سفت شدن نوک بینی بعد عمل بینی

علت سفت شدن نوک بینی

سفتی نوک بینی بعد از عمل یکی از عوارض موقت بعد از عمل بینی است. اگر شما هم بعد از عمل هنگامی که به نوک بینی خود دست می زنید احساس می کنید سفت و بی حس است نگران نباشید.

ممکن است تا چند هفته بعد از عمل به نوک بینی خود دست بزنید و احساس کنید پوست بینی شما به خصوص در اطراف نوک بینی سفت شده است شایع ترین علت سفت شدن نوک بینی بعد از عمل معمولا به دلیل ورم بینی است. بنابراین از آنجایی که این ورم موقتی است بنابراین سفتی بینی بعد عمل نیز موقتی است و جای نگرانی ندارد.

همچنین دلیل سفتی نوک بینی بعد از عمل ممکن است به علت استفاده از غضروف در نوک بینی باشد. در عمل بینی های گوشتی به علت ضعیف بودن غضروف بینی در مواردی جراح بینی از پیوند غضروف برای تقویت ساختار بینی ( آناتومی بینی ) استفاده می کند تا در آینده بینی دچار افتادگی نشود و از طرفی بینی به شکل دلخواه فرم گیرد. بنابراین اگر بعد از عمل به نوک بینی خود دست بزنید متوجه می شوید که با سفتی نوک بینی شما با سفتی بینی شما قبل از عمل متفاوت است.

سفتی بینی بعد از عمل در افراد با بینی های گوشتی و پوست ضخیم شایع تر بوده و ممکن است چندین ماه طول بکشد تا کاملا بهبود یابد. معمولا سفتی نوک بینی سه ماه تا شش ماه بعد از عمل از بین می رود که در مورد بینی گوشتی این مدت ممکن است طولانی تر باشد.

جراح بینی اصفهان | مرخصی مورد نیاز بعداز عمل بینی

علت سفت شدن پره بینی بعد از عمل

سفتی پره های بینی بعد از عمل نیز یکی دیگر از مواردی است که اکثر افراد بعد از عمل تجربه میکنند. سفت شدن پره های بینی بعد از عمل به دلیل تورم شدید بینی بعد از عمل است. و معمولا آخرین بخش از بینی است که ورم آن ازبین می رود. به عبارتی ورم پره های بینی طولانی مدت است. اما در نهایت به مرور زمان کاهش می یابد تا در نهایت به طور کامل از بین برود. با ازبین رفتن ورم سفتی پره های بینی نیز از بین می رود.

همچنین در مواردی ممکن است یک طرف بینی سفت تر از طرف دیگر بینی باشد. این باعث ناقرینگی سوراخ های بینی می شود چرا که تورم در یک طرف بینی بیشتر از دیگری است.

درمان سفتی نوک بینی بعد عمل

به طور کلی سفتی نوک بینی بعد از عمل مشکلی نیست که نگران آن باشید. تنها لازم است مراقبت های بعد از عملی را به خوبی رعایت کنید. توصیه می کنیم مقاله کاهش ورم بینی بعد از عمل را حتما بخوانید . در مواردی ممکن است از تزریق امپول کورتون جهت درمان استفاده شود که بستگی به تشخیص جراح بینی دارد.

 

صفحه رسمی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *