شرایط سنی برای جراحی بینی

شرایط سنی برای جراحی بینی

بهترین سن برای جراحی بینی

توجه به شرایط سنی برای جراحی بینی باز یا عمل بینی بسته از دیگر مواردی است که قبل از عمل مورد توجه قرار می گیرد. بهترین زمان برای جراحی بینی پس از بلوغ جسمی می باشد، زیرا در این زمان پوست و دیگر اجزاء بینی به رشد نهایی خود رسیده اند و پس از جراحی و با گذشت زمان به دلیل رشد استخوان ها و غضروف ها، بینی جراحی شده تغییر پیدا نخواهد کرد.

به طور معمول پزشکان بازه زمانی بین ۲۰ تا ۳۰ سال را بهترین زمان برای جراحی بینی می‌دانند. جراحی در سنین بالاتر به دلیل کاهش خاصیت ارتجاعی پوست با دوره نقاهت طولانی و بیشتر شدن ورم بینی همراه خواهد بود. همچنین ممکن است پس از مدتی پوست روی تیغه بینی شل شده و فرد به جراحی ترمیمی بینی نیاز داشته باشد.

شرایط سنی برای جراحی بینی | جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان

دکتر بهنام خرمی ، جراح بینی اصفهان – جراح فک اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید.

شرایط عمل بینی زیر ۱۸ سال

پزشکان توصیه می کنند تا افراد بعد از ۱۸ سالگی و تکمیل شدن سن بلوغ و رشد کامل اندام ها، اقدام به جراحی نکنند. در مواردی که بیمار دچار حادثه ترومای شدید است یا از مشکلات تنفسی بسیار رنج می برد، شرایط عمل بینی برای این افراد حتی در سنین زیر ۱۸ سال توسط پزشک فراهم می شود. همچنین افراد زیر ۱۸ سال می‌توانند مانند بزرگسالان جهت برداشت قوز یا کوچک کردن سوراخ های بینی، اصلاح نوک، انحراف تیغه بینی، رفع مشکلات تنفسی و… اقدام جراحی بینی نمایند.

اما نباید عوارض جانبی بعد عمل را نادیده بگیرند. تغییر شکل بینی به دلیل رشد استخوان ها و غضروف ها تا پایان سن بلوغ می تواند در نتیجه جراحی تاثیر منفی داشته باشد و موجب نارضایتی و کاهش اعتماد به نفس افراد پس از جراحی شود.

 


مطالعه بیشتر:

شرایط لازم برای عمل زیبایی بینی

انواع بیهوشی در جراحی بینی

علل تاخیر در بیداری پس از بیهوشی عمل بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *