت دهان و دندان سلامت سر را نیز تضمین می کند.

استرس مخرب ترین عاملی است نه تنها موجب به وجود آمدن سردرد های تنشی می شود بلکه درد در ناحیه فک را نیز به وجود می آورد. داشتن سردرد های تنشی که ناشی از استرس و نگرانی های عصبی هستند، همواره درد در ناحیه صورت و مشکلات فکی را به وجود می آورد.

جراح فک اصفهان | منظور از ناهنجاری های بینی چیست؟

مشکلات فکی عامل به وجود آمدن سردرد های میگرنی است.

طبق بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیده اند که مشکلات فکی می توانند سردرد های میگرنی یک طرفه را برای بیمار به وجود آورد. مشکلات اکلوژن از موضوعات تخصصی دندانپزشکی است که به نحوه ارتباط دندان های فک بالا و پایین و طرز قرار گرفتن آن ها مربوط می شود. هر گونه مشکل در این زمینه ممکن است درد هایی در ناحیه گیجگاهی و فکی را داشته باشد که در نهایت موجب بروز سردرد نیز می شود. این نوع سردرد ها به صورت میگرنی هستند. با درمان مشکلات اکلوژن سردرد های بیمار نیز رفع می شود.

برای برطرف کردن سردرد های ناشی از مشکلات فکی چه باید کرد؟

استرس و تنش های عصبی، فعالیت های فیزیکی سخت که باعث می شود . فرد تمرکز زیادی داشته باشد و این تمرکز داشتن را با فشار آوردن به دندان های خود به دست می آورد . از عامل هایی است . که موجب بروز سردرد های مختلف می شود. داشتن آرامش ذهنی و کاهش فعالیت های فیزیکی این امکان را به شما می دهد تا از سردرد های خود بکاهید. اما اگر از طریق درمان های خانگی یا استراحت مشکل سردردتان برطرف نشد بهتر است به متخصص جراح فک مراجعه کنید تا با درمان لازم مشکلات فکی تان را بر طرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *