سوالات متداول عمل انحراف و شکستگی بینی

سوالات رایج درباره عمل انحراف بینی و شکستگی بینی

در این مطلب همراه با جراح بینی اصفهان به سوالات متداول عمل انحراف و شکستگی بینی می پردازیم و پاسخ هایی دریافت میکنیم که دانستن آنها می تواند بسیار مهم باشد.

1-آیا جراحی تیغه بینی خطراتی را برای بیمار در پی دارد؟

شاید در اعمال جراحی، مهم‌ترین عاملی که یک بیمار را تهدید ‌کند اثرات ناشی از بیهوشی است که خوشبختانه در بسیاری از موارد می‌توان با بی‌حسی‌های موضعی یا بیهوشی‌های ساده عمل انحراف بینی را انجام داد.

2-سن مناسب برای انجام عمل جراحی روی تیغه بینی چه سنی است؟

اگر فرد دارای مشکل حادی نباشد و به‌اصطلاح دچار انسداد نسبی باشد، توصیه می‌شود تا اتمام سن رشد مورد عمل قرار نگیرد، اما در مواردی که مشکل حاد باشد و شخص دچار گرفتگی شدید باشد، بهتر است عمل زودتر انجام شود، زیرا این گرفتگی در صورتی که شدید باشد، در شکل ظاهری صورت کودکان، اشکالاتی ایجاد می‌کند. علاوه بر آن ممکن است که شخص دچار اختلالات ریوی بشودا در افراد بزرگسال هم اگر این مشکل شدید باشد باید سریع‌تر برای جراحی اقدام کنند.

مزایا و عوارض جراحی بینی در سن بالا | جراح بینی اصفهان

| جهت بازدید اینستاگرام دکتر بهنام خرمی اینجا کلیک کنید |

3- مدت زمان عمل انحراف بینی چقدر است؟

بسته به میزان مشکلات و ناهنجاری‌های فرد، متغیر است، اما در حالت کلی این جراحی بین یک تا سه ساعت زمان می‌برد.

4-تورم و خونریزی جراحی انحراف بینی تا چه مدت ادامه دارد؟

اگر عمل انحراف بینی به‌تنهایی انجام شود تورم و خونریزی عمل، کم است، اما اگر عمل انحراف به‌همراه زیبایی انجام شود، خونریزی و تورم، یک الی دو هفته بعد از عمل به‌طول می‌انجامد.

5- آیا بعد از عمل این عارضه امکان برگشت آن وجود دارد؟

به‌گفته متخصصان، احتمال برگشت انحراف بینی، بعد از عمل بسیار کم است.

6- آیا می‌توان از انحراف بینی جلوگیری کرد؟

بله، اگر این عارضه منشاء مادرزادی نداشته باشد. برای جلوگیری از انحراف شما فقط می‌توانید با مراقبت‌هایی مثل بستن کمربند ایمنی هنگام استفاده از وسیله نقلیه و محافطت از بینی هنگام انجام ورزش‌‌هایی مانند والیبال از وارد شدن ضربه به بینی که منجر به انحراف می‌شود، جلوگیری کنید.

7-آیا کسی که دچار سینوزیت است، مشکل انحراف بینی دارد؟

طبق نظر متخصصان، انحراف بینی ب‌ خودی خود موجب سینوزیت نخواهد شد. به‌عبارتی، هرکسی که از سینوزیت رنج می برد، لزوما دچار انحراف بینی نیست. اما اگر فردی سینوزیت داشته باشد ممکن است، انحراف بینی به‌دلیل اختلالی که در تنفس فرد ایحاد کند، دردهای سینوزیتی را تشدید کند.

8-چه مدت زمانی بعد از شکستگی بینی می‌توان جراحی زیبایی بینی انجام داد؟

بهتر است که حداقل شش ماه گذشته باشد و بلافاصله بعد از شکستگی اصلاً توصیه نمی‌شود. که آن را عمل کنید.باید شش ماه بگذرد و استخوان‌ها کاملاً جوش بخورند سپس می‌توان جراحی زیبایی بینی را انجام داد. اگرچه چنانچه آسیب‌دیدگی شدید و منجر به از بین رفتن غضروف و استخوان بینی شده باشد به‌سرعت باید جراحی بینی انجام شود.

9- آیا بیمه هزینه جراحی شکستگی بینی را پرداخت می‌کند؟

بیمه جراحی‌های مربوط به شکستگی، انحراف و از این قبیل را پرداخت می‌کند، اما هزینه جراحی زیبایی را متقبل نمی‌شود.

10-آیا دلیل سردرهای مزمن، انحراف بینی است؟

به افرادی که از سردردهای مزمن در رنج هستند، توصیه می‌شود به پزشک متخصص مراجعه کنند. تا منشاء درد خود را پیدا کنند. اگر فرد مبتلا به انحراف بینی باشد. ممکن است دچار سردردهای شدیدتری شود، اما به خودی‌خود دلیل سردردهای مزمن به‌طور قطعی انحراف بینی نیست.

11- آیا انحراف بینی موجب بروز سینوزیت در فرد می‌شود؟

به عقیده متخصصان، انحراف بینی به‌تنهایی نقش در بروز سینوزیت ندارد.به‌عبارتی، هرکسی که دچار سینوزیت است، لزوما عارضه انحراف بینی ندارد. اما اگر فردی سینوزیت داشته باشد، انحراف بینی به‌دلیل اختلالی که ممکن است در تنفس فرد ایحاد کند، می‌تواند درد های سینوزیتی را تشدید کند.

انواع شکستگی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *